Oldala 2 of 46 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 455

Topic: Tűzgyújtási módszerek, tűzgyújtó eszközök, tűzrakás, tábortüzek fajtái

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    1,149 tetsziket kapott 759.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Persze így is lehet tüzet gyújtani
    Sajnos nem mindenhol

Member Vándor's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    47 tetsziket kapott 15.topicban
    Szikravetőből is csak a Ligh My Fire-t ajánlom.
    Nekem volt vagy 4-5 fajta, köztük "Made in USA" is... nagy kaka volt mindegyik. Igen nehéz volt működtetni őket.
    Ahhoz, hogy a vészhelyzetben, sárban térdelve, hideg éss átfázott kézzel nehezen összekínlódott élesztéket ne borítsd állandóan szét, olyan kell, aminek az utolsó 2cm-ét megpiszkálva, "pöccre" indul a szikra. Ezt én csak az LMF-ben találtam meg.

Sajnos az első videóban látható új Primus-ok sem valami jók már, pedig a régiek frankón működtek. Ezek a piros fogantyúsok a használhatósaág alsó határát súrolják csak...

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Az alábbi link megtekintéséhez az adott oldalon regisztrálni kell, de ezen az oldalon sok idevágó témában találtok igen hasznos leírásokat magyarul. Íme a link ami épp a tűzgyújtás módszereit vesézi ki: http://bushcraft.co.hu/index.php?opt...raft&Itemid=77

4. The Following 2 Users Say Thank You to iMac For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,006
    4,383 tetsziket kapott 2,954.topicban
    Blog Entries
    4
    iMac, mi oda nem látunk be.

Kérjük, hogy jelentkezzen be, ha be szeretne jutni a webhely magánterületére.
    Magánterület?

Member iMac's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Österreich
    Tetszik adás
    24
    38 tetsziket kapott 28.topicban
    Írtam, hogy regisztrálni kell az oldalra és akkor látható Regisztráció után elérhető minden Papicáék évek óta űzik a bushcraftot és mondhatni a hazai civil túlélők között a legnagyobb tudásbázissal ők rendelkeznek Érdemes hozzájuk is regisztrálni, mert sokat lehet tanulni tőlük

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    1,149 tetsziket kapott 759.topicban
    Na ilyent sem láttam még, telefonos interjú a regisztrációhoz .

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    16
    37 tetsziket kapott 24.topicban
    Baltáról nem esett szó. Természetben és egyébként is, a nőknek is kell tudni a baltával bánni. Fontosnak tartom, mert van amikor egyedül kell ffiak nélkül boldogulni.
    Ugyanúgy mint a tűzcsiholó készségnek kézügyben kell lennie ennek az eszköznek. Szépen hozzá kell szokni a balta erejéhez, meg kell ismerni a fákat, hogyan lehet hatékony a baltával való munka.
    A másik a svájci bicska ami nélkülözhetetlen.

9. A következő fórumozóknak tetszett asszony hozzászólása:

Senior Member Daniui's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    399
    399 tetsziket kapott 264.topicban
    Sziasztok!
    Én immár 9. éve űzöm a túlélést mint hobbit(természetbeni formáját), és volt szerencsém elég komoly oktatóktól tanulnom.
    De rá is térek a témára, sokat voltam terepen és a legfontosabb amit megtanultam a tűzgyújtásnál a türelem, meg az előkészület, meg persze az ismeretek. Mert egy dunán úszó rönkből is lehet tüzet gyújtani ha tudod hogy kezdj neki.
    Lényeg hogy van sok féle tűzgyújtási módszer, vannak könnyebbek és vannak nehezebbek. A nehéz az ha kevés a rendelkezésre álló felszerelésed adott esetben semmid sincs, na ilyenkor nehéz dolga van az embernek és megmondom az igazat így még sose gyújtottam tüzet mert egy nem voltam rászorúlva kettő nem volt hozzá türelmem három mindig van nálam tűz csiholó. Eszköz nélkül azaz természetben talált anyaggal tüzet gyújtani lehet pl. az ijjas módszerrel vagy tűzfűrésszel, vagy szikráztatással de ezekhez óriási türelem és energia kell, ezekre nem is térnék ki mert nem vagyok otthon bennük. De gyakorlással, próbálkozással ezek is megtanulhatóak.
    Akkor ezután jönnek az olyan cuccok hogy tűzcsiholó meg magnézium rúd, amikkel már egy fokkal könyebb tüzet gyújtani, de itt is a türelem az aprólékosság és az előrelátás nagyon fontos, mert a kezdő túlélők sokszor ott rontják el hogy túl hamar akarnak tüzet gyújtani ezért ha sikerül is meggyújtaniuk nincs elég tápanyag kéznél és leég a gyújtósuk... kezdhetik előlről. Itt megjegyezném hogy a tűz csiholó és hasonlóknál nagyon fontos hogy miliméternél is vékonyabb hosszúkás nagyon száraz háncsokat kell készíteni(késsel lehet) mert ezek tapasztalataim szerint könnyebben meggyulladnak mint a száraz fű, persze ha van nálad pl egy tampon(aminek a túlélő dobozban kell lennie) azzal pik pakk meg lehet gyújtani, de ha nincs akkor marad a vékony száraz háncs. De fontos szerepet játszik a levegő páratartalma ami ha nagyon magas tűzcsiholóval csak természetben talált agyagból szinte lehetetlen tüzet gyújtani. A magnézium az jó cucc de itt se hagyagolható el a vékony száraz háncs vagy ennél már a száraz füvet is meg lehet gyújtani, de ezeket gyakorlatban úgyis ki lehet tapasztalni hogy kinek mi válik be a legjobban.
    Ilyenekről hogy gyufa öngyújtó nem is beszélnék mivel ezekkel a tűzgyújtás gyerekjáték. De itt se szabad elfeledkezni a tűz mindenkori utánpótlásáról. És nem árt ezt se gyakorolni.
    Én a tűzcsiholót nagyon jó dolognak tartom mert kis helyen elfér(nekem a kulcsomon van) és elég sokáig lehet használni, vészhelyzet esetére ha már elfogyott a gyufánk, öngyújtónk ez mindig ott lesz.
    Ja egy fontosat itt a végén elmondanék és ez nem csak a tűzgyújtásra érvényes, hogy bármilyen felszerelést megveszel mindig teszteld le és lehetőleg tanuld meg profin használni mert élesben lehet hogy fáradt leszel, motiválatlan, beteg, sérült vagy komoly traumán mentél át, és ilyenkor nem biztos hogy jó lesz majd tesztelgetni, ellenkezőleg örülni fogsz ha reflexből fogod tudni alkalmazni a megtanultatakat.
    Remélem tudtam hasznos dolgokat mondani és nem untattam nagyon el az olvasóságot.

Üdv Dani

11. The Following 6 Users Say Thank You to Daniui For This Useful Post:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló iMac Hozzászólás megtekintése
    Írtam, hogy regisztrálni kell az oldalra és akkor látható Regisztráció után elérhető minden Papicáék évek óta űzik a bushcraftot és mondhatni a hazai civil túlélők között a legnagyobb tudásbázissal ők rendelkeznek Érdemes hozzájuk is regisztrálni, mert sokat lehet tanulni tőlük
    vagy ami egyszerűbb Facebookon bushcraft.co.hu, mondjuk itt csak videók vannak...regelni kell

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Van 1 srác a Josef Hallen..van vagy 150 videója a tube-on... ha elméletben akarod megtanulni, hogy hogyan kell fát aprítani..azt nagyon szereti csinálni tüzet gyújtani akkor nézegesd a videóit.
    hallottatok már róla?