Oldala 28 of 28 ElsőElső ... 18262728
Eredmény 271 to 273 of 273

Topic: Vadat,halat s mi jó falat.....

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,436
    801 tetsziket kapott 520.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése

Felhívnám a figyelmet,hogy ezt egyfajta oktató videónak szánom!
    ...legfőképpen azoknak a preppereknek,akik nem tartanak nyulat,nem olyan körülmények között élnek ahol ilyen dolgokkal találkoznak!
    Jómagamnak újdonság volt testközelből látni egy ilyen műveletet.
    A videóban látható nyuszi,direkt konyhai célra volt tartva,elfogyasztásra.A sorsa egyértelmű,a megölése nem értelmetlen és nem elkerülhető.
    A fejen,belsőségeken ,bundán kívül minden hasznosítva lett.Öt ebéd jött ki belőle(körettel).
    ...bár kicsit már bánom,hogy a bundát nem hoztam el,mert lehetett volna a cserzést is tanulni ,gyakorolni....de hát ilyen a tanulási folyamat...tele buktatókkal,ellentmondásokkal,kudarcokkal,sikerekk el.
    Kérem aki hozzászól a témához empatikusan és jóindulattal tegye...mivel a videók közzétételét jómagam tanítási,tanulási,szórakoztatás...valamint jó szándékom jeléül teszem...teljesen nonprofit módon.
    A csatornám újraindul,az unalmas és hosszú videókat újra felveszem és próbálom tömörebbé, szórakoztatóbbá,tartalmasabbá tenni! Link az aláírásomban!
    Jól teszed!

A nyúllal kapcsolatban:

Az élelmes nagymamák régebben a nyúl fejét is felhasználták, ami egy élelemszegény időszakban plusz húsforrást jelent, a kutyának meg csontot.
    Mi ettől függetlenül nem szoktuk felhasználni a fejét, hanem a bundával együtt levágásra kerül.

Kidobtad az összes belsőséget? Pedig elég sok értékes dolog van egy nyusziban. Van tüdő, vese, szív, máj(epét leszedni róla) és adott esetben here. Egy paprikásba például nagyon jól elférnek ezek. A májat rántva is el lehet készíteni.

A beleket a kutyának vagy macskának szoktuk adni.

A bunda hasznosításával még én is gondban vagyok.

2. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása:

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    203
    479 tetsziket kapott 314.topicban
    Bundát csak téli vágásból lehet eltenni, kell egy értelmes tímár aki korrektül melózik és árban sem szállt el. Egy időben gyűjtöttük és kikészítettük a bőröket de aztán bő 10 év után ahogy volt úgy adtuk el az összeset.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    233
    488 tetsziket kapott 287.topicban
    Csak úgy jelzem, amiért engem is sokan utálni fognak: A nyúlhoz hasonlóan kell feldolgozni a kutyát, macskát, mókust és minden kisebb testű állatot.

5. A következő fórumozóknak tetszett fater.lajos hozzászólása:

A topic keresőszavai: