Oldala 2 of 46 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 459

Topic: Az energia kérdése

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,813
    4,966 tetsziket kapott 3,329.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló tamkov Hozzászólás megtekintése
    Egy megvalósult elképzelés:
    A masina beindult avagy „Nincs rezsink! De ez sokba került.”:

http://www51.zippyshare.com/v/48575984/file.html
    Elolvastam. Nagyon jó!
    Azt hiszem jobban beleásom magam a napelemek világába.

Member Chupakabra's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    20
    6 tetsziket kapott 5.topicban
    Tőlem meg telefonszámot kér
    Imádom

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,813
    4,966 tetsziket kapott 3,329.topicban
    Blog Entries
    4
    Jobb oldalt a sárga "Download now"-ra klikkelj, nekem azzal rögtön leszedi.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,211 tetsziket kapott 790.topicban
    Locomotiv,
    igen többféle cél, megoldás lehet.
    Nekem pl. itthon 300Ah akku van, egy 50W-os napelem tartja feltöltve. Áramszünet esetén a szükséges fogyasztókat egy 1200W-os inverterre kötöm. Egyik szoba 2 éve lett felújítva, oda van levezetve, onnan hosszabbítóval tudom továbbvinni.
    konnektorok.jpg
    Balra egy dupla 12VDC, mellette inverter 230VAC, jobbra hálózati 230VAC
    (még nem volt olyan hosszú áramszünet hogy szükség lett volna rá, csak próbálva volt)
    A B helyszín amin dolgozom: szigetüzemű napelemes rendszer, 600Wp napelemmel. Alaprendszer 12V-os (világítás, vízellátás), nagy teljesítményű, ritkán használt eszközök inverterről.
    Egy ismerősömnél 3kw-os áramfejlesztő van készenlétben, most talán még ez a legjobb megoldás áramszünet áthidalására, amíg még van üzemanyag.

(Egy jó fórum, leginkább épületgépészet, energetika témában: http://biosolar.hu/forum)
    Last edited by raktaros; 03-25-2013 at 11:31 AM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    18
    43 tetsziket kapott 25.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Locomotiv Hozzászólás megtekintése
    IA neten rengeteg segítséget találni minden fajta rendszerekhez és jóval olcsóbban jövünk ki... És a cél nem is az hogy teljesen leváljon az ember a szolgáltatóról, hanem hogy ne maradjunk teljesen áram nélkül. (lásd márc. 15 hóvihar, Borsodban volt ahol csak 1 hét után állt helyre az áramszolgáltatás) Arról nem is beszélve, hogy gebasz esetén radikálisan vissza kell venni az igényekből.
    A gond az, hogy a szolgáltatók élből ellenségesen állnak hozzá az "alternatívokhoz". Ott tesznek keresztbe, ahol, tudnak. Egy-két apró, az engedély aláírásához megkövetelt "módosítás" annyi többletköltséget generálhat, ami romba döntheti a számításodat könnyedén.
    Nem beszélve arról, hogy kis hazánkban egy állami költségvetést évente többször módosítanak. Vagyis: a magánember, aki x százezret befektet arra, hogy a jelenlegi villanyszámlán spórolva majdan megtérüljön a pénze, könnyen pofára esik.Elúszik az állami hozzájárulás, a kamattámogatás. Kalkulált 6-8 éves megtérülése könnyen 15-20 évre ugrik, mikorra már úgyis fel kell újítania a telepített rendszerét megint.
    Last edited by Trendo; 03-25-2013 at 12:50 PM.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Hali, egy kis segítség kéne!
    Hogy tudom kideríteni, hogy mennyi áramat fogyasztok egy évbe?
    Az ok hogy a számlát kéne nézni, de azon annyi szám van mint a PI-ben a tizedesjegy után
    620 kwh-át bogoztam ki, egy hónapra az reális szám vagy az más?
    Bocsi de ehhez baromi láma vagyok
    Az áramról is azt tudom hogy ráz, kicsiben vicces nagyban kellemtelen

7. A következő fórumozóknak tetszett zukajev hozzászólása:

Member Vándor's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    47 tetsziket kapott 15.topicban
    Tartós energia nélküli időszakot áthidalni nap- és szélenergia jöhet szóba. Előbbit már folyamatban levő gebasz esetén összerakni elég nehézkes. Egy szélkereket talán könnyebb, bár az energia tárolás gondot okozhat. Igazából a költségek nagy részét is ez a része adja, hogy elég sok és jó akkuk kellenek a megtermelt energia tárolására.
    Véleményem szerint nincs mese, ezeket "békeidőben" kell beszerezni.

Apránként beszerezhető napelemes rendszer itt hever az orrunk előtt, itthoni szabadalom, és zseniális. Jó magyar szokás szerint nem nagyon talál a mester tőketámogatást a gyártáshoz(legalábbis tavaly még tudomásom szerint nem volt számottevő gyártás, holott 2011-ben már nagyüzemben kellene nyomni a cuccot)
    Naszóval: napelemes tetőcserép! Imádom!
    http://www.mfhungariakft.hu/napelemescserep.php

Csomó fajta cseréphez terveztek elemet, mindenféle színben. Minden cserép tartalmaz minden szükséges alkatrészt.
    Azért is zseniális, mert nem kell a tetőn semmit átalakítani, szerelni. Másrészt szét lehet szórni több oldalon, ahogy a nap fordul, nem úgy mint a napelemtáblákat. Harmadrészt apránként is megveheted. Negyedrészt nem feltűnő. Ez is fontos lehet.

Hasonlóan ügyes megoldás szélkerékre(ez sajnos nem magyar): a tetőbe simuló szélkerék
    http://ujenergiak.hu/szelenergia-haz...mulo-szelkerek
    http://www.ridgeblade.com/

Ezek a távoli terveim, álmaim.
    A realitás az, hogy a felújításkor a házunk elektromos rendszerében kiépítettünk egy aggregátor kört, ami a gázkazánt és szivattyúit, a hűtőket, és a vízművet tudja hajtani.
    Persze a generátor nem tud örökké működni, de egy-két hetes nagyságrendet ki lehet húzni komolyabb üzemanyagtárolás nélkül is. Szakaszosan bekapcsolva, naponta csak néhány órás üzemben meg lehet óvni a mélyhűtőket a kiolvadástól, esetleg egy kis melegvízet állít elő, ha van gáz, akkor némi fűtés...

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    Pont az általad említett okok miatt nem preferálom a hivatalos rendszereket. Sokkal inkább azta fajta megoldást részesítem előnyben amt az előtted szóló tamkov mutat be, nekem is hasonló rendszerem van.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    0 tetsziket kapott 0.topicban
    620 kWh/hó az bizony nem kevés. De természetesen ez is viszonyítás kérdése. Ha többen vagytok a családban, esetleg van aki napközben is otthon tartózkodik, vagy "gazdasági" tevékenységet folytattok otthon akkor éppen reális is lehet. Nekünk úgy van 200 kWh/ hó körül az átlag, hogy napközben nem vagyunk itthon, mert szerencsére mind ketten dolgozunk, gyerek sincs és hétvégenként is gyakran utazunk ide oda. Némi odafigyeléssel mérsékelhető az áramfogyasztás, én a helyedben körül néznék, hogy mi fogyaszt nálatok ennyit. Néhány ezer forintért lehet kapni fogyasztásmérőt hasznos ilyen esetekben.

Senior Member zukajev's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Magyarország
    Tetszik adás
    0
    25 tetsziket kapott 20.topicban
    Köszi a felvilágosítást.
    Nagy a ház egy gép folyamat megy, tv is szinte, alapzajnak.... hát igen kicsit változni kéne