Oldala 2 of 9 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 81

Topic: Túlélési Praktikák (Doomsday Preppers)

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló MaxWell Hozzászólás megtekintése
    Hurrá, akkor enyém a fórum első off-topic hozzászólása is.

Mihez mennyi lőszert tartasz elégnek? Mindenre kíváncsi vagyok, egy 5-6 lövetű revolvertől a 17 lövetű pisztolyig, az 5-10 lövetű söréteshez, 20-30-as karabélyhoz, stb.
    "Elég"? Az mi?

Komolyra fordítva a szót, 1000 darab fegyverenként azért nem árt. Talán pisztolyhoz, revolverhez 500 minimum, mert az (sidearm), vagyis nem elsődleges, hanem másodlagos a puskával/karabéllyal szemben. Attól függ, hogy ki tervezi azt hogy elhagyja a házat, ki tervezi hogy beássa magát otthon, vagy lemegy a pincébe. A sörétes lövedéke elég nehéz, abból 1000 darabbal nehéz lenne megmozdulni, de ha van egy pince, azt tele lehet rakni étel mellett lőszerrel is. De sose elég.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Zukajev, a szemétből építkezős részt még nem láttam, de úgy tervezem hogy naponta megnézek egy párat. Ha sok dolog fura is a sorozatban, az biztos hogy van benne néhány jó ötlet.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Első évad 5. rész
    http://indavideo.hu/video/Tulelesi_praktikak_se01_ep_05

Az elsőben az öreg nem mondott semmit a védelemről. Említette, hogy a szülőknek majd megmondják, hogy a gyerekeiknek van hely, de ők nem mehetnek majd be az óvóhelyre. Vajon egy komoly helyzetben hány szülő mondaná azt, hogy "rendben itt a gyerek, mi meg megyünk. viszontlátásra"? Egy szülő se fogna puskát az öregre, hogy "már pedig mi is bemegyünk és inkább te maradsz kint"?

A harmadik családban van baj. Ha ennyire nagy az egyet nem értés, az elég nagy hátrány.

Az se szerencsés, ha valaki kizárólag egy valamire gondol. Például a madárinfluenza helyett mondhatna bármilyen más levegőben terjedő megbetegedést. Talán egy már meglévő "emberi vírus" mutálódásának nagyobb esélye van és az kevésbé hangzik elképzelhetetlennek.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,797
    1,212 tetsziket kapott 791.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló zukajev Hozzászólás megtekintése
    Hali!
    Ha már fegyverek, mivel nálunk úgy is csak vadászfegyver szerezhető legálisan. én ezekre szavazok.
    Azért ez nem olyan egyszerű annak akit nem érdekel a vadászat.
    Van friss infód hogy most most milyen feltételekkel adják ki a megszerzésit, tartásit?
    Hátha valaki gondolkodik ilyenen...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    A lőfegyvervásárlásnak és tartásnak nyitottam egy topicot itt.

http://magyarprepperforum.org/showth...gyarorsz%E1gon

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    most néztem meg a 4. részt. Hát én is bevállalnék egy ilyen lángszórós összkomfortos bunkert

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Szijja, akkor a fegyvertartásos topikba írom.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Első évad 8. rész

http://indavideo.hu/video/Tulelesi_praktikak_se01_ep_08

Elveszítették a házukat. Én mindenkinek azt javaslom, hogy banki kölcsönt soha ne vegyetek fel. Soha.

Nézve a sorozatot azon gondolkodom, hogy miért akarják ezek az emberek megmenteni az egész várost? "Ha baj van gyertek hozzánk, ha baj van lesz nálam étel és minden, ha baj van gyertek az én búvóhelyemre, 500 ember elfér benne".

Az egyik gond, hogy ha mindenkinek reklámozod, akkor olyanok is tudni fognak róla, akik erőszakkal el akarják majd venni. A másik, hogy miért vennéd magadra más gondját, ha egyszer a családod kell legyen az első és nekik kellene biztosítanod mindent baj esetén? A város másik végén élő család vegye el a te családodtól a dolgokat? Fontos másoknak segíteni, de csak addig, míg az nem megy a szeretteid esélyeinek a rovására.

A lehetőség mindenkinek adott, aki felelősségteljes az már most gondol a jövőre. Aki most röhög a preppereken, az később lássa majd el saját magát és legyen akkor is okos, ha most gúnnyal tekint a felkészülőkre.

Mit gondoltok erről? Igazam van, vagy ez önzés?

Visszatérve az videóhoz: Álcaháló helyett zöldre festhetné az egész kamiont, vagy eleve terepszínűre. Akkor elég lenne a 3 álcaháló is. De mi lenne, ha álcaháló helyett erdő mintás terepszínű ponyvát használna? Talán az olcsóbb lenne és hatásosabb.

Abban igaza van, hogy valóban a kamionosokon múlik a városok sorsa, mert tényleg csak 3 napnyi élelem van a boltokban. Ha a szállítás megbénul, akkor nincs több étel.

Abban szintén igaza van, hogy ha elszabadul a pokol, akkor a teherautók célpontokká válnak. Volt már néhány zavargás és olyankor a kamionsofőröket se kímélték.

A második történetben a nő semmit nem gyűjt, csak gumikesztyűket, maszkokat és vírusvédelmi ruhákat. Egy vírus előretörésénél szerintem ételhiány lépne fel és nagyon sok más probléma is felmerülne, nem az lenne az egyetlen gond, hogy valami van a levegőben ami fertőző.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Első évad 9. rész

http://indavideo.hu/video/Tulelesi_praktikak_se01_ep_09

Az első fickó jobban tenné ha nem készítene olyan dolgokat, ami törvénybe ütköző. Meg még be is mutatja a műsorban.

Úgy tudom hogy feketelőporral nem legális.
    Tannerite-el legális, azt külön boltban is lehet vásárolni, az engedélyezett. Azzal a Youtube is tele van.

A második történetben a pár elárulja, hogy rengeteg ezüstöt elástak a tanyájukon és hogy térképük van róla. Erre csak annyit mondanék, hogy "egy olcsó fémkereső". Azzal mindent meg lehet találni térkép nélkül is. Egy 80 dolláros fémkeresővel meg lehetne találni a több mint 30ezer dollárnyi elásott ezüstöt és aranyat.

Az utolsó család ötlete elég érdekes. Én is gondolkozom egy olcsóbb fajta fémkeresőn. Régi helyeken elég sok földbe taposott ezüst érmét lehet találni. (Ezt több "kincskereső" Youtube csatorna is igazolja.) A pincéjüket egy kicsit otthonosabbá tehetnék és levihetnének néhány fotelt és matracot.

Member Chupakabra's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    20
    6 tetsziket kapott 5.topicban
    Az a legnagyobb baj hogy a bemutatott sztorik szereplői egyféle eseményre dolgoznak ki túlélési technikát.
    Pl volt egy family akik valamilyen társadalmi összeomlást vizionáltak, és az ellen kiválóan felkészültek, de egy terrorista támadás esetére ahol radioaktív sugárzás lép fel, teljesen védtelenek voltak azzal hogy esővizet gyűjtöttek vízkészlet gyanánt, és a belső udvaron növényeket, állatokat tartottak. Ezek azonnal sugárfertőzötté válnak, ahogyan a nem légtömör házuk is.
    Ugyanaz a helyzet egy meteor-becsapódás, vagy valamilyen fertőző ágens esetén .
    És ez előrevetíti annak a gondját is, hogy nem tudjuk, mire kell felkészülni?