Oldala 3 of 9 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 81

Topic: Túlélési Praktikák (Doomsday Preppers)

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Ilyen szintű katasztrófára nehéz felkészülni, nekem sem cél.
    Nem akarok egy lyukban konzerveken tengődni vagy egy hátizsákkal vándorolni.

Senior Member cereal killer's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Én szinte majd minden epizódot láttam, de a kedvenceim azok a családok, akik élelmiszert halmoznak fel, több olyan is van, aki 10-20 évig 6-8 embert tudna etetni...
    Ki a tököm szeretne egy akármilyen katasztrófa után évekig babkonzervet, tejport, TacBac-et meg ilyen szarokat fogyasztani?

Most nem vagyok biztos de a natgeon vagy a discoveryn volt régebben egy másik témába vágó műsor, a The Colony. Nem volt rossz, ha leszámítjuk hogy az egész egy megrendezett statiszták által alakított reality-show volt.
    Csak a paranoid marad életben? - kemenyidok.blog.hu

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 103
    Given: 193

0 Not allowed!
    Ki a tököm szeretne egy akármilyen katasztrófa után évekig babkonzervet, tejport, TacBac-et meg ilyen szarokat fogyasztani?
    Én rákaptam a borsó/kukorica konzervre. A hideget meg lehet szokni, vagy felveszel még egy réteg ruhát. De ha éhes vagy, akkor muszáj enni, mert az éhezés az elég kényelmetlen helyzet tud lenni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    http://freethoughtblogs.com/rockbeyo...megan-hurwitt/

Az angol szöveg lényege:

Az egyik Doomsday Prepper részben ez a nő is benne volt. A TV csatorna először megváltoztatta a preppingelése indokát, magyarul a nő elmondta hogy mire készül fel, de a tévé teljesen mást mondott, mert a valódi indok szerintük "túl unalmas" volt. Amikre a nő készült, az a "keleti parti hurrikánok". Ezt a tévé megváltoztatta "olajkrízisre".

Olyan dolgokat adtak le, amiket akkor mondott, mikor a kamera már elméletileg le lett állítva. De nem volt és azt vágták be a műsorba, mikor trágár dolgokat mondott - mert azt hitte hogy már nem veszi a kamera.

A nő azt mondja, hogy a TV-sek felajánlottak neki 1000 dollárt, hogy lője le a macskáját. Ezt persze megtagadta, de úgy vágták meg a filmet, mintha ő beszélt volna arról, hogy ő akarná lelőni a macskát.
    Tévé, média, mocskos egy dolog.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló cereal killer Hozzászólás megtekintése
    Most nem vagyok biztos de a natgeon vagy a discoveryn volt régebben egy másik témába vágó műsor, a The Colony. Nem volt rossz, ha leszámítjuk hogy az egész egy megrendezett statiszták által alakított reality-show volt.
    Én néhány részt, ill. részleteket láttam, nem is volt kedvem továbbnézni, elég átlátszóan megrendezett volt.
    Mint egy kindertojás, minden szükséges cuccot és szerszámot megkaptak, csak össze kellett rakni .

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    És mi van akkor ha ez a sorozat nem véletlenül látott napvilágot? Talán összeesküvés elméletet gyártok, de folyamatosan egyre gazdagabb és gazdagabb felkészülőket mutatnak. Ez pedig az átlag Bélának azt mondja, hogy akkor ez biztos tud valamit. Múltkor volt egy fószer, aki az egész házát úgy építette meg, hogy a behatolók megszívják, és többszázezer dolcsit költött már az egészre.
    És most jön az összeesküvés elmélet szagú gondolatsor. Mi van ha az USA tisztában vele, hogy előbb utóbb, vagy hamarosan valahonnan bekapnak egy támadást, és ilyesmivel készítik fel a békében elpuhult népek seggét az esetleges veszélyekre, meg arra, hogy ha gebasz lesz ne csak a szájukat tátsák, hanem póbáljanak már meg tenni valamit a túlélésük érdekében. Tehát militarizálni próbálják a népet, de úgy, hogy ez ne keltsen pánikot.

lehet h hülyeség, de hová írjak ilyesmit, ha nem erre a fórumra?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az '50-es években a hidegháború alatt is ez ment. Legyen pincéd, építsd atombiztosra a házad, volt egy csomó oktatófilm a nukleáris sugárzásról, hogy hol tartsd az ennivalót hogy ne érje sugárzás. A '70-es, '80-as években is ez ment, csak akkor már kevésbé nyomta a kormány és inkább a civilek készülődtek, saját indíttatásból. A '90-es években egy kicsit alábbhagyott az egész, de most hogy lett egy csomó nagyobb földrengés, volt a pletyka a 2012-es világvégéről, amit az egész média és sajtó beharangozott, rengetegen könyvet írtak, műsorokat indítottak, de még mozgalmakat is, emiatt újra előjött a felkészülősdi.

Ez persze nem minden, mert emellett a kormányok is keltették a riadalmat, hogy majd jönnek az arabok és elfoglalják az Egyesült Államokat, mindenki veszélyben van, majd jól muszlimizálódik Amerika és borasztó lesz akkor. Továbbá sokan rájöttek hogy a kormány állandóan hazudik és a "demokrácia" is eléggé a halálán van. Ha pedig a katasztrófa alatt nem számíthatsz a kormányra, akkor csak magadra számíthatsz. Egy ideig nagy divat volt a globális felmelegedés és a sarki jég elolvadásának emlegetése. Az már nagyjából lecsengett, de lett helyette olajválságról szóló elmélet.

És mivel már milliókat érdekelnek ezek a dolgok, így ideje volt néhány műsornak, először Bear Grylls és még 2-3 másik túlélőműsor volt képernyőn és mivel sikeres műsorok voltak, gondolták hogy legyen akkor egy prepper műsor is. Bevált, mert ez is mindenkit érdekel. Van aki azért nézi hogy tanuljon belőle, ötleteket szerezzen, van aki meg azért, mert szórakoztató.

(A "több százezer" dollár ne tévesszen meg. Aki középosztálybeli, az megengedheti magának hogy annyit adjon ki egy házra. A 200-300 ezer dolláros házak még nem számítanak annyira drágának. Persze a szegényebb területeken lehet 30-50 ezerért is venni. Ráadásul a banki hitel elég népszerű itt. A házakra tűrhető kölcsönöket lehet felvenni. Fizeted amíg tudod, ha nem tudod tovább fizetni akkor kiköltözöl és otthagyod a házat a banknak.)

Senior Member borsodi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Lakhely
    Pest megye
    Blog Entries
    1
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    S1E1-ben nem vette észre senki rajtam kívül a magyar vonatkozást?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló borsodi Hozzászólás megtekintése
    Ha lesz időm megkeresem az összes részt, mert csak 1-1 láttam a tévéban, néha azt is csak részben.
    Talán valahol fent van egy helyen az egész.
    Lehet az elsőt még nem is láttam...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló borsodi Hozzászólás megtekintése
    Én csak a Walking Dead-ben találtam az elején magyar vonatkozást.