Oldala 1 of 28 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 273

Topic: Vadat,halat s mi jó falat.....

Senior Member Vietnamiveteran's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    494
    658 tetsziket kapott 252.topicban

Vadat,halat s mi jó falat.....

Ezt a topicot azért hoztam létre mert nekem az egyik legjobb kikapcsolódási programom a szabadban sütögetés-bográcsozás , azt hiszem ezzel nem csak én vagyok így ,hiszen hétvégi háznál, vízparton,erdőben , nyaralás,kempingezés közben ez az egyik legkedveltebb elfoglaltság sokak körében és ha hozzávesszük azt is ,hogy túlélési helyzetben nem elég az ételt előállítani megszerezni azt elkészíteni is tudni kell , akkor úgy gondolom van helye egy ilyen topicnak is . Egyet kérek mindenkitől ebben a topicban csak étvágygerjesztő finom ételekről legyen szó . / a kutya-macska-varangy és egyéb nem szokványos dolgokról itt ne essék szó /

2. The Following 4 Users Say Thank You to Vietnamiveteran For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    494
    A múlt hétvége időjárása pont ideális volt egy kis főzőcskéhez . Disznóhús simán zsírban besózva , be a kerti sütőbe, egy nyulat szétkaptam a gerincét és a bordáit jól befokhagymázva + házi zsír és házi szalonna azután ez is a kerti sütőbe , a nyúl maradék részeit a májjal együtt bele a bográcsba zöldségekkel , tárkonnyal , a végén tejfölös habarással tárkonyecettel megsavanyítva megvolt a vasárnapi ebéd. A sült húsokat pedig mikor elkészültek áttettem egy szép edénybe és a forró kisült zsírjával leöntöttem , hagytam kihűlni ,így pár hétig vacsorára paradicsommal erős paprikával kiváló vacsora .

IMG_2321.jpg

IMG_2322.jpg

4. The Following 9 Users Say Thank You to Vietnamiveteran For This Useful Post:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Apám te aztán nem spórolsz a zsírral...Ránézek és összefut a nyál a számban, de az elvárosiasodott fejembe már bele nevelődött az oliva olaj, meg kókuszzsír és társai..Pedig régen a kis szülőfalumban mi is csak röhögtünk volna eféle baromságokon.
    Karajra van valami jó recepted?

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    11
    147 tetsziket kapott 95.topicban
    tokba: alulra centi vastag szeletelt krumpli, rá szeletelt zeller, karalábé, fehérrépa, sárgarépa némi tarja zöldfűszerrel bekenve, paradicsomszeletek, krumpli, némi kenyérszalonna, majd rétegezd, amíg meg nem telik. a tetejére pár szelet kenyérszalonna kerüljön. annak a lecsorgó levében sül meg a többi dolog. tok lezár, parázsba tesz, vár, nyálcsorgat, illatol, szimatol, vár, nagyoncsorgat, nembírvárni, kivesz, kinyit, vigyorog, zabál.
    jó étvágyat.

7. The Following 6 Users Say Thank You to dínó For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,082
    4,488 tetsziket kapott 3,011.topicban
    Blog Entries
    4
    Múlt szombati vacsora.

Marhagulyás.

9. The Following 3 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    494
    háát a zsír az kell , én mindent zsírral készítek , ha van hozzá egy pohár jófajta házi vörösbor és egy stampó házipálesz az megoldja a koleszterin kérdést

"Karajra van valami jó recepted?" ha grillezni szeretnéd , én a mustáros borsos fokhagymás pácot használom , ha valami extrábbat szeretnél akkor mézben elkevert darált erőspaprikás-fokhagymás pácban 1 napig állni hagyod , majd grillen sütöd és amikor majdnem kész házi baracklekvárral és a maradék mézes páccal átkened , ettől egy édes csípős kérget kap , nálam a vendégek nagyon szeretik csak én oldalasból szoktam ezt megcsinálni . Sütőben is elkészíthető de azért ez a kertbe való kaja egy korsó jéghideg sör mellé / nyáron / .

11. The Following 3 Users Say Thank You to Vietnamiveteran For This Useful Post:

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Tetszik adás
    2,387
    991 tetsziket kapott 529.topicban
    Jól hangzik mindkettő..ez a baracklekváros cucc az USA barbeque elvén alapszik gondolom..ott is karamellizálódik a cukor..attól lesz jó íze. Igen, nagyon megvan a kertben sütögetős életérzés. Itt gyönyörű fővárosunkban, egy 1. emeleti lakással kell beérnem egyellőre, amíg nem sikerül kiköltözni kertesbe.
    De ha egyszer meghívsz minket egy prepper sütögetésre, majd viszek a jókis hazai 52-es hpból és iszunk egyetkettőt

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,516
    1,163 tetsziket kapott 762.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Múlt szombati vacsora.

Marhagulyás.
    Látom félsz hátha el akarja majd venni valaki előled

14. The Following 2 Users Say Thank You to raktaros For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,082
    4,488 tetsziket kapott 3,011.topicban
    Blog Entries
    4
    Nem saját ötlet. Az egyik külföldi fórumon szokás fegyveres ebéd/vacsora fotókat közzétenni.

16. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    494
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nem saját ötlet. Az egyik külföldi fórumon szokás fegyveres ebéd/vacsora fotókat közzétenni.

tetszik , dobhatunk fel ide ilyeneket is .

18. A következő fórumozóknak tetszett Vietnamiveteran hozzászólása:

A topic keresőszavai: