Oldala 15 of 17 ElsőElső ... 51314151617 UtolsóUtolsó
Eredmény 141 to 150 of 161

Topic: Ingyen energia - Napenergia

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Lakhely
    MArosvasarhely/ Erdely
    Tetszik adás
    20
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    nem azt allitota hogy kerek, hanem ,hogy a nap korul forog.

Senior Member GaborV's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2016
    Tetszik adás
    91
    111 tetsziket kapott 69.topicban

3. The Following 3 Users Say Thank You to GaborV For This Useful Post:

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    69
    75 tetsziket kapott 48.topicban
    Nem tudom, de mondjuk vegyünk egy tartályt, tegyünk bele némi olmot, töltsük fel savas vízzel, és lám világít a lámpa. ezt tegyük meg még párszor belül kössük össze, és kész az aksi. vegyünk még egyet, és kössük össze kívül. Kész a 24 volt. Nem kell oda semmi kiegyenlítő, ahogy belülre sem kell. Azok a vékony vezetékek... azokon keresztül egyenlítene? Ha az egyik fel van töltve a másik meg nem, akkor szétég a picsába.
    Egy szó mint száz, mindegy, hogy belül, vagy kívül kötöd össze a cellákat. Ez az aksi feljavító, csak kamu.

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,171
    4,546 tetsziket kapott 3,048.topicban
    Blog Entries
    4
    Az "ingyen" az nem éppen jellemző, 10.000 dollár az 5.300 Watt-os, amivel már el lehet látni egy házat. És akkor nem beszéltünk a javításokról, cserealkatrészekről, akumlátorokról és a többiről. És persze installálni is kell ám a rendszert, ami szintén nincs ingyen. Talán 20.000 dollárból kijönne összesen.

Úgyhogy ránéztem a szélturbinákra is. 10 km/h szél alatt meg se mozdulnak a lapátok. Illetve ahhoz a rendszerhez is komoly befektetés kell. Meg azt rá se lehet kötni a hálózatra, kizárólag off-line módban működik. És ennél is több tízezer dollárról van szó, ami komolyabb az mindennel együtt 60.000 dollárba simán belekerül. Ami 18 millió Ft! (Házam se került olyan sokba.)

Szóval lehet agyalni. A napelemes az esetleg jobb, meg talán olcsóbb is, meg lehet a kormánytól valamit kérni rá, 30%-ot, esetleg, de nem biztos az se. Talán 20 év alatt visszahozná az árát a 20 ezres kiszerelés. Persze ez az időjárástól is függ. A 60ezres szélturbina meg 60 év alatt, persze az is időjárás függő, hogy fúj-e a szél vagy nem. És ha fúj is, akkor elég erősen, vagy annyira hogy meg se mozdulnak a lapátok, vagy ha megmozdulnak akkor épp csak hogy, vagy rendesen forgatja-e őket.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,529
    1,164 tetsziket kapott 763.topicban
    Hogy szőrszálhasogató legyek, az energia maga ingyen van , csak a kinyeréséhez szükséges eszköz kerül (nem kevés) pénzbe.
    Ha pénzügyi oldalról nézzük a dolgot, szerintem nem érdemes foglalkozni a napelemmel mert elég határeset a megtérülése (15-20év körül számolnak ha nem kell javítani, részegységet cserélni), széllel meg végképp nem.
    Lehet játszani a megtérülési idővel ha túlméretezel és a nyári többletet télen elfűtöd.
    A faluban is valakinek tele a tető napelemekkel, valamelyik nap mikor arra mentem zúgtak a klímák, gondolom azzal fűti el a többletet ő is.

