Oldala 1 of 26 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 259

Topic: CB rádiózás

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    972
    462 tetsziket kapott 258.topicban

CB rádiózás

Ezt most direkt nem a rádiózás topicba tettem, hanem egy újat csináltam neki, mert a felkészüléshez inkább tartozik szerintem.
    Szóval arra gondoltam, hogy össze kellene hozni egy CBs szerveződést, a fórumon belül. Úgy gyakorlás képen először. Azután kialakítani egy Prepper CB hálózatot az országban!
    Mert ha lokális az SHTF, akkor a hatóságok úgysem mondanak igazat, az internetet és meg cenzúráznák akár már most is. A mobil telefont pedig letilthatják, ha az érdekeik úgy kívánják. (Pl.: Ha éhség lázadás lenne borodban) Ráadásul gyorsan beazonosítható vagy!
    A rádiót bemérni pedig sokkal macerásabb. (kiháromszögelés)
    Ha pedig durva globális ill. országos SHTF esetén pedig se TV, se rádió, se internet.
    És az tény hogy az információ illetve annak hiánya élet vagy halál kérdése lehet!
    Miért a CB? Azért mert sok van belőle, egyszerű a használata, nem kell rá engedély és OLCSÓ! Az amatőr rádiókkal persze sokkal nagyobb távolság hidalható át, de drága, engedélyköteles (vizsgázni kell hozzá). És az amatőr sávon csak rádióamatőrökkel beszélhetünk. De mivel a rádióamatőrök NEM prepperek ezért őket ugyan azok a problémák fogják súlytani mint a többi embert. (nincs áram, víz, élelem, stb…) Azaz nem nagyon tudnánk kivel beszélgetni! Az, hogy pl.: mi történik Ausztráliában egy globális SHTF esetén,
    csak érdekesség a számunkra. De hogy mi történik 30 km. távolságra tőlünk, az sokkal fontosabb! Persze CB-vel is áthidalható több száz-ezer kilométer. Sőt már nem egyszer volt példa (jó terjedés esetén) Magyarország-USA kapcsolatra is!
    Én tavasszal tervezem beüzemelni a rádiómat, jó lenne egy fórumtárssal is beszélgetni.
    A szükséges rádió: olyan amelyik tudja az SSB modulációt! Ezzel lehet nagy távolságokat áthidalni. Erre a két legjobb rádió a President Grant és a Stalker IX. Ilyet már csak használtan lehet venni. Az új CEPT normásak nem jók erre.
    Kell még egy jó bázis antenna (Penetrátor) és egy SWR mérő. Az egész megúszható 50-60ezerből.
    Tudok küldeni, segítség képpen (csatolni) leírást a rádióhoz, az antenna behangolásához, stb..
    Mi a véleményetek?

2. The Following 2 Users Say Thank You to Unicornis For This Useful Post:

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,640
    1,181 tetsziket kapott 772.topicban
    Nem rossz ötlet, de ha nem cept rádió akkor ugyanaz a kategória mint az amatőr rádió. Cept-es meg nem sokra jó .

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    398
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Jó ötlet szerintem, sajnos nekem nincs rádióm és nem is túlságosan értek hozzá de szeretném megtanulni, csak ahhoz először valami olcsó rádió kéne.
    Boltot tudsz mutatni ahol, hazsnálható mégis olcsó rádiót kapni, de csakis olyat mutass amit te is megvennél.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,640
    1,181 tetsziket kapott 772.topicban
    Egy cept-esem van, régen volt bekapcsolva. Talán ha egy emberrel beszéltem vele összesen...

Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    494
    658 tetsziket kapott 252.topicban
    http://forum.index.hu/Article/showAr...1&la=122626225

itt nézzetek körül ,jó kis használt cuccok vannak ,én is itt vettem pár készüléket .
    Nekem két motorola gm300 asom van
    motorola-gm300-1.jpg

és 3db motorola gp40

cp040.jpg

Az egyik gm300 as a házban van egy körsugárzó antennával, a másik a kocsiba egy mobil tetőantennával , így a ház és a kocsi között 20 km es körzetben tudok kommunikálni , sokszor használtam ,ráadásul 40 csatornára az amatőr frekik és az összes pmr freki is rá van programozva így szükség esetén velük is kapcsolatba tudok lépni . A kézi rádiók a munkámhoz kellettek , de azok is baromi erősek , össze sem lehet hasonlitani a walkie-talkie kategóriával. Ezek kimondottan ipari rádiók , kis távolságon belül 20-km verhetetlen. Én ezt ajánlom ha kis közösségek közti kommunikációt kellene megoldani túlélési helyzetben .

