Oldala 2 of 20 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 194

Topic: - Ezermester -

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    428
    297 tetsziket kapott 143.topicban
    Nos akkor inkább ide, két megoldás:
    1, ha sokat szeretnél ásni akkor külső oldali drain lemez, ami a pince falba kapilárisan feláramló vizet nem fogja megakadályozni, ha nincs kapcsolata ( márpedig nem lesz) a pince padlólemezén meglévő általad említett
    bitumenes kenéssel. Mondjuk egy pontos csomoponti/szerkezeti ábra segítene ennek a megoldásnak az optimalizálásban.......
    2, ásás nélkül, viszont viheted fel az építőnyagot a BOL-ba: pince teknő szigetelés. Itt tul.kép. egy belső oldali szigetelést készítesz valamilyen bitumenes nehéz lemezből ( GV35) aztán alúlra kap egy 5 cm estrich réteget, ha a meglévő alaplemez kellően hordképes( mondjuk betonozott, vagy vésett tufa) az oldalfalra meg egy az estrich betonról induló kisméretű téglából épített szigetelés védő
    falazatot, amit lehet fokozni egy a nehéz lemez, és a szigetelés védő falazat közé beépített EPS szigeteléssel.
    Last edited by Salmo; 02-16-2014 at 10:21 PM.

Member Hyster's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    5
    28 tetsziket kapott 20.topicban
    1-essel az a baj, hogy mint említette a belső szigetelés nem homogén, hanem mintha fröcsögtették volna, plusz hogy összehozd a drain lemezzel, akkor a falat is el kéne vágni hozzá, hogy kivezesd.
    2- ebben az esetben jó, csak éppen már erősebben pénz igényes. plusz ha a pince-födém-fal között nincsen szigetelés, a kintől jövő víz tovább megy a főfalakon.

Amennyiben alulról nem szigeteli, a kapillárisban úgy is felmegy a víz, de az alapvetésből kiindulva az oldalról kapó vizet kell kivédeni.
    Ha nincs magasan a talajvíz, pontosabban nem olyan helyen van, hogy alulról bemehet a víz, akkor alulról lényegében nem kap a ház akkora víznyomást, hogy indokolt lenne egy aljzatszigetelés
    Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A kutatókat? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse esznek se narancsot, se citromot, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Ühüm, azoknak alaposan túljártunk az eszén. Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán.

Senior Member Salmo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Pestűl négy fertályóra járásra délre.....
    Tetszik adás
    428
    297 tetsziket kapott 143.topicban
    Talajpára.......

Member Hyster's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    5
    igen, de terület/ szerkezet fűggő
    ha nincs lefojtva az épület, a talajpára nem gond.
    Eddig is a gond, hogy esetleg oldalról megázhat az épület eső esetén.
    Igazad van amiket leírtál, egy percig nem vitatom, csak lehetőleg ő akarja csinálni, plusz nem hatalmas összegekből, ebből kell kiindulni, a lehető legegyszerűbb/hatékony/olcsó kombót kell összehozni.
    Ugyan, kit csaptunk be? Magunkat? Mi tudjuk, miről van szó. A kutatókat? Azok örülnek, hogy plecsni van a mellükön. A széles tömegeket? Azok úgyse esznek se narancsot, se citromot, de boldogok, hogy velünk ünnepelhetnek. Az imperialistákat? Ühüm, azoknak alaposan túljártunk az eszén. Nem szeretnék most a helyükben lenni! Kiadtuk a jelszót: legyen magyar narancs! És lett magyar narancs. Mi nem ígérgetünk a levegőbe, Pelikán.

5. A következő fórumozóknak tetszett Hyster hozzászólása:

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,741
    1,201 tetsziket kapott 782.topicban
    Ablak:
    Mindenképpen rendesen meg akarom csinálni, lehető legapróbb darabokra szedve festeni.
    Nem akarom hogy probléma legyen vele, meg amúgy is szeretem a tőlem telhető legjobban megcsinálni aminek nekiállok, festéken nem akarok spórolni.
    Csak 3 ablakról van szó.

Szigetelés:
    Itt azért szeretnék spórolni, eddig sem volt nagy gond, csak még "igazítani" akarok rajta.
    A bitumenes fröcskölés kívülről van, a pince alja föld, de sosem jött fel víz, dombtetőn van.
    A szigetelni kívülről akarom, nem szeretném ha a nedves fal szétfagyna (egy helyen gyakran megállt a víz ott pár téglát kilazított a fagy).

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,741
    1,201 tetsziket kapott 782.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Hyster Hozzászólás megtekintése
    igen, de terület/ szerkezet fűggő
    ha nincs lefojtva az épület, a talajpára nem gond.
    Eddig is a gond, hogy esetleg oldalról megázhat az épület eső esetén.
    Igazad van amiket leírtál, egy percig nem vitatom, csak lehetőleg ő akarja csinálni, plusz nem hatalmas összegekből, ebből kell kiindulni, a lehető legegyszerűbb/hatékony/olcsó kombót kell összehozni.
    Összefoglaltad a lényeget .

Member Hyster's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    5
    itt magát a kivitelezést meglesheted
    http://www.youtube.com/watch?v=_J9ddYEMT48

9. A következő fórumozóknak tetszett Hyster hozzászólása:

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    696
    1,398 tetsziket kapott 813.topicban
    Otleteket varok, megcsungtem. A gyerekutanbicikli csatlakozoja csak 1mm-rel nagyobb, mint a felnottbickili vaza. Probaltam vagni bele gyurut colasdobozbol, de ha ket reteget rakok bele, akkor is elforog, jobban meghuzni meg nem tudom. image.jpg

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló londonercsecse Hozzászólás megtekintése
    Otleteket varok, megcsungtem. A gyerekutanbicikli csatlakozoja csak 1mm-rel nagyobb, mint a felnottbickili vaza. Probaltam vagni bele gyurut colasdobozbol, de ha ket reteget rakok bele, akkor is elforog, jobban meghuzni meg nem tudom. image.jpg
    Nem tudom próbáltad-e, de én kerékpárbelsőből vagy 2-3 mm-es vastagságú gumilapból tennék bele gyűrűt. Szorítás hatására deformálódik, de nagyobb a tapadása, mint colás doboznak és van belőle kéznél.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    696
    1,398 tetsziket kapott 813.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Nem tudom próbáltad-e, de én kerékpárbelsőből vagy 2-3 mm-es vastagságú gumilapból tennék bele gyűrűt. Szorítás hatására deformálódik, de nagyobb a tapadása, mint colás doboznak és van belőle kéznél.
    Oke, megprobalom, a bicajboltban mondtak a colasdobozt. Duct tape esetleg?