Ha nem tudsz fával fűteni esetleg nézz utána nálatok milyen árban van a tartályos gáz. Még az is olcsóbb mint a villany.
    Most hirtelen egy 2001-es összehasonlítást találtam, de talán az arányok most is hasonlóak: "Összehasonlításképpen: 1 kWh propán ára 14,9 Ft, a vezetékes gázé 3,6 Ft, a villamos energiáé 21,2 Ft. "
    Persze ehhez a fűtést is ki kell építeni, így lehet ugyanott lennél pénzben.
    (2011 körül cikkeztek olyan gázkazánokról amik fűtés közben áramot is termelnek, nem tudom hogy áll a technológia)
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,171
    4,546 tetsziket kapott 3,048.topicban
    Blog Entries
    4
    Nekem a fa az ingyen energia, így a 16 hektár erdővel.

A gáz rendelhető, nálunk úgy csinálják, de valahogy elmaradt a dolog. Talán egyet rendelni kéne, de az se olcsó mulatság.

Talán kellene vennem 1 darab 100-as napelemet hozzávalókkal, csak hogy lássam hogy mi velük a helyzet és hogy érdemes-e egyáltalán kezdeni velük valamit. De az ár-technológia még nincs azon a szinten hogy nagyon érdemes lenne nekiindulni és belevágni. Legalábbis ahogy én látom az után hogy kicsit utánajártam.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    Nekem a fa az ingyen energia, így a 16 hektár erdővel.
    Ahogy felvázolod az élőjelyedet Neked ilyen háttérrel nem kell más fűtésben gondolkodnod.Vészvilágításra meg bőven elég egy kisebb teljesítményű napelem,1200-as inverterrel+ két 100-as munka aksival+led világítás.
    Főzésre,fűtésre a Te esetedben a fa tökéletes.
    Nincsen is baj a fa fűtéssel,ha a felszabadított co2 elnyeléséről gondoskodva van.
    Praktikusan fákat kell ültetni a kivágottak helyén,lehetőleg többet.
    Modellezni kell a természet működését.Végül is a természet is ültet a kidőlt fák helyett újakat.Az erdőben alig várják az aljnövényzetben élő csemeték hogy kidőljön egy monstrum és legyen fény.Máris szárba szökkennek a csemeték.
    Ha szigorúan nézzük a fa tüzelés is megújuló/zöld energia.....csak hát nem csak vágni kell.

9. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    184
    231 tetsziket kapott 141.topicban
    Ha sarjgazdálkodásos erdőt nevelsz a régiek helyén, akkor ültetni csak egyszer kell.
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,529
    1,164 tetsziket kapott 763.topicban
    Ennek Doom nem fog örülni, csak érdekességként

Vannak akik -leginkább hobbiból- csökkentik a fogyasztást illegális visszatáplálással.
    Feldobnak pár napelemet egy kis inverterrel amit bedugnak egy konnektorba és amit termel annyival csökken a pillanatnyi fogyasztás.
    (Mechanikus mérővel ajánlott, mert a digitális hátha mér még valamit a kijelzett adatokon kívül.)
    Több százezres inverter helyett pár tízezressel,pl:
    http://www.ebay.com/itm/MPPT-Solar-O...-/162346697468

Kint már terjednek a panelekre szerelt mikro-inverterek is, azzal kicsiben el lehetne kezdeni és amikor van rá keret lehet bővíteni akár panelenként a rendszert.
    Kb. 90e lenne egy 250Wp panel és inverter. Csak az első darabnál lenne még költség az engedélyeztetés és tartószerkezet.

http://www.ebay.com/itm/250W-Grid-Ti...-/111598888951
    Nem tudom nálunk már bekerültek-e az engedélyezett típusok közé vagy még várják a gyártó kenőpénzét.
    Last edited by raktaros; 01-16-2017 at 08:35 PM.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

12. A következő fórumozóknak tetszett raktaros hozzászólása:

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    Ennek Doom nem fog örülni, csak érdekességként

Vannak akik -leginkább hobbiból- csökkentik a fogyasztást illegális visszatáplálással.
    Hát vannak marhák az biztos..ha még azt is tudná,hogy szándékos emberölési kísérletért felelősségre vonható....egy ezresért 20 év???..jó biznisz!