Oldala 16 of 16 ElsőElső ... 6141516
Eredmény 151 to 156 of 156

Topic: Ingyen energia - Napenergia

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    1,147 tetsziket kapott 757.topicban
    Akkor sok szándékos emberölési kísérlet van, csak azokról van papír az áramszolgáltatónál.
    Lekapcsolnak ugyanúgy mint a listájukon szereplők típusok, ha nincs mivel szinkronizálni egyből leállnak.
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    Inkább félj az aggregátoros emberkéktől, azok simán kiküldhetik. Azért gondolom a feszültségmentesített hálózatot úgyis földelnetek kell.
    De még földelés nélkül is akkora terhelést kapna bármilyen házi áramforrás a hálózat felől hogy nem bírná.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    33
    47 tetsziket kapott 26.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Inkább félj az aggregátoros emberkéktől, azok simán kiküldhetik. Azért gondolom a feszültségmentesített hálózatot úgyis földelnetek kell.
    De még földelés nélkül is akkora terhelést kapna bármilyen házi áramforrás a hálózat felől hogy nem bírná.
    Persze!
    Sok dolognak kell megtörténnie...vagy nem megtörténnie,hogy baleset lehessen belőle.nagyon elenyésző a százalékos aránya,hogy bekövetkezzen.
    De hát a balesetek pont így történnek meg..több dolog együttes és egyszerre történő bekövetkezése miatt.
    Nagyjából egy visszatáplálásnál minek kell bekövetkeznie,hogy balesetet okozzon...
    -az ügyfél kiiktatja vagy be sem építi az a lekapcsoló automatikát vagy a három utas lekapcsolót
    -a hálózaton pont abban a pillanatban egy ügyfél sem vételez,a visszatáplált fázison nincsen terhelés
    -A beavatkozó szerelő nem végzi el a feszültség mentesítés öt pontját vagy csak részlegesen
    -A beavatkozó szerelő nem használja a leesést gátló eszközöket
    -mivel egy pici napelemnek nincsen akkora teljesítménye,(a nagyobbaknak van)hogy leküzdje a hálózat saját ellenállását valószínű csak egy váratlan kisebb áramütés lesz ,ami ijedtséget okoz és magasból való leesést
    -a napelem teljesítményétől függően akár a TR-en keresztül a köf hálózatra is táplálhat,ami már komolyabb dolog
    Tehát sok felelőtlenség kell egy baleset bekövetkezéséhez(nem csak ebben az esetben..úgy általában is igaz ez)
    ..aztán következik a vizsgálat...az durva...minden balesetet olyan szinten kivizsgálnak,hogy nem is gondolnátok..
    ..aztán következik a bírósági szakasz...ki mennyire volt benne a "buliba"...kinek milyen súlyú volt a cselekménye a baleset bekövetkezésében....
    Sajnos már nem egy ilyen eset volt...

4. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    Még inverteres balesetről nem hallottam, de persze ez a te szakterületed csak én nem érzem akkora veszélynek egy visszatáplálós invertert csak azért mert a mi országunkban nincs a "barátlistán" de a szükséges szabványoknak megfelel.
    A vizsgálat valóban alapos kell legyen, nehogy egy aggregátoros hülyeségét ráfogják valakire akinek napelemet látnak a házán. Rám nem tudják, nincs villanyórám
    (Bár nem tudom utólag hogyan tudják megtalálni hogy adott szakaszon melyik házból jött vissza valami)
    Ha a drót túlsó végén lennék lehet én is veszélyesebbnek érezném, csak hát én épületvillamossági vagyok .

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    33
    47 tetsziket kapott 26.topicban
    (Bár nem tudom utólag hogyan tudják megtalálni hogy adott szakaszon melyik házból jött vissza valami)
    Tök könnyen.Az a bizonyos "falusi összefogás" egy nem létező utópia...inkább a fordítottja igaz.
    ..kajálgatunk az utcán vagy csak ott vagyunk..mi jön.."lámpa nem ég,mikor lesz leolvasás,mikor vágunk fát,..nem e lehetne e...és a szomszéd lopja a villanyt,mert vett egy nagy tv.t".."azóta beteg vagyok mióta oda sugárzik a napelem a szobámra" (kínomba röhögök!)...de ez van..rosszindulat,pletyka,irigység,jólértesültség. ..
    nehogy egy aggregátoros hülyeségét ráfogják valakire akinek napelemet látnak a házán.
    Ha nem mókolták nem lehet baj,a mérő szerelésnél ellenőrizzük és a telepítő is elvileg ért hozzá.
    Még inverteres balesetről nem hallottam
    Volt már sajnos,nem Ász-os,hanem sima villanyszerelő,nem halt meg..de gondolom óvatosabb.Kvázi balesetként oktatták..részleteket nem tudok.
    nincs villanyórám
    Nekem sincs...rugós van.

7. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,479
    <off>