Oldala 9 of 9 ElsőElső ... 789
Eredmény 81 to 86 of 86

Topic: Elsősegély

Idézet Eredeti hozzászóló bel Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok,

Egy kis gyakorlas sose art (igaz, most rajtam gyakoroltak):

Bel
    menthetetlen, menjunk igyunk egy sort

Ma volt egy esetem, kozlekedesi baleset, gyalogost elutotte az auto, alacsony sebeseggel, de direkt, majd elhajtott. 15 percig tartott mig kiert a mento. Ezalatt beajult parszor, nem tudta hol van, fej, s hat/gerincserules. Oszinten megmondva nem vagyok elegge kepzett a temaban.
    Last edited by mossberg-operator; 03-03-2018 at 06:39 PM.
    Adapt, survive, overcome!

Az ilyen esettel igazán nem is tudsz mit kezdeni azon túl, hogy biztosítod, ne vonszolja és mozgassa senki. Ha van komoly vérzés, azt el kell állítani, a légutak pedig maradjanak szabadon.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    ne vonszolja és mozgassa senki. Ha van komoly vérzés, azt el kell állítani, a légutak pedig maradjanak szabadon.
    Szia,

Tokeletes meglatas!

Talan nem tunik soknak, de nagyon sok eletet megmenthet, amit leirtal.

Bel

Pont ezt tettem. Amire gondoltam, ha utoeres verzese van, akkor bajban lettem volna. O meg meginkabb... illetve raebredtem arra, hogy a belso serulesekkel sem tudnek mit kezdeni ott. (Sem kepzettseg, sem felszereles). Rosszabb is lehetett volna a dolog.
    Adapt, survive, overcome!

Szia,

Az utoeres (vegtag) serules realisan kezelheto, de egy belso serulessel lenyegeben eselytelen barmit kezdeni, ha az ember nem epp sebesz egy mutoben. :-(

Raadasul ami elmeletben egyszeru, gyakorlatban nagyon nem az.

Konkret pelda: az utoeres verzes ideiglenes elallitasanak 2. legegyszerubb modja: nyomopont hasznalata, pl. karserules eseten a honaljban meno utoer elszoritasa ujjakkal.

Nemreg egy tanfolyamon az ujjamra lett te've egy profi korhazi monitor (hogy lehessen ellenorizni, megfeleloen csinaljak-e rajtam a technikat), es az egyik viszonylag kezdo hallgato ramarkolt a tanultaknak megfeleloen a honomala.
    Ettol nem valtozott a pulzusom.
    A srac kert segitseget egy igen jo elokepzettsegu masik hallgatotol, de neki sem sikerult.
    Akkor odajott a foorvos, es o sem talalta meg az arteriamat.
    Vegul egy ex-SF tiszt jott oda, aki egesz mashogy csinalta, mint ahogy kellett volna: nem az ujjhegyeivel koncentraltan, kis teruleten probalt szoritani, hanem ke'ze'llel lenyegeben egyszerre teljes szelessegben elszoritott mindent. Na, neki mar sikerult.

A lenyeg: jol megtanultuk egy nagyon egyszeru technikat, de en rajtam nem mukodott, meg teljesen nyugodt korulmenyek kozott se.

ui. a legegyszerubb ideiglenes kezelese az utoeres verzesnek: a sebbe benyulva a verzo eret elnyomni.

Bel