Oldala 1 of 17 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 169

Topic: - Ezermester -

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    1,147 tetsziket kapott 757.topicban

- Ezermester -

Gondoltam csinálok egy ilyen témát, mert most tavasszal állok neki egy felújításnak és szeretnék minél több dolgot magam megoldani, így lesz bőven kérdésem. Nem csak a pénz miatt, hanem a saját kezem munkája is benne legyen...
    Elsősorban az olcsóbb, egyszerűbb megoldásokat keresem.

Idézet Eredeti hozzászóló knife1 Hozzászólás megtekintése
    Szaktanácsot adhatok (ajánlhatok kivitelezőt ill. beszerzési forrást is) csövek, tartályok, műanyag (PE, PP,ÜPE,PVC), beton, kőagyag,acél, mélyépítés, építő és adalékanyagok tekintetében, valamint állattenyésztés.
    1. Mélyépítéshez lehet kapcsolódik:
    Egy pincét szeretnék nedvesség ellen szigetelni.
    Az oldala fel van töltve földdel, a falat és a földet hullámpala választja el.
    Nemrég mikor a vizet kötöttem be, ki kellett ásnom a fal tövét a bekötéshez, kiderült hogy csak fél méterre nyúlik le a pala a földbe.
    Szeretném rendesen megcsinálni, de nem igazodom el a megoldások között.
    Talán a drain lemez lenne a legegyszerűbb megoldás?
    Nincs magas talajvíz, domb tetején van, szerintem csak az a víz szivárog néha a falba, ami eső esik a töltésre.

2. Natúr fa ablaknak mivel csináljam meg a felületvédelmét, festését?
    Minden kereskedő a saját drága lazúrját sztárolja...
    Valakinek tapasztalat?

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Egyszer valakitől azt hallottam, hogy a fal körüli kavicságy és vízelvezetés a legjobb, mert hamar lefut ott az odakerült víz és a kavicsok között lélegzik a fal és bent a pincében csontszáraz a fal.
    Nem tudom így van-e, de erről biztosan építészeti fórumtársak tudnak adni tanácsot, vagy igazolást!

Sok sikert és kitartást a felújításhoz!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

3. The Following 2 Users Say Thank You to Mizu For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    1
    50 tetsziket kapott 42.topicban
    Csak a saját elképzelésem mondom, nem biztos hogy így a legjobb.
    Oldalának szerintem jó lehet a drain lemez, ha van falad is, akkor az alul fel tudja szívni az oldaltól elvezetett vizet. Bár nem biztos hogy gondot okoz. Próbáld meg más irányba elvezetni a felülről, tetőről lecsöpögő vizet, az még segíthet.Ha van tetőről lehulló vized.

Én is kipróbáltam pár lazúrt, de amelyiket érte a napsütés, szinte mindegyiket pár éven belül kenni kellett. Ezek világosabb színű, és vízbázisúak voltak.
    Ma már lenolajkencével átkenném, és utána valami jobbfajta lakkal áthúznám az egészet.Ezt nem próbáltam, csak elmélet.
    Lenolajkence jó anyag, de esőben, napsütésben nem biztos hogy kibírná évekig.

5. A következő fórumozóknak tetszett apii hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Tetszik adás
    241
    311 tetsziket kapott 206.topicban
    Nekem lazúrban a Milesi vált be. Nem olcsó (érdemes utánajárni, mert volt ahol majd fele annyiba került), de sokkal szebb a felület mint a gagyiknál és nem pereg le pár év múlva.
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

7. A következő fórumozóknak tetszett Vasember hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    Milesit sokfelé dicsérik, csak nem igazodom ki pontosan mik kellenek nekem a különböző rétegekhez.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    Idézet Eredeti hozzászóló apii Hozzászólás megtekintése
    Csak a saját elképzelésem mondom, nem biztos hogy így a legjobb.
    Oldalának szerintem jó lehet a drain lemez, ha van falad is, akkor az alul fel tudja szívni az oldaltól elvezetett vizet. Bár nem biztos hogy gondot okoz. Próbáld meg más irányba elvezetni a felülről, tetőről lecsöpögő vizet, az még segíthet.Ha van tetőről lehulló vized.
    Tetőről nincs víz, a csatorna gyűjti, de nem lóg ki nagyon a tető így az esőtől ázik a töltés.
    Nincs túl nagy vizesedés, csak szeretnék biztosra menni.

Member Hyster's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    5
    28 tetsziket kapott 20.topicban
    Fal szigetelés:
    ha hozzáférsz a legolcsóbb :Bonobittal bekenni, esetleg egy réteg kátránypapirt átfedéssel rásütni, az életbe nem átik át.és csinálhatod magad is. bármilyen lemezt teszel mellé, ha az illesztéseket nem tudod vizsziogetelni, bejut.
    A te esetedben a nem az átlag csapadék a gond, hanem az, ha hirtelen nagy mennyiség jön le, amit nem képes a föld elnyelni.
    A kavicságy akkor működik, ha az aljára fektetsz szivárgócsövet, ami a gyorsan lefutó vizet elvezeti.

ablakkal kapcsolatban:
    először had kérdezzem, mivel van festve, most mi van rajta?
    Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A kutatókat? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse esznek se narancsot, se citromot, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Ühüm, azoknak alaposan túljártunk az eszén. Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,481
    Idézet Eredeti hozzászóló Hyster Hozzászólás megtekintése
    Fal szigetelés:
    ha hozzáférsz a legolcsóbb :Bonobittal bekenni, esetleg egy réteg kátránypapirt átfedéssel rásütni, az életbe nem átik át.és csinálhatod magad is. bármilyen lemezt teszel mellé, ha az illesztéseket nem tudod vizsziogetelni, bejut.
    A te esetedben a nem az átlag csapadék a gond, hanem az, ha hirtelen nagy mennyiség jön le, amit nem képes a föld elnyelni.
    A kavicságy akkor működik, ha az aljára fektetsz szivárgócsövet, ami a gyorsan lefutó vizet elvezeti.

ablakkal kapcsolatban:
    először had kérdezzem, mivel van festve, most mi van rajta?
    Köszönöm a tanácsot.
    A pince alja most is kicsit be van kenve bitumennel, csak nem egybefüggően, inkább csak fröcskölve.
    (Nem tudom milyen fal, nagy kövekből áll, kitöltve talán betonnal)
    Nekem is eszembe jutott a bitumenlap de azt valamivel védeni is kell nem?

Ablak:
    Új natúr borovi fenyő ablakok, nincsenek kezelve semmivel még.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    1
    50 tetsziket kapott 42.topicban
    Ha kezeled, minél jobban szed szét az ablakot, és alaposan kend le minden alkatrész alatt. Pác segíthet kevesebb vizet felvenni.

Member Hyster's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    5
    28 tetsziket kapott 20.topicban
    Igazából a lényeg az egybefüggőség. A víz mindíg megtalálja az utat.
    A teljes vízelvezetés esetén szoktak kívülről még xps lapot rakni, de az a hőszigetelés miatt, plusz egy merev műanyag réteget rakni, hogy a szigetelést védjék.
    Ha visszatöltöd a földet, utána az nem bántja a bitumenlapot.
    Azt az alapot amit te írsz, terméskőböl rakták beton vagy keményebb habarcságyba, ugyanúgy lehet szigetelni, csak kicsit jobban oda kell figyelni, hogy amikor rámelegíted a bitumenlapot, ne szakadjon ki.

Az ablakkal kapcsolatba:
    először kend le alapozóval. fontos, sokan kihagyják, de nem szabad.
    utána lekened vastaglazúrral. megvárod mig megszárad, és finom csiszolópapírral átcsiszolod.
    ez azért kell, mert a lazurban lévő nedvesség hatására a faszálak megdagadnak, és elválnak, ugymond fiszörösödik a fa.
    nem durván, de kicsit igen.
    utána portalanítod, és ujra lekened.
    Vastaglazur esetén, tudnod kell, hogy mélyen beivódik a fába, és mikor majd idővel át akarod festeni, nem tudod teljesen lecsiszolni.
    Viszont utána nincs szükség lakkozásra.

És itt nagyon is igaz, hogy olcsó husnak híg a leve, érdemesebb a drágább lazúrt megvenni.
    Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A kutatókat? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse esznek se narancsot, se citromot, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Ühüm, azoknak alaposan túljártunk az eszén. Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán.