Oldala 4 of 4 ElsőElső ... 234
Eredmény 31 to 39 of 39

Topic: Hány kalória kell a túléléshez?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 411

0 Not allowed!
    Frissen főtt étel amúgy se volt nálunk túl sűrűn. A másik házban is hetente egyszer ha ettünk frissen főtt ételt. Nem szokás errefelé. Mondjuk engem nem zavar.

Ádám Csaba
    Guest

0 Not allowed!
    Biztosan meg lehet szokni, de jó azért a főtt étel...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 67

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Az egyik szakdolgozatomban növényi magvak csírázás-serkentését vizsgáltam elektromágneses hatásokkal. Ez magyarul azt jelentette, hogy letettem egy adag magot csírázni, és speckó cuccal belenyúlkáltam a mágneses erőterekbe. A speckó cucc az különböző elektromágneses tekercseket jelentett (szabályzókkal, egy rakat kábelle, meg ilyenek), jó nagy méretben, mert ugye el kellett férnie benne a csíráztatótálcának is.
    Mikor leárnyékoltam a bolygó saját erőterét (azaz belőttem, hogy az adott helyen éppen mekkora a mágneses háttérsugárzás), és annak a negatívjával kioltottam azt), akkor gyakorlatilag olyan torz növények kezdtek el fejlődni, hogy rendesen ijesztő volt. Mint egy csernobil-stílusú mutánskert. Mikor más-más erősségeket használtam, mindig volt valami érdekes hatás. Az egyiknél pl. a gyárilag 85%-os csírázást (füszernövény magja volt, ott ennyi a limit) 100%-ra hoztuk, feleannyi idő alatt. Tehát 6 nap alatt a száz magból ki kellett volna kelnie 85-nek. Ehelyett a második napon mind a száz szépen előbújt. Mikor megismételtem, akkor megint. Aztán volt, hogy egy adott ion frekvenciájára állítottam be a gépet (a növényi sejt-anyagcserében is fontos a kálium-nátrium pumpa, így a káliumot választottam), ekkor a tápoldatból az összes káliumot felszívta a növény. Ez fizikailag majdnem képtelenség, de a visszamérés után az oldatban nem találtam káliumot, mintha sosem lett volna benne. Ez az adott tápanyagra 100%-os hasznosítást jelent, el lehet képzelni ez után a lehetőségeket.

Ez pedig egy sima, gyakorlatilag majdnem középiskolás eszközökkel (de tényleg csak majdnem) elvégezhető kísérlet. Akkor most képzeld el, hogy ugyanez a rendszer működhet a te saját elektromágneses meződ, meg a bolygóé között. Mert működhet, hiszen biofizikai szempontból a bolygó meg a tested nem sokban különbözik a magtól és a tápoldattól.

Erről szívesen olvasnék bővebben. Nem is értem, hogy ha ez így működik, akkor mért nincs még több száz fős laboratóriumi kutatásnak alávetve a téma.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Thumbs Up
    Received: 7
    Given: 1

0 Not allowed!
    És a gyúrósok még nem kattantak rá?
    Tegyünk tekercseket az ágy alá és növesszünk szörnyeket!
    Lehet ma este, már én is a sarki trafón alszom. Hátha!
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

0 Not allowed!
    A sarki trafón alszol? Akkor a továbbiakban nem lesz szükséged családtervezésre )

Doom
    Guest

0 Not allowed!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 411

0 Not allowed!
    A több száz kilométeres túrázás, meg a bunkerben alvás között azért nagy különbség van.

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 23
    Given: 0

0 Not allowed!
    hÁT KB EGY OLDAL SZALONNA EGY NAPRA, A PÁLINKÁRÓL NEM BESZÉLVE, DE HALLOTTAM OLYANOKRÓL AKIK HETI EGY LÓVAL KIBIRTÁK A PINCÉBEN 30 AN. (HÁTTAL NEM KEZDUNK MONDATOT) bOCSÁNAT.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Blog Entries
    8
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 5

0 Not allowed!
    Szia,

Meglattam ezt a regi topicot.
    Az eredeti kerdesedre a valasz: 0.
    Egy darabig.
    9020 kcal van egy kilo zsirban, es ha az ember egesz nap hever, akkor 1500 kcal-lal teljesen jol elvan egy nap, vagyis kb hat naponta 1 kg-t fogy (marmint zsirbol, az mindegy, hogy kozben a merleg mutatja a viz es izomvesztest is). Tehat az a mondas, hogy "3 percig levego nelkul, 3 napig viz nelkul, 30 napig elelem nelkul" igen pontatlan, hiszen ha valaki csak fekszik, akkor a 30 nap alatt csupan 5 kg zsirt veszit.

A legkemenyebb munkak (kezi aratas, 55 kg teher valon vitele 3.5 km/h sebesseggel, kovacsmuhelyben nehez kalapacsolas, fahasogatas fejszevel) eseteben nagyjabol percenkent 10 kcal kell, vagyis 8 oras muszak alatt 4800 kaloria, osszesen 6700 kcal/nap (8 ora alvas+8 ora vegyes tevekenyseg+8 ora munka).

A fentiek a "Kozegeszsegtani-jarvanytani gyakorlatok es bemutatasok egyetemi tankonyv 1981"-bol szarmaznak.

A sajat tippem szerint kb. ketszer annyira gyorsan tud fogyni az ember zsirbol, mint az elso bekezdesben levo ertek, ami arra korlat, hogy kb 3000 kcal/nap energiaigenyu tevekenyseget tud ugy vegezni napokig, hogy kozben semmit sem eszik (persze ehhez kell megfelelo mennyisegu zsir is, pl. 30 napra 10 kilo).
    Ennek hasznossaganal persze az kerdes, hogy mennyi ideig "dolgozik" naponta, hiszen pl. 8 ora alvas, 16 ora jaras (teher nelkul) ebbe mar nem fer bele (3100-4800 koztti energiaigeny), mikozben persze a 17 ora alvas/pihenes es 7 ora jaras mar kenyelmesen (2200-3000 kozott).

Egy egesz mas megkozelites a fentiekhez kepest, hogy az elit challenge leirasabol kovetkezik, hogy egy jo kondicioban levo ember le tudja adni a maximalis teljesitmenyet napi 2500 kcal bevitele mellett, mikozben persze maximalisan ehezik es veszit a sulyabol (nem veletlen a folyamatos orvosi ellenorzes az az 5 nap alatt).

Es igaza van a tobbieknek, hogy "csak" kaloria csak egy rovid idore eleg, nehany nap utan mar szamit az is, hogy mennyi a feherjebevitel. Kb 100 nap a vorosvertestek elettartama. Mas szoval 100 nap alatt kb a vorosvertestek 100%-t le kell cserelni, ha nincs feherje, akkor egy darabig megy, hogy az izom leepulesevel szerez az ember, es persze 50% koruli csokkenes meg (aktiv megterheles nelkul!!!) kibirhato. Ezzel szemben, ha valaki az irodista eletvitele helyett nekiall akar csak nyugodt tempoban gyalogolni, akkor az izmainak fejlodnie kell, vagyis ez onmagaban felhasznal feherjeket, es ezen felul kell a verkepzeshez is rendelkezesre allni, szoval egy ilyen esetben szo nem lehet arrol, hogy pl. 30 napig feherjementesen etkezzen.

Es ha meg nagyobb idotavokat nezunk (tobb mint egy honap), akkor meg sokkal bonyolultabb a helyzet, mert akkor mar lenyegeben az osszes vitamin, nyomelem is megfelelo mertekben kell.

Bel