Oldala 2 of 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 24

Topic: Könyvek

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    690
    1,386 tetsziket kapott 807.topicban
    En most C.J.Box: Joe Pickett sorozatan ragom at nagam. Letehetetlen. Egy vadorrol szol, aki szuperkepessegek nelkul tud hos, jo lenni. Ember. Karakterek fenomenalisak.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    690
    1,386 tetsziket kapott 807.topicban
    Ezt kezdem ma: Csatolmány 1696

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Az utóbbi két hónap termése, mert kezdődik az új szemeszter (igaz nem először olvasom és nem betűről-betűre, hanem átismétlés jelleggel):
    Tanenbaum, Andrew S.: Számítógép-hálózatok (2. kiadás) Ebből jó lenne az új kiadás...
    Dr. Békési József, Róde Péter: Hálózati ismeretek
    Alexis Ferrero: Az örök Ethernet
    Szalay Márton-Kis Balázs: Windows Server 2008 – rendszergazdáknak
    William R. Stanek: Microsoft Windows Server 2008 A rendszergazda zsebkönyve
    Szentgyörgyi Tibor - Filkor Csaba - Borbély Balázs: Modern munkakörnyezet építése Windows Server 2012, Windows 8 és Office 365 alapokon

Sajnos prepper és szépirodalomra évek óta nincs időm, mindig csak a munka. Nagynéha pár óra lopott idő, de az is inkább online forrás, blogok, cikkek.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Hello! A Nyulaszi Zsolt konyve tenyleg jo, kar hogy mar nem ezzel foglalkozik. Kornyatol a Hitehagyott-at olvastad? Hangulatos, jo stilus.
    Nem, eddig még nem is hallottam róla (ahogy biztos még 100 másikról sem...) de így akkor majd megpróbálom elolvasni, köszi!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    908 tetsziket kapott 507.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    Nem, eddig még nem is hallottam róla (ahogy biztos még 100 másikról sem...) de így akkor majd megpróbálom elolvasni, köszi!
    Ha szoktál kijelzőn olvasni, dobj egy mailt, szerintem át tudom küldeni neked digitálisan. Beleolvasol, aztán eldöntöd, milyen Mármint Kornyától a Hitehagyott. Raoul Renier néven írta, úgy lehet megtalálni.
    Egy gyors összefoglaló: az Ars Magica világán játszódik (kb. 13.-14. század, de nem pontosak a történelmi ismereteim, a könyvben közelmúltként említik a templomos lovagrend felszámolását), amely egy alternatív középkor, ahol él a mágia, és félig-meddig titkos rendek, domíniumok gyakorolják Hermész örökségét.
    A Hitehagyott az utolsó domínium inkvizíciós eleste után játszódik, mikor a főszereplő, aki a mágusok várnagya volt, fel kell, hogy élessze a hagyományt, különben kihal európából a mágia.

Van egy második része, más a főszereplő, ráadásul nincs is olyan jól megírva, nekem nem tetszett.

A harmadik rész ismét az elsőben megismert főszereplőről szól (ráadásul nagyon jól), aki részt vesz egy messzire vezető utazáson, és szembesül vele, hogy bár európában csak a hermetikus varázslást ismerik, jóval több mágikus hagyomány létezik. Nem akarok szpemelni, de van a könyvben egy helyszín, ami pl. a hunok által is épített kurgán

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    Idézet Eredeti hozzászóló fater.lajos Hozzászólás megtekintése
    Jól választottál. Jó könyv. Ha végeztél, keresd meg az orosz filmváltozatát, azt is érdemes megnézni.
    Orosz irodalomból ami nekem nagyon bejött, az a Lukjanyenko-féle őrség-sorozat.

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    359 tetsziket kapott 187.topicban
    Hamvas Béla a nagy kedvenc, ebből is a Patmosz I-II.

Ezt havonta előveszem.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Ha szoktál kijelzőn olvasni, dobj egy mailt, szerintem át tudom küldeni neked digitálisan. Beleolvasol, aztán eldöntöd, milyen Mármint Kornyától a Hitehagyott. Raoul Renier néven írta, úgy lehet megtalálni.
    Írtam, előre is köszi szépen!

Senior Member doki's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Dél Somogy
    Tetszik adás
    353
    359 tetsziket kapott 187.topicban
    Kornyától a Pokol a nagy kedvenc.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    Egyébként ha valakinek ingere támadna digitális olvasásra, és nem talál valamit, csak szóljon, nekem valószínűleg megvan