Oldala 1 of 6 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 53

Topic: WC

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!

WC

http://humusz.hu/hirek/komposzt-wc-hazilag/1896
    „A hordó egyáltalán nem büdös, amit biztos nehéz elhinni. A helyiség sem, ahol a hordó van. Az igazat megvallva én sem hittem, amíg ki nem próbáltam. A titok nyitja a szárazság (a kisdolog nem ide megy) és a fűrészpor. Ettől megváltozik a szén/nitrogén arány, és másfajta bacik működnek.
    A költség: kb. 2000 Ft a 30 literes káposztáshordó, 1000 Ft a WC-ülőke. Fűrészport adnak ingyen. A rendszer tisztaságára jellemző a kép: szinte tiszta a hordó a kiborítás után. Az egész kiborítás, kimosás kb 15 perc.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 84

0 Not allowed!
    Nekem ilyesmi van tervben a hegyi házikóba, mivel ott meg kell oldani ezt a problémát.
    (Hagyományos öblítéses vizet fogyaszt és utána gyűjteni és valamit kezdeni kell vele.)

Ha mégis lenne szaga, akkor teszek egy szellőzőcsövet a dobozból a szabadba.
    Kényelmesebb mint télen kijárni a pottyantósra.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hogy tényleg külön kell-e gyűjteni nem tudom, mindkettőre van példa.
    Itt egy elválasztott:

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Idézet a cikk végéről!
    István így fejezi be bemutatóját: „Nekem is nagy lelkitusámba került, mire végül belevágtam a kísérletbe. Most eszemben sincs abbahagyni. Bármit másképp csinálni, mint ahogy neveltek minket, mint ahogy a többiek csinálják, nagyon nehéz, de csak eleinte. "A falak az emberek fejében vannak", beleértve a saját fejünket is!!"

A cikk egy végtelenül hasznos infó! Hihetetlenül egyszerű, és olcsó megoldás!

Kiváló megoldásnak igérkezik pl. menedékeken, vagy akár saját házunkban, ha úgy hozza a sors és be kell barikádoznunk magunkat. A száraz fűrészport kell betárolni, akár hordóba, vagy akár zsákokba. A fűrészpor használható még füstöléses tartósításra, így nem haszontalan különben sem a tárolása. (természetesen nem a WC-s hordóból füstöljünk....báááár ki tudja még a nagy titkot ??! )
    Köszi Amatorpe a linket!

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Hogy tényleg külön kell-e gyűjteni nem tudom, mindkettőre van példa.
    Itt egy elválasztott:
    Pont ezen kezdtem el agyalni, hogy hogy is kellene a "kis dolgot" külön elválasztani..
    A kis tartályból pedig egy csövön mehetne ki egyből a WC-ből, egy kinti tárolóba, vagy ahová szánjuk, így nem kell vele matatni, ha megtelik "alattunk"!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A képen is így lehet megoldva. Viszont valószínű néha vízzel ki kell öblíteni mert az is büdösödhet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Mizu Hozzászólás megtekintése

Idézet a cikk végéről!
    István így fejezi be bemutatóját: „Nekem is nagy lelkitusámba került, mire végül belevágtam a kísérletbe. Most eszemben sincs abbahagyni. Bármit másképp csinálni, mint ahogy neveltek minket, mint ahogy a többiek csinálják, nagyon nehéz, de csak eleinte. "A falak az emberek fejében vannak", beleértve a saját fejünket is!!"
    Igen, szokásokon nehéz változtatni (nekem is). De főleg olyannak akinek nincs az adott dologra semmi motivációja.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 16
    Given: 1

0 Not allowed!
    Egyszer kipakoltunk egy olyan lakást, amiben egy beteg, szemetet felhalmozó férfi halt meg. (Bp. Bosnyák tértől 3 percre) A szemét, lom papír stb. kb. másfél méter vastagon állt. A cuccosban voltak szilvalekvár szerű anyaggal töltött befőttes üvegek, meg narancsszörp színű folyadékkal teli PET palackok. Na, ő egyszerűen megoldotta a szétválasztást.
    Lehet, hogy a szétválasztás így egyszerűbb, mit ha technikai megoldást keresünk rá.
    Last edited by fater.lajos; 01-26-2014 at 05:36 PM. Indoklás: hellyesírrási hibba

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Szükség helyzetben ok, de ha van más megoldás akkor nem üvegeznék

Csatlakozás dátuma