Oldala 3 of 17 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 161

Topic: Ingyen energia - Napenergia

Törölt_fórumtag2
    Guest
    "Nekem kamunak tűnik, megpróbálom leírni miért:
    Figyeld a tengelyek összekapcsolását, ott látni a fordulatszámot, megpörgeti kézzel, majd összecsukja a mágneseket.
    Az összecsukás pillanatában kezdenek világítani a lámpák, noha az összecsukás után sem növekszik a fordulat, tehát már előtte is világítania kellene, de még csak nem is izzik. Leállításnál ugyanez, szétnyitja, lámpák kialszanak a tengely még ugyanúgy pörög, kézzel fogja le.
    Ráadásul leállításnál mintha terheletlenül pörögne, pedig elvileg a terhelés (izzók és a többi cucc) még rajta van aminek le kellene fékeznie.
    Plusz újabb terhelés rákapcsolásénak pillanatában a már világító lámpák fényén semmi nem látszik (csak a kamera alkalmazkodik a növekedett fényerőhöz), ami nagy teljesítménytartalékra utal".

Akkor nem csak nekem tűnt fel.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,586
    1,171 tetsziket kapott 767.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    A sörkollektorral nem csak fűteni lehet, hanem meleg vizet előállítani, akár elektromos áramot is termelni.
    A változatát biztos ismered, az infra hullámokat hasznosítót, ami a holdfényben is működik. Egy barátom éppen most építi ki ezt a rendszerét.
    Évekkel ezelőtt ástam bele magam a sörkollektoros dologba, ezekről lemaradtam. Meleg vízre vannak jobb megoldások, felesleges ráerőltetni a sörkollektorra.
    Áram előállítását nem ismerem vele, de valószínű nem lehet belőle sokat kicsalogatni (légmozgásból vagy hőfokkülönbségből?).
    Az infra hasznosítósról sem hallottam, valami spéci festés?

Stirling lelkész a gőzgépek hatékonyságával volt elégedetlen, ezért alkotta meg a saját gépét. Jelenleg már a modernebb változatát közlekedési eszközök meghajtására is alkalmazni próbálják. Láttam napenergiával hajtott változatot is, tehát nem lehetetlen az alkalmazása nagyobb formában megépítve.
    Ebben nem kételkedem, remélem is hogy elindul valami ebben az irányban.
    A házilag megépíthető olyan változat ami valóban használható az a kérdéses. Finom illesztések, speciális gáztöltés.

Az infrapanel egy alternatíva a drága fűtési rendszerek bővítésének kiváltására. Infra sugarat állít elő, nem közvetlen hőt, mint egy radiátor, a helységben lévő tárgyakat melegíti fel. Valóban nem energiát termel, de használható, több ismerősöm elégedetten nyilatkozott róla. A használhatósága miatt került fel a listámra, sajnálom, de gyakorlatiasan szemlélem a világot.
    Ne sajnáld, így kell, én is így teszem. Én is szemeztem infrapanellel, gyakorlati beszámolókból nekem úgy tűnik jobb a marketingje mint amennyit ér.
    Infrafóliát használok, de csak a sarokban egy komód alatt, mert ott nedvesedett, penészedett a fal és a komódban dohosak lettek a ruhák télen.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Mik a tapasztalataid az infrafóliával? Hány W?
    Télre az egyik szobába infrapanelt terveztem, hosszú házam van, ez a legtávolabbi szoba... Ha működik, akkor alternatív áramforrást kell találnom hozzá. Aksit munkahelyen tudok tölteni... Megtaláltam az ingyen energiát.
    Vákuumcsőre gondoltam a holdfény hasznosításánál, félreérthetően fogalmaztam, bocs. Viszont állítólag, létezik az általad említett festék, csak nagyon drága.
    Sörkollektornál: légmozgásból áram. Nem sok valóban, de aksi töltésre elég lehet. Egy ismerős fagyállós rendszerrel bojlert melegít sörkollektorhoz hasonló módszerrel.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,586
    Amit most tervezek megépíteni a sörkollektor mellett, az egy nagyon hatékony hűtési, klíma rendszer a nyári forróságra.
    Szükséglet: egy kút, szivattyú, csövek, gépkocsi hűtők, ventilátorok.
    Folyamatosan forgatni a kút hideg vizét a hűtőkben, a ventilátorral fokozva a hatékonyságot.
    A szivattyú fogyaszt a legtöbbet, nálam 200W. Ventilátorok kábé 60W/db. Utóbbira viszont vannak alternatív lehetőségek Pl.12V-os számítógép ventilátorok, elenyésző fogyasztással.
    Ezt sem én találtam ki, viszont működik és nyáron energiát spórolhatunk vele. Igaz energiát nem termel...
    Az eredeti variáció 120-as cső a kútban, ventilátor nyomja a levegőt, de a vizes hatékonyabb...
    Ez jó ötlet, a vizet is oda vezeted vissza? Mert akkor elvileg feltöltött rendszernél egy keringetőszivattyú is elég.
    Klíma nem kell nekem ilyen áron, ha melegem van majd lezuhanyzom vagy lemegyek a pincébe .
    Hűtőn gondolkodtam hasonlón, de nyáron nem hiszem hogy 10 fok alá vihetném vele egy doboz hőmérsékletét, így inkább peltierrel próbálkozom majd.

