Oldala 1 of 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 17

Topic: C vitamin vásárlás

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban

C vitamin vásárlás

A mai élelmiszerek beltartalma erősen megkérdőjelezhető, ezért a legtöbb ember már most vitaminhiányosan táplálkozik. Katasztrófák, gazdasági összeomlást követően pedig a helyzet csak még rosszabb lenne a tartós élelmiszereken élve, esetleg egyhangú diétán. Ezért a vitaminokra különös gondot kell fordítani! Kutatók régi csontvázakban megtalálták azt a gént, ami az ember szervezetében ugyanúgy elő tudta állítani a C vitamint, mint a kutyáé. Azt még nem tudják, hogy ez miért tűnt el mára. De, azt képesek voltak kimutatni, hogy napi 4 gramot termelt az emberi szervezet! Jól olvastad! Nem elírás! A C vitamin amúgy is az egyik legalapvetőbb vitamin. Viszont el kell felejteni a gyógyszertári minikiszereléseket horror áron! Borászati boltokban is lehet kapni tiszta C vitamin port. A patikákban a 400g-os kerül ~3.000-be! Az alábbi linken nem egyértelmű, hogy 1kg vagy 25 ennyi. De, még az egy kilós is jobban megéri innen. Ilyen helyen keresgéljetek, ha van hely tárolni:
    Vinartis Borászparadicsom
    Last edited by Don't Panic; 03-23-2013 at 10:51 AM.
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,211 tetsziket kapott 790.topicban
    Szerintem 1kg lesz annyi. 2-3 éve vettünk, úgy rémlik ilyen körül volt az ára.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Én is arra saccolok, csak a képen is a 25 kilós karton van és alul is azt írja, hogy csomagolás 25kg-os műanyagbéléses papírkarton.
    De, még az egy kiláért is jó ár a patikákkal összehasonlítva.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Én az állatpatikus cimborámtól szerezte tyukokna valót, 1 kg 3000 körül tehát stimmel a dolog

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Én a Kert-trade Kft-nél vettem, postán kiküldték.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    Mekkora mennyiséget és mennyiért sikerült szerezned, mert én már fogyok ki a napi 4g mellett. Lassan kéne megint.

Senior Member Batka's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    113
    61 tetsziket kapott 46.topicban
    Csakhogy van egy kis különbség a gyógyszerkönyvi minőségű C vitamin és a kilós, meg 25 kilós kiszerelésű, elsősorban élelmiszeripari adaléknak (antioxidáns) használt C vitamin között!
    A gyógyszerkönyvi minőség bevizsgált, tiszta aszkorbinsav, az élelmiszeripari felhasználásra viszont erre nincs szükség, így megeszel egy csomó pufferanyagot is, mire hozzájut a szervezeted az adott mennyiségű aszkorbinsavhoz...

Ez a 4 grammos adat egyébként honnan van (hogy ennyit termelt a szervezet)?

Grammos mennyiségű C vitamin bevitel mellett sok folyadékot kell fogyasztani!
    Én csak olyan egy grammot szoktam naponta, de gyógyszertári minőségből. 100 g kerül olyan 900 Ft-ba, de még mindig olcsóbb, mint az ilyen-olyan vitaminkészítmények.
    A tároláshoz viszont követelmény a csiszolt dugós porüveg használata, mert egyébként levegőn oxidálódik és éppen ezért a tárolásnak is van határideje.

8. A következő fórumozóknak tetszett Batka hozzászólása:

Ben

P
    Guest
    Én innen szoktam rendelni, mindössze 19c0 Ft-ért kilóját:

http://bbbbb.superwebaruhaz.hu/aszko...--1-kg-t178063

A szállítás viszont nem ingyenes, súlytól függ. Szerintem elég tiszta lehet, pl. mert hasmenést kábé az az adag vált ki belőle, ami egyébként is, ráadásul ha valami agresszív vírust sikerül benyalnom, látványosan segített, még én is meglepődtem. Rendszeresen kortyolgatom limonádéként mézzel.

P
    Guest
    Vagyis 1900-ért...

11. A következő fórumozóknak tetszett P hozzászólása:

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    530
    723 tetsziket kapott 420.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    Én innen szoktam rendelni, mindössze 19c0 Ft-ért kilóját:

http://bbbbb.superwebaruhaz.hu/aszko...--1-kg-t178063

A szállítás viszont nem ingyenes, súlytól függ. Szerintem elég tiszta lehet, pl. mert hasmenést kábé az az adag vált ki belőle, ami egyébként is, ráadásul ha valami agresszív vírust sikerül benyalnom, látványosan segített, még én is meglepődtem. Rendszeresen kortyolgatom limonádéként mézzel.
    Közben pedig gondolj arra és próbáld meg érezni, hogyan mossa ki a szervezetedből a kiürülő "fölös" vitamin a vörös csontvelődből az esszenciális nyomelemként jelenlévő rezet. Amit bizony igen nehéz lesz pótolni. Annak hiánya viszont a vörös csontvelő működésében, a vörös vérsejtek képzésében fog zavart okozni. Ez a jelenség napi 250 mg rendszeres fogyasztásánál már 2 hét után kimutatható.