Oldala 1 of 46 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 459

Topic: Az energia kérdése

Super Moderator Don't Panic's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    24
    228 tetsziket kapott 124.topicban

Az energia kérdése

Sokan említették már itt is a falut, mint élhető teret, közösséget. Mind jelenleg, mind gebasz után. A vízről is mindenki tudja mostanra, hogy életfontosságú. Viszont! A régi ásott kutak vizei vagy nem biztonságosak mára már vagy sok helyen be is lettek temetve. Ezek helyett mindenki fúrott kúttal látja el a tanyáját. Ez mind szép és jó. Eddig. Aztán ha beüt a gebasz vagy épp csak az áramszolgáltatónál vannak/lesznek problémák hogyan jön föl a kútból a víz, ha a szivattyú nem dolgozik?

Generátort lehet venni és sokminden másra is jó. Viszont ahhoz is kell nafta. Ami szintén lehet probléma.
    Megújuló energiaforrásokat hasznosító rendszerekre ellenben lehet kapni 60-70%-os állami támogatást. Magyarország nagy részén a napsütéses órák száma éves szinten több, mint 2000! Nem azt mondom, hogy egy napelem rendszer kiépítése olcsó. Főleg a modernebb, nagyobb hatásfokkal dolgózóké. De, ha már az állam ad rá visszanemtérítendő támogatást és utána függetlenek lehetünk a Rendszertől meg a kapzsi szolgáltatóktól, akkor asszem megér egy misét!

Máskülönben a víz sem fog feljönni a kútból...
    Stay calm & never quit. - tulelniatermeszetben.blog.hu

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,797
    1,212 tetsziket kapott 791.topicban
    Ez jó téma, energia...

Pályázat:
    Évek óta érdekel a megújuló energia téma. Három dolog:
    1, Több ember panaszkodott hogy minden évben időben beadja a lehető legkorábban és kimerült keret miatt nem kap.
    2, Vannak akik nem is kérnek, mert áfa nélkül árban ugyanott vannak.
    3, Ezek visszatáplálós rendszerek, áram szünet esetén nincs áramod. (lehet szigetüzemre is támogatnak, de én még nem hallottam ilyenről)

Ami a legfontosabb, visszavenni az igényekből. Sajnos sokan a jelenlegi kényelmes pazarló életmódot akarják más eszközökkel továbbvinni.
    Persze azért az kőkorba sem visszamenni .
    Az olyan kis energiaigényű eszközök használata ami lényegesen megkönnyíti a mindennapi életet.
    pl.:
    -világítás
    -akkus eszközök töltése (szerszámok, lámpák, rádiók, stb.)
    -vízszivattyú (ásott kútnál nem fontos, de fúrt kúthoz télen ajánlott)
    Biztos van még olyan amire nem gondoltam, de talán a lényeg ez.
    Mikró, automata mosógép, villanybojler, xbox, plazmatévé, stb. felejtős.
    Fagyasztó helyett tartósítás, pl.:
    http://www.magyarvagyok.com/kultura/...ny-nelkul.html
    Én kútvíz helyett inkább esővíz párti vagyok.
    Nagy segítség a témában: http://www.eautarcie.com/hu/01b.html
    Nemelemes rendszer elemeihez jó forrás az ebay, nagyságrendekkel olcsóbb mint az itthoni árak.
    (Szélenergiával csak hobbi szinten érdemes foglalkozni)

Egy megvalósult elképzelés:
    A masina beindult avagy „Nincs rezsink! De ez sokba került.”:
    http://www51.zippyshare.com/v/48575984/file.html

U.i.: Ezek csak a véleményemet tükrözik, megvalósítás folyamatban. Most falun élek, de a "túlélő" helyet most kezdem kiépíteni egy szőlőhegyen (többen laknak már ott). Víz, villany van, vizet most kötöttem be amíg nem lesz kész az esővizes rendszer addig ezt használom, a villany nem lesz bekötve.
    Szerszámokat most is az autó akkujáról használok ott.
    Last edited by raktaros; 03-23-2013 at 09:09 PM. Indoklás: link javítása

3. A következő fórumozóknak tetszett raktaros hozzászólása:

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4
    A pdf csak nálam nem működik? Azt írja rá, hogy hibás a fájl.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,797
    Feltöltöttem máshova, linket cseréltem.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Feltöltöttem máshova, linket cseréltem.
    Így már működik, köszi.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    A fúrott kútból kézi erővel is fel lehet húzni a vizet, nyílván szivattyúval egyszerűbb és kényelmesebb de ha nincs más... A napelemek pedig nem csak akkor termelnek áramot amikor süt a nap, természetesen felhős időben koránt sem tud annyit mint ideális körülmények között, de gebasz esetén úgy is csak a legfontosabbra szabad az energiát felhasználni. A napelemes rendszer nem a olcsó, bár az elmult évekhez képest kb 40%-ot esett a napelemek ára. Apránként megvenni némi kézügyesség bírtokában "telepíteni" szerintem járható út akár a rezsi csökkentésére vagy gebasz után némi energia nyeréséhez.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    "3, Ezek visszatáplálós rendszerek, áram szünet esetén nincs áramod. (lehet szigetüzemre is támogatnak, de én még nem hallottam ilyenről)"

Ez így nemigaz! Áramszünet esetén a megtermelt áramot fel tudod használni csak tárolni nem tudod.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,797
    Idézet Eredeti hozzászóló Locomotiv Hozzászólás megtekintése
    "3, Ezek visszatáplálós rendszerek, áram szünet esetén nincs áramod. (lehet szigetüzemre is támogatnak, de én még nem hallottam ilyenről)"

Ez így nemigaz! Áramszünet esetén a megtermelt áramot fel tudod használni csak tárolni nem tudod.
    Hogyan? Létezik olyan inverter ami nem csak a hálózat felé ad áramot hanem egy külön kimeneten is?
    A visszatápláló inverter áramszünet esetén lekapcsol (szigorú előírás).
    (Volt aki ezt ki akarta játszani azzal hogy egy szigetüzemű inverterrel ad rá áramot hogy elinduljon, de nem működött jól a dolog)
    Az inverter elől levett szabályozatlan 200-600V egyenárammal mit kezdesz?
    Létezik olyan inverter ami sziget üzemben is dolgozik és csak a felesleget táplálja vissza, de az nálunk nem engedélyezett.
    Nekem sziget üzemben is kell legyen legalább egy akku a szabályzón. (Sőt azt kell először rákötni, csak után szabad a napelemeket)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,797
    Most rákerestem, le vagyok maradva valóban
    Lehet már engedélyezett típus a visszatápláló-sziget üzemű inverterekből is.
    (http://www.eon.hu/eon.php?id=290#taplalo)
    De akku ahhoz is kell.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Igen igazad van, kell hozzá csak nem mindegy mennyi. Csak egy rövid megjegyzés, hogy ne értsük félre egymást, ne beszéljünk el egymás mellett. Amikor itt beszélgetünk, legyen az a túlélést segítő bármely praktika vagy megoldás, én alapvetően szükségmegoldásokban gondolkozom. Aki megteheti az egy komplett rendszert éppíttet ki magának, de sajnos legtöbbünk nem így áll anyagilag. Amit például írtál a pályázatokról nagyon is igaz. Ezért is érdemes darabokban megvenni, és saját magunknak telepíteni vagy egy barát segítségével ha nem értünk az elektronikához. A neten rengeteg segítséget találni minden fajta rendszerekhez és jóval olcsóbban jövünk ki. És a cél nam is az hogy teljesen leváljon az ember a szolgáltatóról, hanem hogy ne maradjunk teljesen áram nélkül. (lásd márc. 15 hóvihar, Borsodban volt ahol csak 1 hét után ált helyre az áramszolgáltatás) Arról nem is beszélve, hogy gebasz esetén radikálisan vissza kell venni az igényekből.