U.i.:
    De én ha használni akarom a kutat akkor inkább nem piszkálnám, hátha szennyezést viszek bele ha nem zárt a rendszer (plusz ha esetleg emelkedik a kútvíz hőmérséklete, az kedvezhet a baciknak).

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,586
    Mik a tapasztalataid az infrafóliával? Hány W?
    Télre az egyik szobába infrapanelt terveztem, hosszú házam van, ez a legtávolabbi szoba... Ha működik, akkor alternatív áramforrást kell találnom hozzá. Aksit munkahelyen tudok tölteni... Megtaláltam az ingyen energiát.
    Vákuumcsőre gondoltam a holdfény hasznosításánál, félreérthetően fogalmaztam, bocs. Viszont állítólag, létezik az általad említett festék, csak nagyon drága.
    Sörkollektornál: légmozgásból áram. Nem sok valóban, de aksi töltésre elég lehet. Egy ismerős fagyállós rendszerrel bojlert melegít sörkollektorhoz hasonló módszerrel.
    Ha jól emlékszem 80W körül van métere. Eredetileg az ágy alá vettem mert egy áthidalós szekrénynél van, a szekrény mögött meg északi fal.
    Az ágy alatt mintha hideg szél fújt volna télen. De arra nem volt jó, így egy darabja ide került, időkapcsolóval néha bekapcsolva.
    Az infrapanelnek utánajárva úgy tűnik szuper dolog, de csak addig amíg be van kapcsolva, kikapcsolása után rohamosan esik a hőérzet. Hiába tűnik kedvezőnek a kevés fogyasztása ha annak folyamatosan mennie kell. Fürdőszobába fürdés idejére viszont tényleg jó megoldás lehet, főleg tükrös, el is van rejtve és a tükör sem párásodik .

Törölt_fórumtag2
    Guest
    [QUOTE=raktaros;33045]Ez jó ötlet, a vizet is oda vezeted vissza? Mert akkor elvileg feltöltött rendszernél egy keringetőszivattyú is elég.
    Klíma nem kell nekem ilyen áron, ha melegem van majd lezuhanyzom vagy lemegyek a pincébe .
    Hűtőn gondolkodtam hasonlón, de nyáron nem hiszem hogy 10 fok alá vihetném vele egy doboz hőmérsékletét, így inkább peltierrel próbálkozom majd.

24m mély a kút. Onnan nyomnám, hőkapcsolóval vagy időzítővel a mindig hideg vizet. A mélységi szivattyút nem tudom megkerülni. Zárt rendszert tervezek. 8m vízoszlop, ásott gyűrűs kút.
    Jelenleg ivásra nem használjuk, még. A szűrőberendezés már megvan hozzá, elviekben az aktív szenes nagyon sok mindent kiszűr.
    Van egy 50nm-es pincém, oda én is le szoktam menni, de a teljes család nem költözhet le. Amúgy is csurig van pakolva...

7. A következő fórumozóknak tetszett Törölt_fórumtag2 hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    938
    557 tetsziket kapott 328.topicban
    A légkollektorról röviden. Szerintem két dologra jó.
    1. Aszalónak
    2. Déli oldalfalra felszerelve szept.-nov és február-április fűtésrásegítésre. De csak egy ventilátorral és egy hőkapcsolóval. Olcsón!

Hűtésre be kell fektetni némi pénzmagot és elásni némi talajkollektort és szellőzőhűtő rendszert csinálni. 20-60V/h
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

9. A következő fórumozóknak tetszett shadow177 hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,586
    A mélységi szivattyút nem tudom megkerülni. Zárt rendszert tervezek. 8m vízoszlop, ásott gyűrűs kút.
    Lehet rosszul emlékszem fizikai dolgokra, de szerintem nem számít milyen mély a kút ha visszavezeted a vizet, mivel ha fent zárt a rendszer, a visszaáramló víz szívóhatása segít majd emelni. Pl. a hordóból is magától áramlik a víz ha kicsit alacsonyabbra teszed a slag kifolyóját mit a vízszint. Mindegy milyen magas a hordó pereme.
    A kútnál azonos a vízszint, itt kell energia a mozgatáshoz de nem sok. (Csak a rendszer feltöltéséhez kell jelentősebb energia)
    Aztán lehet tévedek, még nem próbáltam, csak agyalok...

A szűrőberendezés már megvan hozzá, elviekben az aktív szenes nagyon sok mindent kiszűr.
    Én esővizet szeretném használni. Zuhanyzás, mosás csak egy mechanikai szűrőn átengedett vízzel, ivó, főző, fogmosó, stb. vízhez meg egy további 3 lépcsős szűrő.
    finomabb mechanikai szűrő-mosható kerámiaszűrő-aktívszenes szűrő.
    A szeneshez vettem tölthető patront, amit szükség esetén faszénnel tudok töltögetni.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Sok az 24 méter, szerintem. Emlékszem, gyerekkoromban a Nortont minden tavasszal feltöltöttük vízzel, utána már működött tökéletesen. Ott viszont csak 4-5 méterről volt szó. Egy barátom 6 méterről keringető szivattyút használ, ott működik. Ha valakinek van tapasztalata ilyenben, akkor bátran írja meg.

12. A következő fórumozóknak tetszett Törölt_fórumtag2 hozzászólása:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Ezúton szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik fáradtságot nem kímélve, dacolva az időjárással és feleségeikkel, aktívan részt vettek a sörkollektor programom elindításában.

sörösdoboz.jpg

14. The Following 5 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post: