Oldala 1 of 9 123 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 81

Topic: Túlélési Praktikák (Doomsday Preppers)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 183
    Given: 324

0 Not allowed!

Túlélési Praktikák (Doomsday Preppers)

A National Geographic sorozata.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Csak 1-2 részt láttam belőle, de nagyon nem győzött meg a sorozat. A szereplők felével nem is lenne gond, de a tévécsatorna egyértelműen próbálja az elborultabb embereket kiválasztani a műsorhoz. (Gondolok itt például az ujját ellövő szerencsétlenre.) A bevágott horrorisztikus zenék és hangok is röhejesek. De más gondok is vannak a sorozattal.

A műsorban állandóan a "világ vége" fogalmat ismételgetik, pedig a szereplők nem arra készülnek fel, hanem természeti katasztrófákra, gazdasági és/vagy rendszer összeomlásra, ahol a pénz értéktelenné válik és étel, az ivóvíz és egy biztonságos hely lesz az amire majd mindenki vágyik. Nem arról van szó, hogy jön egy óriásbolygó és összeütközik a Földdel. Mert a bunker az ellen nem véd.

A prepperekben általában benne van egy nagy fokú bizalmatlanság is a kormányokkal szemben. Hiszen ha bíznának bennük, akkor arra gondolnának hogy baj esetén majd a kormány segít nekik átvészelni a bajt, majd a kormány ellát mindenkit élelemmel és vízzel.

Ebben az epizódban elmondják, hogy teljes titokban ásták ki és építették meg bunkert. Attól tartottak hogy valaki az utcában rájön, hogy mit csinálnak. Ez érthető, viszont mi értelme volt titkolni, ha később a tévében millióknak mondják el, hogy van egy bunkerük? Úgy tudja majd nem csak a szomszéd és mindenki az utcában, hanem a fél ország is. Még ha álnéven is szerepelnek a tévében, a szomszédok akkor is tudják hogy kik ők.

Az epizód első feléről:
    Atomtámadás esetén nem valószínű hogy okos ötlet lenne kijönniük a bunkerból őrködni. A radioaktív sugarakat az ajtó és a fal lecsökkentheti, de nem álltja meg. A réseken a por is bejuthat a házba.

Mi a garancia arra, hogy 60 nap után a hajó még mindig a kikötőben lesz? Főleg hogy a hajó tele van élelemmel és vízzel. Ha nincs törvény, akkor a 60 nap alatt biztosan lenne néhány ember aki elkötné a hajót és vízre szállna vele, míg a család a ház alatti bunkerben töltené az idejét.

De most nézem hogy ezeket a rész végén is megemlítették.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Első évad, 4. rész

http://indavideo.hu/video/Tulelesi_praktikak_se01_ep_04

Az első család teljesen szimpatikus. Szerintem is esélyes lehet egy gazdasági összeomlás, ami a közbiztonság teljes hiányát eredményezheti.
    A helyükben a fasírt helyett én inkább konzervek vásárlására koncentrálnék.

A Fukusima-i erőmű Japánban nagy kárt okozott, de egyértelmű volt, hogy nem fog kihalni tőle egész Kalifornia. De emlékszem hogy tényleg felvásárolták az összes Potassium Iodide-t. 10-15-szörösébe kerül a katasztrófa utáni napokban.

A magok persze nem csak akkor jöhetnek jól, ha sugárfertőzés veszélye áll fenn. Ráadásul nagyon elterjedtek azok a magok amik kikelve magtalan termést hoznak. Ez csak arra lehet jó, hogy az óriáscégek termékeit folyamatosan vásárolják és ne történjen olyan hogy valaki elvet valamit és annak a termésének a magját újra elvesse. Hiszen akkor nem vásárolna vetőmagot. Gondolom hogy genetikailag módosították a magokat, hogy a termésük magtalan legyen. A görögdinnyék teljesen mag nélküliek. Ha a tiszta magok is genetikailag módosulnának annak igen komoly következményei lennének.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Szia!
    Hát eddig nem sok hozzászóló van
    Igy nekem jutott a kezdés kiváltsága
    Ez a Sorozat szerintem olyan szintű mint az alapos gyanú vagy ilyesmi. adott a család aki elmeséli, hogy készül és színészekkel eljátszatják.
    A kukás ötlet viszont nagyon jó faraday kalitkának.
    Pár jó ötlet és idealizált közösség a jerico című sorozatban is volt.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Szervusz!

Igen, rajtam kívül te vagy az első hozzászóló.

A sorozatban nem színészek vannak, hanem "valódi emberek". Sokan évek óta futtatnak prepper Youtube csatornákat is, ahol milliós nézettségük van. Majd keresek rá példát.

Úgy döntöttem hogy megosztom itt a Netre töltött részeket és az összeshez írok egy pár soros véleményt.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 104

0 Not allowed!
    Sziasztok,
    pár részt megnéztem, de még nem találtam meg az összeset.
    Én kicsit túlzásnak tartom amit művelnek, viszont vannak azért jó, használható ötletek is.
    A Jerico nagy kedvencem volt .
    Tényleg, lehetne egy listát készíteni az idevágó filmekről.

Üdv,
    Tamás

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Első évad 6. rész

http://indavideo.hu/video/Tulelesi_praktikak_se01_ep_06

Az első történetről

Nem értem hogy miért esznek rovarokat és lárvákat, ha nem muszáj?

Ha van 30 fegyvere, de csak 1500 lőszere? Az fegyverenként csak 50 darab lőszer! Még gyakorlásra se elég, nem hogy egy összeomlás utáni helyzetre. Lőszer nélkül a puska nem más mint egy bot. Ütni lehet vele, mást nem.

A második bejátszásnál tetszett hogy a házban belülről nem is látszódott hogy mennyi étel van ott mindenfelé.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Szeged
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hurrá, akkor enyém a fórum első off-topic hozzászólása is.

Mihez mennyi lőszert tartasz elégnek? Mindenre kíváncsi vagyok, egy 5-6 lövetű revolvertől a 17 lövetű pisztolyig, az 5-10 lövetű söréteshez, 20-30-as karabélyhoz, stb.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 104

0 Not allowed!
    Épp valamelyik nap láttam egy részletet egyikből.
    Volt nekik vagy 20-25 fegyverük 2 emberre, persze ahány fegyver annyiféle.
    Azt mondták, így ha bármilyen lőszert sikerül szerezni, tudják használni.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hali!
    Ha már fegyverek, mivel nálunk úgy is csak vadászfegyver szerezhető legálisan. én ezekre szavazok.
    sörétes 12-es golyós 30-06 vagy 7x64 ehhez mindig találni lőszert
    vissza térve a sorozatra, van a bácsi aki szemétből építkezik a sivatagban, az jó pofa volt (bár a bácsi elég műkedvelőnek tűnik, de lelkes )