Oldala 66 of 68 ElsőElső ... 16566465666768 UtolsóUtolsó
Eredmény 651 to 660 of 671

Topic: Járművek

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Tetszik adás
    152
    95 tetsziket kapott 44.topicban
    Nem tudom ezt lattatok-e mar, de nekem nagyon tetszik, otletes, es nem lehet tul draga megcsinalni.

2. The Following 2 Users Say Thank You to Al Bundy For This Useful Post:

Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2016
    Tetszik adás
    0
    46 tetsziket kapott 17.topicban
    Ha tudnám, hogy pl. egy nap múlva iszkolni kell, akkor tuti mindent megtudnánk oldani. Egy hétszemélyes első kerék-hajtásos dízellel + magasítóval felszerelt féltengelyes futó; Egy hasonló 5 személyes kocsi hasonló futóval; MTZ pótkocsival; Esetleg egy benzines is, de legalább egy napi szerelés van még vele, hogy menjen is. Ennyi járművel és rakfelülettel mindent eltudunk vinni magunkkal. Egyik futóra mennének a disznók, egy másikra takarmány a harmadikra háztartási eszközök. Hugómék roboghatnának a benzinessel és minden cuccukkal, én az Opellel és minden élelemmel, de ha lenne elég időm 5-6 q élelmet vennék még a piacon ( krumpli, répa...) azt mehet a kocsiba. Ettől még elvinné a kisebb futott is az elektronikával együtt. Öcsém mehetne anyával és mamával a nagyobb kocsival, (mert csak oda tudnak rendesen beülni), itt elférne minden cuccuk és még pár q tök is+ kukorica szár.+futó. Mtz lassítana minket, de egy kis átalakítás (ekék előre mint a hóeke; tárcsalapok esetleges pajzsnak jók) egy úttorlaszon is átmenne. Teszteltük már a karavánban való vontatást is, így rossz terepen sorba vontathatjuk is egymást a drótkötelekkel.
    Hogy mit pontosan hova tennék az függene a felkészülési időtől, a szállítandó felszerelés tömegétől ( 20 q takarmánytök, pár q gabona, vagy több m3 kukorica és bálás szalma) és azok összeférhetőségétől (disznó és ruhanemű).

4. A következő fórumozóknak tetszett palizerhuszár hozzászólása:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,220
    4,574 tetsziket kapott 3,067.topicban
    Blog Entries
    4

6. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása:

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    924
    438 tetsziket kapott 242.topicban
    Na, sikerült végre megvennem az ideális családi autót....
    Ugyan ilyet, csak nem újat hanem 3 éveset, és zárható plató doboz is van rajta!
    Azért hogy ha szedni kell a sátorfát, akkor biztosabban sikerüljön kereket oldani minél több cuccal!
    Amikor először beültem és vezettem, az első gondolatom az volt, hogy ez egy TANK!
    Szerencsére az asszonynak is tetszik, így nem volt vita a vásárláskor.
    Még egy pár dolgot kéne vennem rá.: egy garnitúra jó terepgumit, ami azért aszfalton sem túl zajos.
    Illetve egy teljes haspáncélt: http://www.maxliner.hu/termekadat/40...r_t6_d_c_2012_
    Meg egy csörlőt is...
    Csatolt képek Csatolt képek

8. The Following 6 Users Say Thank You to Unicornis For This Useful Post:

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    57
    58 tetsziket kapott 34.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Na, sikerült végre megvennem az ideális családi autót....
    Ugyan ilyet, csak nem újat hanem 3 éveset, és zárható plató doboz is van rajta!
    Azért hogy ha szedni kell a sátorfát, akkor biztosabban sikerüljön kereket oldani minél több cuccal!
    Amikor először beültem és vezettem, az első gondolatom az volt, hogy ez egy TANK!
    Szerencsére az asszonynak is tetszik, így nem volt vita a vásárláskor.
    Még egy pár dolgot kéne vennem rá.: egy garnitúra jó terepgumit, ami azért aszfalton sem túl zajos.
    Illetve egy teljes haspáncélt: http://www.maxliner.hu/termekadat/40...r_t6_d_c_2012_
    Meg egy csörlőt is...
    Gratula ,jó választás volt!
    Pár éve ilyennel melózok!
    Ez valóban egy tank!Mélyszántásba,erdei úton,nádasba..mindenhol megy.Nincsen kompromisszum!
    Nehéz terepen érdemes kikapcsolni a menetstabilizátort,mert leszabályoz.
    A terep gumiról a tapasztalat.Ha tényleg extrém terepen fogod használni,számíts rá,hogy tönkre megy a kuplung és a hajtáslánc.A gumi iszonyat nagyot harap,valami engedni fog.A 2,2 ,6 sebességesnek nagyon gyenge a kuplungja és iszonyat pénz.Egyáltalán minden iszonyat pénz.Szoktam aláírni a javítási számlát és le is megyek hídba.
    Még a gumiról annyit,hogy nekem a kimondott terep gumi van fenn.Voltunk a Hungaroringen vezetési tréningen.Gyászos volt.A kombinált terep/országúti gumikkal ügyesebbek voltak a kollégák.Nagyon csúszkáltam végig.46 km/ óráról a tesztpályán,jeges utat szimulálva 52 méter kellett a megálláshoz a terep gumival.
    Amúgy a kivitele ócópici.Hullanak le róla a műanyag alkatrészek,minden üzemzavarral pár kilóval könnyebb az autó(nem karambol,hanem egyszerűen leesik).
    A csörlőről.Ha nem multiplikátorost veszel,inkább ne is vegyél .szögben húzáskor beragad,mert egy oldalra teker,szemből meg betépi a meglévő tekercsek alá és annyi.Minden húzás után szerviz.De erre a kocsira nem is kell.Ez nem akad el!!!De ennek meg lesz ára,arra készülj fel.

10. A következő fórumozóknak tetszett FreeDoom hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,220
    Blog Entries
    4
    Ez az amerikai autó, nem azok a kis Ford Focus-ok meg a többi.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,220
    Blog Entries
    4
    Mexikói drog-kartel házitank.

13. The Following 3 Users Say Thank You to Tulelo For This Useful Post:

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    924
    438 tetsziket kapott 242.topicban
    Köszi a jó tanácsokat FreeDoom!
    Majd igyekszem vigyázni a kuplungra is. Nekem is 2.2-es 6 sebességes kézi váltós van.
    Nem kimondottan Off Road-ra vettem, hanem családi autónak, és most az építkezéskor is jól jön. De néha kiránduláskor lehet terepezés is.
    Meg hát igazából a prepper szempontok is fontosak voltak a választásnál. ezért próbálom felkészíteni az autót esetlegesen terepre is. (Meggyőztél, nem veszek csörlőt)
    Még Augusztus végén vettem, azóta beletettem 5000 Km.t. Lekopogom, még semmi nem romlott el rajta. Akkor csináltattam egy teljes átvizsgálást, olajcserét, stb..
    Viszonylag sok kilométer van benne, de azt szinte csak autópályán tették bele. Úgyhogy nem vészes.

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    57
    58 tetsziket kapott 34.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Unicornis Hozzászólás megtekintése
    Köszi a jó tanácsokat FreeDoom!
    Majd igyekszem vigyázni a kuplungra is. Nekem is 2.2-es 6 sebességes kézi váltós van.
    Nem kimondottan Off Road-ra vettem, hanem családi autónak, és most az építkezéskor is jól jön. De néha kiránduláskor lehet terepezés is.
    Meg hát igazából a prepper szempontok is fontosak voltak a választásnál. ezért próbálom felkészíteni az autót esetlegesen terepre is. (Meggyőztél, nem veszek csörlőt)
    Még Augusztus végén vettem, azóta beletettem 5000 Km.t. Lekopogom, még semmi nem romlott el rajta. Akkor csináltattam egy teljes átvizsgálást, olajcserét, stb..
    Viszonylag sok kilométer van benne, de azt szinte csak autópályán tették bele. Úgyhogy nem vészes.
    A ráépített elektromos csörlő alternatívája és ráadásul jobban használható a láncos kézi feszítő,béka és vezető kötél(drótkötél).
    Nem annyira elegáns mint a nyomógombot nyomogatni,de hatékonyabb.Előre.hátra.oldalt,szögben mindenhogy lehet húzni.
    Amivel és járok abban 140000 van.Volt már hengerfejes,adagolós,sok érzékelő kicserélve,felső holtpont érzékelő csere,lökhárítók,küszöb,lámpák,rugók,gumik.Talán soknak tűnhet a hiba ,a futáshoz képeset,de ez melós autó és ahol a drót megy,az nem közút.
    ...nyugodtan rábízhatjátok az életeteket..ha úgy jön ki.
    Az ereje megdöbbentő felezővel.négy hólánccal,felszerelkezve,húzta a toyotát és egy mitsut egyszerre.persze azok is üveghangon mentek.De nem lehetett kétszer bemenni..csak egyszer.A traktoros nem vállalta be,az összkerekes katonai daru 10 métert jutott...de ára van!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,220
    Blog Entries
    4

17. A következő fórumozóknak tetszett Tulelo hozzászólása: