Oldala 2 of 4 ElsőElső 1234 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 38

Topic: Hány kalória kell a túléléshez?

M-torolt_forumozo
    Guest
    Ahogy magamon tapasztaltam, van hogy alig eszek 1-2 napon keresztül (pl. reggelire 2 szendvics, ebédre egy tányér leves) és bírom emellett a kemény fizikai munkát, sok edzést. Meg van hogy sokat eszek, amennyi belém fér. Bár ezután nem mindig jó dolgozni/edzeni.
    Más, érdekes hogy pl. az indonézek, kínaiak egész nap kemény fizikai munkát végeznek, enyhe túlzással egy tál rizsen élnek, mégis bírják. A dagadt amerikai fotelninják meg falnak egész nap és nem hiszem hogy megállnák a helyüket a földeken.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,012 tetsziket kapott 555.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Matt Hozzászólás megtekintése
    Ahogy magamon tapasztaltam, van hogy alig eszek 1-2 napon keresztül (pl. reggelire 2 szendvics, ebédre egy tányér leves) és bírom emellett a kemény fizikai munkát, sok edzést. Meg van hogy sokat eszek, amennyi belém fér. Bár ezután nem mindig jó dolgozni/edzeni.
    Más, érdekes hogy pl. az indonézek, kínaiak egész nap kemény fizikai munkát végeznek, enyhe túlzással egy tál rizsen élnek, mégis bírják. A dagadt amerikai fotelninják meg falnak egész nap és nem hiszem hogy megállnák a helyüket a földeken.
    A kaja kalóriaértékét alapul venni hosszú távon nem egészséges. Ugyanis maga a kalória nem olyan fő szempont. Hiszen ha az kellene csak, akkor a nagy prepperkedésben elég lenne három pincét megtölteni zsákos kristálycukorral, vagy zsírosbödönökkel, aztán azzal a világ végéig megvan a kalória
    A szervezetnek víz, zsír, szénhidrát, fehérje, és ásványi anyagok kellenek. Ezt mindet adni kell, a lehető legpontosabb arányban, az üres kalória nem elég. Ha túlélés gyanánt megeszel napi 3 kcal cukrot, akkor rövi időn belül feldobod a talpad.
    Ha a táplálék összetételének aránya megközelíti az optimálisat (azaz nagyjából annyi, mint az emberi szervezet kémiai összetevőinek aránya), akkor számokban nézve jóval kevesebb kalória is elég lehet.

A szervezet valamennyire ki tudja egyenlíteni az ingadozásokat a táplálékbevitelben. Így reális az, hogy ha valaki egyszer semmit nem eszik egy nap, máskor meg három napi adagot elpusztít. Mellesleg ezt én is viszonylag gyakran tapasztalom magamon.

A napi egy tál rizses megoldásra - állítólag - az emberi test energetikai rendszere adja meg a választ. Bizonyos nézetek szerint ugyebár a fizikai táplálék csupán az egyik része annak, amiből energiát nyerhetünk, a többi már olyan, amit jobb érzésű emberek hagymázas, ezoterikus blabla néven emlegetnek Több keleti kultúra is ismeri az energiavonalakat, aurát, ilyesmi dolgokat, amiket a biofizikusok mostanában kezdenek el kísérleti úton igazolni. Innentől nem nagy örgdöngősség azt mondani, hogy ha az összes ismert elektromágneses kölcsönhatás a fizikai töltések energiaszintjeinek változásával "működik", akkor valószínűleg ez az élő szervezetben is ugyanígy van. Tehát úgymond energiát nyerhetsz a környezetedből is, hiszen a tested elektromágneses mezeje 0-24 órás kölcsönhatásban van a bolygó, és minden más azon létező dolog elektromágneses mezőjével. Márpedig a kapcsolat kivétel nélkül mindig energiamozgással jár.

3. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása:

M-torolt_forumozo
    Guest
    A tápanyagbevitel helyes arányaival tisztában vagyok, én igazából nem figyelek az étrendemre. Eszem ami jól esik, nameg ami van. A raktározás, kiegyenlítés érdekes, bár a depózsír az tudtommal arra van. Másik példa, hogy a 20 kg-os amstaff/pitbull sokkal többet eszik mint a 40-60 kg-os kangal/KÁJ/ kaukázusi juhászkutya, amit azzal magyaráznak, hogy eredeti élőhelyén a juhász nem etette a kutyáit napi rendszerességgel, ehhez pedig hozzászoktak (amellett vadásztak meg gyűjtögettek).
    Szerinted működne ez az embernél is? Nagy munkaképesség elérése viszonylag kevés táplálékkal. Ez a spirituális elmélet érdekes, nincs erről valami linked esetleg (no nem akarok fényt enni, puszta kíváncsiság ) ?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,012 tetsziket kapott 555.topicban
    A kutyáknál inkább valami olyasmi lehet a dologban, hogy a kaukázusinak (nekem is van) sokkal jobb a tápanyaghasznosító képessége. Ez amúgy általánosságban így van az állatvilágban, minél kisebb testű egy állat, annál koncentráltabb és arányaiban nagyobb mennyiségű kaja kell neki. Gazdasági állatoknál, mondjuk a tyúknál pl. a megevett tápanyagok 60-80%-a megy az ürülékbe, mert a szervezete egyszerűen képtelen feldolgozni, ezért kell neki jóval nagyobb mennyiség.
    Visszatérve a kutyákhoz, az egy faj. Az ember is egy faj. Bár az eugenika ugyebár olyan megítélés alá esik, amelyiket mind ismerjük, ettől függetlenül ki lehet jelenteni, hogy biológiai szempontból az emberi fajban is megtalálhatóak azok a fajtajegyek, amelyek alapján az adott egyed táplálékhasznosítása a pitbullhoz vagy a kauhoz viszi közelebb. Egyszerűen az embernél nem olyan látványosak a külső eltérések (nincs tízszeres szorzó a testméretek esetében, és hasonlók), de a belsőkben bizony van.

A spirituális elmélet az amolyan saját következtetés, nincs hozzá linkem Néha olvasgatok ilyesmit, és a mozaikokból néha valami kép áll össze.
    Egyetlen saját tapasztalatom van a témával kapcsolatban, az viszont odab.sz
    Az egyik szakdolgozatomban növényi magvak csírázás-serkentését vizsgáltam elektromágneses hatásokkal. Ez magyarul azt jelentette, hogy letettem egy adag magot csírázni, és speckó cuccal belenyúlkáltam a mágneses erőterekbe. A speckó cucc az különböző elektromágneses tekercseket jelentett (szabályzókkal, egy rakat kábelle, meg ilyenek), jó nagy méretben, mert ugye el kellett férnie benne a csíráztatótálcának is.
    Mikor leárnyékoltam a bolygó saját erőterét (azaz belőttem, hogy az adott helyen éppen mekkora a mágneses háttérsugárzás), és annak a negatívjával kioltottam azt), akkor gyakorlatilag olyan torz növények kezdtek el fejlődni, hogy rendesen ijesztő volt. Mint egy csernobil-stílusú mutánskert. Mikor más-más erősségeket használtam, mindig volt valami érdekes hatás. Az egyiknél pl. a gyárilag 85%-os csírázást (füszernövény magja volt, ott ennyi a limit) 100%-ra hoztuk, feleannyi idő alatt. Tehát 6 nap alatt a száz magból ki kellett volna kelnie 85-nek. Ehelyett a második napon mind a száz szépen előbújt. Mikor megismételtem, akkor megint. Aztán volt, hogy egy adott ion frekvenciájára állítottam be a gépet (a növényi sejt-anyagcserében is fontos a kálium-nátrium pumpa, így a káliumot választottam), ekkor a tápoldatból az összes káliumot felszívta a növény. Ez fizikailag majdnem képtelenség, de a visszamérés után az oldatban nem találtam káliumot, mintha sosem lett volna benne. Ez az adott tápanyagra 100%-os hasznosítást jelent, el lehet képzelni ez után a lehetőségeket.

Ez pedig egy sima, gyakorlatilag majdnem középiskolás eszközökkel (de tényleg csak majdnem) elvégezhető kísérlet. Akkor most képzeld el, hogy ugyanez a rendszer működhet a te saját elektromágneses meződ, meg a bolygóé között. Mert működhet, hiszen biofizikai szempontból a bolygó meg a tested nem sokban különbözik a magtól és a tápoldattól.

6. The Following 2 Users Say Thank You to Dream_walker For This Useful Post:

Doom
    Guest
    Ez fejben dől el ,nem a gyomorban...ha akarod a túlélést,a semmi is elég lesz...ha szétesel,akkor 10 rántott csirke is kevés......de 15 kilós zsákkal,napi 20-30 km,menedék építés,vadászat,harc,menekülés,hideg,meleg,főzés,v íztisztítás----3000-5000 Kcal....

Senior Member suuperbus's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2014
    Tetszik adás
    46
    32 tetsziket kapott 28.topicban
    Én még sohasem mentem végig a Kinizsi 100-ason (bár tervezem). Több blogban is foglalkoznak azzal, hogy mennyit érdemes enni. Meglepő módon inkább az okoz nehézséget a résztvevőknek, hogy azért egyenek is rendesen és bevigyenek elegendő kalóriát. Ha jól értelmezem a túraleírásokat, akkor ez bizony sokkal kevesebb mint amit itt leírtok. Ha 100 km 24 óra alatt hegyen völgyön át így megy, akkor a valós szükségletünk sokkal kevesebb lehet. Néhány napos időperiódusban bizonyosan.
    A másik a hőmérséklet. Nyáron, melegben sokkal kevesebb élelmiszer elegendő.
    Sajnos én évszaktól függetlenül hajlamos vagyok többet enni, mint kellene ez azonban annyira nem is látszik. Így én valószínűleg nem hasznosítom olyan jól a táplálékot (igaz a nehéz ételeket nem szeretem, ez is oka lehet, hogy nem gurulok). Civilizált körülmények között a rossz kalóriahasznosítású anyagcsere a nyerő = ehetsz ami beléd fér. Gebasz esetén éppen ellenkezőleg.

Senior Member varég's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Fejér vármegye
    Tetszik adás
    90
    117 tetsziket kapott 74.topicban
    Nem a kalória a legfontosabb, hanem a minőség.(nem mindegy, hogy csak energia, vagy több minden van az ételben-rost, zsír, fehérje, ásványi anyag, stb)

Olvasom egy ismerős blogját, 20+ kilós zsákkal túrázik Finnországban, hóban fagyban, nem sok élelmet fogyaszt(nekem kb egy evés lenne az ő napi adagja )
    Igaz, ő nem menekül, hadakozik ,hanem "csak túrázik", de érdemes elolvasni, biztos akad pár jó ötlet :
    http://oszkarsteiger.blogspot.hu/
    Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását.

10. The Following 2 Users Say Thank You to varég For This Useful Post:

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    200
    628 tetsziket kapott 359.topicban
    Blog Entries
    1
    ma ezen kellet, hogy tuleljek:

20160528_183736[1].jpg

megfelol mennyisegu kaloriat biztositott es az izvilagra se lehetett panaszom

12. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,665
    4,869 tetsziket kapott 3,268.topicban
    Blog Entries
    4
    Jól néz ki, bár ahol ilyet ehetsz, az nem vészhelyzet.

Én most Ramen tésztát és zabkását szoktam enni. Ramen 380 kalória/csomag, a zabkása 130 / csomag.

1 dollár alatt megúszható a napi evész, ha 2-2 pakkot eszek. Vészhelyzetre tökéletes és ennél olcsóbbat nem hiszem hogy lehetne találni

Finom, instant, csak forró víz kell mindkettőhöz.

Mondjuk Magyarország más helyzet, ott szerintem a duplájába kerülnek ezek, vagy még többe. (Most nézem egy helyen, 400 Ft. Nálunk 70 körül van. De látom otthon van Smack az 200. Talán jobban megéri bár nem tudom hogy melyikben van több anyag.)

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    200
    628 tetsziket kapott 359.topicban
    Blog Entries
    1
    delutan elmentunk csaladi kocsmazasra jo ido volt es van itt egy nagyon franko csalad barat pub a kozelben a temze parton. nagyon jo a kajajuk es eleg hangulatos hely. a delutant pont jo volt eltolteni ott. a felesegem buffalo hambit evett, azt elfelejtettem lefenykepezni, pedig az is jol nezett ki.

15. A következő fórumozóknak tetszett forestwalker hozzászólása: