Oldala 2 of 17 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 161

Topic: Ingyen energia - Napenergia

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,542
    1,164 tetsziket kapott 763.topicban
    Igen, nekünk vannak a már mások által kitalált, működő megoldások, de ha régen is megelégedtek volna ezzel, talán elektromosság sem lenne.
    Aki időt pénzt, szán ilyen dolgokra, az ő dolga. Ha nem működik keres megoldást a problémára, ha nem talál, folytatja más irányba.
    Ez is egy hobbi, nem kell elvenni az emberek kedvét tőle. Lehet pont egy hozzá nemértő véletlen bakija hoz valami áttörő felfedezést.

Nekem inkább abban vannak kétségeim, az emberiség megérdemelne-e egy olcsó, korlátlan energiahozzáférést, lehet nem lenne jó vége.

2. The Following 3 Users Say Thank You to raktaros For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,542
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Szerintem pont az elkényelmesedett gondolkodásnak van köze a hiszékenységhez, elhiszik, hogy a semmiből, energia bevitele nélkül korlátlan energiát lehet előállítani.
    Még mindig le vagy ragadva a semminél. Több próbálkozás egy energiamező megcsapolásáról szól, amire persze (még) nincs bizonyíték, nem mérhető.
    Az én tippem hogy a haver jó irányba indult el a ZPM-el. (Mágnes és gravitációs motorral én sem kísérleteznék, hacsak nem tudnék árnyékolni passzív eszközzel)
    De régen az elektromágneses hullámokat se ismerték, sőt lehet azokat is lehülyézték akik fényből akartak áramot csinálni.
    Lehet tévúton járnak, de legalább próbálkoznak.

5. A következő fórumozóknak tetszett raktaros hozzászólása:

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Nem erre gondoltam, hanem, hogy valóban működő megoldásokat propagáljunk.
    Pl.:....
    Azokat is kitalálta valaki és akkor ezeket is lebarmoztak az akkori "okosok"..
    Sőt! Nemrég még a föld is lapos volt...

A legjobb mondat erre Wannabe aláirásában található :
    " Az, hogy valamiről nincs információd, még nem jelenti azt, hogy nem létezik, és az információhiány nem adhat alapot tagadásra..."
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Hát igen, csak piszok sok a szélhámos, aki kihasználja a már említett hiszékenységet. A hiszékenységnek pedig az emberi mohóság, a birtoklási vágy az oka.
    Nem a "semminél" vagyok leragadva, hanem a valóságnál. Amire lehetőségem van és működik is, azt építem meg, vagy amit már évezredekkel ezelőtt kitaláltak, azt nem hiszem el, hogy csak tegnap fedezték fel.
    Bizonyára lesznek olyan új energia források, amiket még csak a későbbiekben fedez fel az emberiség, próbálkozni valóban muszáj. Ezekben a dolgokban egyetértünk. Csak nem hiszem, hogy a pincében fogom elérni az áttörést.
    Visszatérve a videóra: miként is működik? Én csak néhány fém darabot látok, ami elindítás után forgó mozgásra kényszerít valamit. Mágnesesség, oké. Honnan nyeri az energiát? Azzal, hogy egy generátort hajt meg, súrlódás is keletkezik, tehát még több energia kell.. Az eredmény pedig hihetetlen nagy áram termelés. Próbáltál ilyet építeni? Milyen alkatrészek kellenek hozzá? Ha van egy tervrajzod, elküldhetnéd, komolyan megépítem. Valahol a neten van tervrajz hozzá?
    Fentebb írtad, hogy építettél már otthon ilyesmiket, erről valóban szívesen olvasnék, ha megosztható a dolog.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,542

Sörkollektor: évek óta van félig készen, de valószínű aszaló lesz belőle. Hobbinak jó, néha kicsit besegíthet a fűtésbe, de nincs nagy haszna. Valahol voltak mérési eredmények most hirtelen nem találom.

Stirling: Ígéretes, működő szerkezet, de házilag elég gyenge és hatásfoka is csapnivaló, rendesen fűteni kell hogy valamire használni tudd.
    Volt aki egy nagyot rászerelt a sparheltre, hogy főzés mellett menjen, meg kellett cserélnie a tűztér fülé kellett tenni és tüzelni rendesen, mellékesen meg főzhetett. Régi technika, valamiért nem is terjedt el, csak mostanában jött ki pár kombi gázkazán amibe szereltek 1KW-osakat. Jó lenne ha külön is kapható lenne.
    De igen, ez is ígéretes irány, lehet ezen is kísérletezni. CSP-Stirling kombinációban már beszélhetünk ingyen energiáról, ha tüzelni kell alatta még nem az.

Infrapanel: Ez nem tuom hogy jött a listába. Csak áramot alakít át hősugárzássá, mint a villanyradiátor csak alacsonyabb hőfokon, nagyobb felületen. Semmi plusz energia.

Hőszivattyú: Valóban működő dolog, nyerhetünk vele plusz hőt(energiát) a talajból, de milliós beruházás, hatásfoka a talaj hűlésével együtt romlik és elektromos hálózat/szolgáltató függést okoz. Ha annyira megérné nem támogatnák az olcsóbb H tarifával. Ezt csak úgy tudom hatékonyan elképzelni, hogy nyáron napelemekkel pluszt tolsz a hálózatba, télen meg ezzel fűtesz. A fűtés olcsóbb lesz, de a függés megmarad.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    A sörkollektorral nem csak fűteni lehet, hanem meleg vizet előállítani, akár elektromos áramot is termelni.
    A változatát biztos ismered, az infra hullámokat hasznosítót, ami a holdfényben is működik. Egy barátom éppen most építi ki ezt a rendszerét.
    Stirling lelkész a gőzgépek hatékonyságával volt elégedetlen, ezért alkotta meg a saját gépét. Jelenleg már a modernebb változatát közlekedési eszközök meghajtására is alkalmazni próbálják. Láttam napenergiával hajtott változatot is, tehát nem lehetetlen az alkalmazása nagyobb formában megépítve.
    Az infrapanel egy alternatíva a drága fűtési rendszerek bővítésének kiváltására. Infra sugarat állít elő, nem közvetlen hőt, mint egy radiátor, a helységben lévő tárgyakat melegíti fel. Valóban nem energiát termel, de használható, több ismerősöm elégedetten nyilatkozott róla. A használhatósága miatt került fel a listámra, sajnálom, de gyakorlatiasan szemlélem a világot.
    A hőszivattyú, nem olcsó, ez tény. Elsősorban a föld felhasználását szorgalmazom. Már többen megépítettük a hűtő változatát, nyáron klíma helyett tökéletes megoldás.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Amit most tervezek megépíteni a sörkollektor mellett, az egy nagyon hatékony hűtési, klíma rendszer a nyári forróságra.
    Szükséglet: egy kút, szivattyú, csövek, gépkocsi hűtők, ventilátorok.
    Folyamatosan forgatni a kút hideg vizét a hűtőkben, a ventilátorral fokozva a hatékonyságot.
    A szivattyú fogyaszt a legtöbbet, nálam 200W. Ventilátorok kábé 60W/db. Utóbbira viszont vannak alternatív lehetőségek Pl.12V-os számítógép ventilátorok, elenyésző fogyasztással.
    Ezt sem én találtam ki, viszont működik és nyáron energiát spórolhatunk vele. Igaz energiát nem termel...
    Az eredeti variáció 120-as cső a kútban, ventilátor nyomja a levegőt, de a vizes hatékonyabb...

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    187
    231 tetsziket kapott 141.topicban
    Ha majd a Magyarság kiszabadul a kalitkából, akkor majd mindenki a földön fogja vonszolni az állkapcsait az ámulattól, és még a káros technológiáktól se kell félniük!

Ezer féle energia létezik, még azt se tudjuk milyen finomenergiákat bocsát ki a napunk amiket még nem tud kimutatni a technika, vagy nem akarják hogy tudjunk róluk!
    Milyen energiát bocsájthat még ki akár a földünk is, hisz hatamas generátor az is, akár üreges akár nem.
    Semmit a szemnek!
    Mindent a természetnek!

12. A következő fórumozóknak tetszett BragBOL hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,542
    Egy időben körbenéztem ezeket az ingyen energiás dolgokat, úgy döntöttem nekem nem éri meg a szórakozást velük.

A rengeteg idióta videó van és rengeteg ember aki elsőre olyant is elhisz hogy a hosszabbító dugóját visszadugják a végébe, szikráztat egy öngyújtóval az aljzat védőérintézőjén és már el is indul az áramfejlesztés .

Lehet hogy álmosan írtam vagy félreérthetően fogalmaztam, nem építettem ilyesmit.
    Én a Te irányvonaladat követem, de nyitott vagyok az új megoldások fel és .
    Napelemeim vannak, vákuumcsöves vízmelegítőt használtam és egy félig kész sör(inkább energiaitalos)kollektorom van.
    Egy fűnyírómotort és egy generátort szereltem egy tartóra, ami ékszíjtárcsára és egy fagázfejlesztőre (és időmre, kedvemre)vár.
    WAVT meg még csak gondolataimban . Jahh, és egy biogázos kísérletem volt.
    A tervem az hogy egy nap és szél hibrid rendszer lásson el árammal és racionalizálni a fogyasztást hogy ez elég legyen.
    Szükség esetére egy fagázos áramfejlesztő az akkubank feltöltésére. Fűtés/főzés hagyományos módon fával.
    Ahova tervezem ott nulláról indulok, ennek a szellemében épül ki az épületgépészet.

Videó:
    Nekem kamunak tűnik, megpróbálom leírni miért:
    Figyeld a tengelyek összekapcsolását, ott látni a fordulatszámot, megpörgeti kézzel, majd összecsukja a mágneseket.
    Az összecsukás pillanatában kezdenek világítani a lámpák, noha az összecsukás után sem növekszik a fordulat, tehát már előtte is világítania kellene, de még csak nem is izzik. Leállításnál ugyanez, szétnyitja, lámpák kialszanak a tengely még ugyanúgy pörög, kézzel fogja le.
    Ráadásul leállításnál mintha terheletlenül pörögne, pedig elvileg a terhelés (izzók és a többi cucc) még rajta van aminek le kellene fékeznie.
    Plusz újabb terhelés rákapcsolásénak pillanatában a már világító lámpák fényén semmi nem látszik (csak a kamera alkalmazkodik a növekedett fényerőhöz), ami nagy teljesítménytartalékra utal.