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    972
    Már változott a CEPT norma! Mo.n engedik újra az SSB modulációt 12W teljesítményig.
    De ez úgy értendő, hogy két új típusú rádióra adtak csak engedélyt, ami tudja az SSB-t is.
    Viszont így a régiek is használhatók fú alatt, de csak a középső frekvencia tartományban, és nem nagyon lépve túl a teljesítmény korlátot. Ha ezeket betartjuk, akkor senki nem fogja tudni megmondani hogy milyen rádión beszélgetünk! Hogy CEPT minősítésű vagy sem.

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Vietnamiveteran Hozzászólás megtekintése
    http://forum.index.hu/Article/showAr...1&la=122626225

itt nézzetek körül ,jó kis használt cuccok vannak ,én is itt vettem pár készüléket .
    Nekem két motorola gm300 asom van
    motorola-gm300-1.jpg

és 3db motorola gp40

cp040.jpg

Az egyik gm300 as a házban van egy körsugárzó antennával, a másik a kocsiba egy mobil tetőantennával , így a ház és a kocsi között 20 km es körzetben tudok kommunikálni , sokszor használtam ,ráadásul 40 csatornára az amatőr frekik és az összes pmr freki is rá van programozva így szükség esetén velük is kapcsolatba tudok lépni . A kézi rádiók a munkámhoz kellettek , de azok is baromi erősek , össze sem lehet hasonlitani a walkie-talkie kategóriával. Ezek kimondottan ipari rádiók , kis távolságon belül 20-km verhetetlen. Én ezt ajánlom ha kis közösségek közti kommunikációt kellene megoldani túlélési helyzetben .
    Hmmm.... Régi szép idők!
    Gratulálok a szerzeményeidhez, ha szakértő kezekből származnak, akkor sokáig hasznos segítőid lehetnek.

De ezek az eszközök 70cm hullámhosszon üzemelnek, ha pmr frekik vannak benne. Bár a gm300 az adóteljesítménye miatt alkalmas hosszabb távú összeköttetésre.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    972
    Lehet venni rádiót olcsón (3-5000ft), de azon nem tudsz már senkivel beszélgetni, mert az olcsó rádiók nem tudják az SSB-t. És mindenki kizárólag csak azt használja, és használta mindig is, illegálisan. Mert azonos teljesítménnyel adva az SSB moduláció használatával 3x akkora távolság hidalható át.
    Szóval a rádiók ára: stalkerIX 30000.- a Grant 40000.- körül van használtan. (új nincs)
    Gari persze semmire nincs, de az eladónál ki kell próbálni. Amúgy nagyom masszív darabok.
    Én Grant-ot vettem, az a legjobb. Ha teheted te is ilyet vegyél!
    A buheráltat, felhúzottat nem szabad megvenni! Azt is érdemes megnézni, hogy menyire kopottak a gombjai, és az előlapja. Az sokat elárul arról hogy menyit használták.
    Úgyhogy simán beütöd a keresőbe a típusukat, és kidobja az apróhirdetési portálokat!
    Tudok benne segíteni, de nem vagyok egy nagy "isten" én sem. Még gyerekoromban Cb-rádióztam a barátommal, most szinte újra tanulom az egészet én is.
    Itt megtalálod a Grant leírását magyarul.: http://www.garazs.de/radio/grant.html
    Itt meg az antenna behangolást írják le.: http://www.garazs.de/radio/swrmeres.html
    Nem olyan bonyolult mint amilyennek elsőre látszik.
    Itt meg a rádiós etikettről.:http://www.garazs.de/radio/beszelgetes.html
    Ők pedig egy profi rádiós szerviz.: http://radiolab.hu/
    Ha valami gond lenne a készülékkel. Persze a vásárlás után érdemes lehet átnézetni, biztos ami biztos.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Ezt most direkt nem a rádiózás topicba tettem, hanem egy újat csináltam neki, mert a felkészüléshez inkább tartozik szerintem.
    Szóval arra gondoltam, hogy össze kellene hozni egy CBs szerveződést, a fórumon belül. Úgy gyakorlás képen először. Azután kialakítani egy Prepper CB hálózatot az országban!
    Mert ha lokális az SHTF, akkor a hatóságok úgysem mondanak igazat, az internetet és meg cenzúráznák akár már most is. A mobil telefont pedig letilthatják, ha az érdekeik úgy kívánják. (Pl.: Ha éhség lázadás lenne borodban) Ráadásul gyorsan beazonosítható vagy!
    A rádiót bemérni pedig sokkal macerásabb. (kiháromszögelés)
    Ha pedig durva globális ill. országos SHTF esetén pedig se TV, se rádió, se internet.
    És az tény hogy az információ illetve annak hiánya élet vagy halál kérdése lehet!
    Miért a CB? Azért mert sok van belőle, egyszerű a használata, nem kell rá engedély és OLCSÓ! Az amatőr rádiókkal persze sokkal nagyobb távolság hidalható át, de drága, engedélyköteles (vizsgázni kell hozzá). És az amatőr sávon csak rádióamatőrökkel beszélhetünk. De mivel a rádióamatőrök NEM prepperek ezért őket ugyan azok a problémák fogják súlytani mint a többi embert. (nincs áram, víz, élelem, stb…) Azaz nem nagyon tudnánk kivel beszélgetni! Az, hogy pl.: mi történik Ausztráliában egy globális SHTF esetén,
    csak érdekesség a számunkra. De hogy mi történik 30 km. távolságra tőlünk, az sokkal fontosabb! Persze CB-vel is áthidalható több száz-ezer kilométer. Sőt már nem egyszer volt példa (jó terjedés esetén) Magyarország-USA kapcsolatra is!
    Én tavasszal tervezem beüzemelni a rádiómat, jó lenne egy fórumtárssal is beszélgetni.
    A szükséges rádió: olyan amelyik tudja az SSB modulációt! Ezzel lehet nagy távolságokat áthidalni. Erre a két legjobb rádió a President Grant és a Stalker IX. Ilyet már csak használtan lehet venni. Az új CEPT normásak nem jók erre.
    Kell még egy jó bázis antenna (Penetrátor) és egy SWR mérő. Az egész megúszható 50-60ezerből.
    Tudok küldeni, segítség képpen (csatolni) leírást a rádióhoz, az antenna behangolásához, stb..
    Mi a véleményetek?
    A kommunikáció szerintem is fontos gebasz esetén, de az is fontos, hogy bízz abban akitől az info származik. Egy távoli, sose látott, ismeretlen CB-s is adhat fals infót, nem csak a kormány.

A technikáról. Először én is CB-ben gondolkodtam a nagy áthidalható távolságok miatt. De utánaolvasva rájöttem, hiába a múlt legendás készülékei, de nem múlt el nyomtalanul az idő. Az olcsón beszerezhető rádiók általában leharcoltak, széttuningolt, kihajtott eszközök. A felújításuk egy vagyonba kerül és ugyanúgy szakember kell hozzá. A penetrátor antenna is lenyűgöző teljesítményű, de a 8,5 méter mérete is.
    Egy rövidebb hullámhosszú (UHF/VHF) rádióval is hasonló eredményeket érhetsz el ha nem kézi, hanem mobil rádiót használsz.
    Nem utolsó sorban, elég kihalt a CB sáv. Ez nem saját tapasztalat, hanem a pesti pmr frekvencián panaszkodnak a "nagy öregek". Már ők is csak ritkán kapcsolják be a CB-t. A régebben CB-t használó amatőrök áttértek a pmr frekvenciákra. A kisebb hatótávot kompenzálandó, átjátszóadókat használnak.
    Szerintem először derítsd fel mennyire aktív az éter a közeledben! Ha sok házon van penetrátor (vagy hasonló kaliberű) antenna, akkor érdemes belekezdened. De ez szigorúan csak magánvélemény. A rádiózást is tanulni, gyakorolni kell. Erre a CB is ugyanúgy alkalmas, és ha beüt a gebasz mindenki azt fogja elővenni amije van. Biztos felélénkül a CB élet is.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Mi az a CEPT?
    A CEPT egy norma. A CB rádió csak FM üzemmódban, és 4 W kimenő teljesítménnyel, a középső 40 csatornán adhat.