Oldala 3 of 3 ElsőElső 123
Eredmény 21 to 27 of 27

Topic: Eladó ingatlanok

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,234
    4,577 tetsziket kapott 3,070.topicban
    Blog Entries
    4
    Nem vághatok, mondom hogy nincs miből. Ha lenne annyim, tennék rá ajánlatot, az biztos. De így csak reménykedhetem abban, hogy senki se fogja megvenni addig amíg nem jön össze a pénz rá.

20 hold földdel pedig már elgondolkozhatsz egy életmódváltáson. Önellátás, állattartás, biozöldség termesztés, vagy akár egy prepper gyakorlótér kialakítása vállalkozásként
    A város ott van mellette vagy 2 kilométerre. Úgyhogy a bejárás nem lenne megoldhatatlan. Tudnám csinálni azt amit most is dolgozom. Viszont 20 holdon már lehetne egy kis saját lőterem is talán. Meg erdő van mindenfelé körülötte. És tényleg lehetne egy nagyobb kertet is csinálni.

Egyelőre csak álmodozás.

Igazából Magyarországon próbálnék valamit eladni, abból lehetne pénz. Épp csak 2 gond van vele. Az egyik hogy 2 éve van hirdetve, de még érdeklődő sincs, nem hogy vevő. A másik meg hogy a forint úgy elértéktelenedett, hogy 2008-hoz képest csak a felét éri. Közben meg az itteni ingatlanárak meg kúsznak villámgyorsan felfelé.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    923 tetsziket kapott 515.topicban
    Csak egy ötlet, de ha saját lőteret szeretnél, mint profitorientált vállalkozást, akkor üzleti tervvel nem tudsz befektetőt, csendestársat szerezni? A kinti prepper közösségben nincs olyan, akinek van pénze, és akár másodlagos bol-ként tekintve a területre, kisegítene téged? 20 hold az már nem csak egy családot tud ellátni...
    Ha a fegyverpiac, és nyilván hozzá kapcsolódóan a lőtér is pörög, akkor hamar megtérül a befektetés. Ha kiműveled magad, tarthatsz tanfolyamot, találkozókat, a videózás már megy, úgyhogy videós bevételed is lesz. Szóval mint laikus kérdezem, ez nem lenne járható út?

Amúgy ha nem indiszkrét, lehet tudni, hogy mit hirdetsz eladónak, és mennyiért?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,234
    Blog Entries
    4
    Nincs olyan akiben bíznék. A bank talán adna hitelt, de nem sokat érnék vele, ha utána meg mondjuk becsődölnék. Vinnék a házat, meg mindent. Itt az nem ritkaság sajnos. A lőtér az meg csak egy ötlet, de hogy valójában megoldható lenne-e ott, azt nem tudom. Van egy olyan hogy 500 láb (nem tudom az hány méter. talán közel 200) távolság kell hogy legyen a másik ember házától.

hogy mit hirdetsz eladónak, és mennyiért?
    Egy lakást hirdetünk a családdal. Olcsóbban mint az összes hasonló a városban, de úgyse kell senkinek. Volt most egy érdeklődő, de azt mondta hogy "előbb eladjuk mi a miénket, aztán megvesszük a tiéteket". Ezzel nem nyugtatott meg, mivel mi is 2 éve hirdetjük amit el akarunk adni, aztán hol tartunk vele. Sajnos a család tökölése hogy bukás lesz/lett belőle, de utólag már mindegy. Én meg innen a világ másik végéről persze semmit se tudtam tenni. De sajnos ez már csak ilyen helyzet.

Úgyhogy csak reménykedhetem hogy egyszer majd valaki mégis megvenné és pénze is lesz, addig meg hajtok a munkámmal és próbálok összeszedni valamennyit.

Régen 2008 és 2014 között olyan lehetőségek voltak hogy fele ennyi pénzért 40 hold fold. De az az idő már elmúlt. Apám is mondta, hogy majd visszajön az olcsóság. Erre mondtam neki hogy ilyen gazdasági válság 30-50 évente van. A következőt valószínűleg meg se érem. Úgyhogy arra nem lehet alapozni.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    923 tetsziket kapott 515.topicban
    Hát, a befektetést nem is baráti kölcsönre mondtam, hanem hivatalos befektetőre. Ott szerződés van, meg minden, és legrosszabb esetben is "csak" a céged bukik, a lakhatásod nem. A lőtér meg, ha jól csinálod (és miért ne csinálnád jól, megtanulható, mint bármilyen más vállalkozás), nem nagyon csődölhet be amerikában De persze nem akarok h.lyeséget beszélni, mert nem élek ott, de én nagyon gondolkodnék, hogy milyen megoldások jöhetnek szóba Legrosszabb esetben összekalapozod a pénzt kickstarteren, üzletrészért cserébe

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,234
    Blog Entries
    4
    Még gondolkodom rajta hogy hogy legyen.

Csak ha arra gondolok, hogy ha a család nem tolja el a dolgot, akkor vehettem volna 2 házat, most meg így csak 1 félre lesz elég az a pénz (ha egyáltalán sikerül megszabadulni tőle).

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Én ezt nézegetem mostanság: http://www.jofogas.hu/pest/Borzsonyl...z_39889135.htm

Pont annyi van belőle kész, amennyire nekem szükségem lenne indulásként. Sok lehetőséget rejteget magában.....

7. The Following 3 Users Say Thank You to A. L. Ias For This Useful Post:

Senior Member forestwalker's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jun 2015
    Lakhely
    Teddington U.K.
    Tetszik adás
    184
    581 tetsziket kapott 335.topicban
    Blog Entries
    1
    veszprem mellet a csatar hegyen elado ingatlan.

a felesegem szuleie a telek. a csatar hegy oldalan a csucshoz kozel. szolos telek, nehany gyumolcs faval meg egy kicsi 2 szobas hazzal.
    villany van, viz kutbol a hegy labanal.

arat nem tudok, akit erdekel utana kerdezek a reszleteknek. pontos meret, fenykepek stb.