Oldala 13 of 17 ElsőElső ... 31112131415 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 121 to 130 of 161

Topic: Ingyen energia - Napenergia

Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    1
    33 tetsziket kapott 16.topicban
    http://butor-lakberendezes.vatera.hu...153390528.html

Pár hónapja árulják a neten megszűnt gyártó terméke,de a többi hasonló teljesítményű napelemhez képest szinte ingyen van.3 darabból akarok összehozni egy 150 wattos autóakkumulátoros rendszert amivel 12voltos rendszert tudok működtetni a házban. Laptop,tablet,telefon,led világítás,hűtőláda,stb.meg esetleg egy 220voltos invertert vésztartaléknak,de megvagyok nélküle is,mióta rájöttem hogy sok 220-as gép működik vészhelyzetben 12voltról is,igaz kisebb fordulaton pl:sarokcsiszoló(flex),fúrógép,stb.Kiegészítés képen egy autógenerátorból készített szélkeréken gondolkodtam,szerintem ennél gazdaságosabban nem lehet egy ilyen rendszert kihozni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    118
    142 tetsziket kapott 106.topicban
    Ezek 30 volt körüliek . Milyen elektronikát használsz hozzá ?

Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    1
    Még nem raktam össze,mert nincs hová telepítenem de úgy akarom összerakni hogy napelemek,12voltos töltésvezérlőre kötve,innét az akkumulátorokra amiket soros kapcsolással szerelek,hozzá szivargyújtó aljzat elosztóval.Szivargyújtóhoz meg szinte mindenféle adapter beszerezhető.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    1
    Lehet hogy töltésvezérlő helyett egy egyszerű feszültségszabályzó is megteszi amilyen az autó generátorokon is van,de nem értek hozzá jobban mert a faiparban tevékenykedem
    Azért igyekszem autóalkatrészekből összerakni amit csak lehet,mert ezekhez könnyen hozzá lehet jutni akkor is ha esetleg már nem lesznek boltok,ahol pótalkatrészeket lehetne beszerezni.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Laci Hozzászólás megtekintése
    Ezek 30 volt körüliek . Milyen elektronikát használsz hozzá ?
    Jogos a felvetésed.
    Bizony ezekhez a napelemekhez 24 voltos töltésvezérlő és akkumulátorok kellenek.
    Túl sokat pazarolna pazarolna 12 voltos rendszer esetén.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló maghar Hozzászólás megtekintése
    Lehet hogy töltésvezérlő helyett egy egyszerű feszültségszabályzó is megteszi amilyen az autó generátorokon is van,de nem értek hozzá jobban mert a faiparban tevékenykedem
    Azért igyekszem autóalkatrészekből összerakni amit csak lehet,mert ezekhez könnyen hozzá lehet jutni akkor is ha esetleg már nem lesznek boltok,ahol pótalkatrészeket lehetne beszerezni.
    Nos az autó feszültségszabályozója a generátor gerjesztő feszültségét szabályozza, napelemnél ilyen nincs. Nem lehet kikerülni a napelemhez illeszkedő töltésvezérlőt.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    1
    Ezt észre sem vettem,akkor B terv 2db 12v aksit töltéshez párhuzamosan kötök,a töltésvezérlők általában tudják a 24voltot is.

http://www.ipari-led.hu/Panelectron-...zerlo-12V---4A

Member
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2015
    Tetszik adás
    1
    Ha így sem működik nincs ötletem,12v,50w-os napelemet nem találtam 30e.ft alatt és legalább 3db kellene.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló maghar Hozzászólás megtekintése
    Ezt észre sem vettem,akkor B terv 2db 12v aksit töltéshez párhuzamosan kötök,a töltésvezérlők általában tudják a 24voltot is.

http://www.ipari-led.hu/Panelectron-...zerlo-12V---4A
    Értem az elképzelésedet. Mivel írtad nem vagy járatos a témában, kicsit hétköznapi elmondással, korrekcióra szorul.

24 Voltos napelemről levett teljesítmény szempontjából nem mindegy, hogy 24 volt 4 Amper=96 Watt. Vagy 12 Volt 4 Amper=48 Watt.
    A töltésvezérlők a beállítottnál nagyobb feszültséget egyszerűen fogalmazva levágják, és erre mondtam, hogy ez a veszteség, vagyis a 24 Voltból, a 12 Voltos töltésvezérlő a számára felesleges + 12 Voltot levágja és nem fogja az akksiba tölteni.
    Nem levágni kell, hanem 24 Voltos napelemhez 24 Voltos töltésvezérlő + 2 db sorba kötött 12 Voltos akkumulátor kell.
    Mivel 1 napelemtábla 100 Wattos és ebből 3 at akarsz párhuzamosan kötni, 3X4 Amper az-az 12 Amperes töltésvezérlőre lesz szükséged.

10. A következő fórumozóknak tetszett Pityubá hozzászólása:

Pityubá
    Guest
    Íme az én 12 Voltos 1 Amperes, hordozható tábori napelemes rendszerem. De erős napsütésben pontosan napra fordítva több mint 1 Ampert ad le.
    8 Amperes töltésvezérlővel, arra az esetre ha bővíteném a rendszert. Töltésvezérlő legyen teljesítményében mindig túlbiztosított.

napelem.jpg
    Last edited by Pityubá; 11-20-2015 at 09:47 AM.

12. A következő fórumozóknak tetszett Pityubá hozzászólása: