Oldala 44 of 44 ElsőElső ... 34424344
Eredmény 431 to 434 of 434

Topic: Női és férfi szerepek a családban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 105
    Given: 5

0 Not allowed!
    Ez egy nagyon jó cikk, még én is rácsodálkoztam jópár részére, pedig eddig úgy hittem, hogy át tudom gondolni több szempontból is a véleményeimet, ismereteimet.

https://444.hu/2018/06/04/nem-a-karr...dnak-a-munkaba

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Én meg ezt találtam, hát nem tudom. Nehogy már a napsütés és a postán sorban állás valós indok legyen a gyerekvállalás ellen! https://wmn.hu/cikk/48817/

Komoly indok az, ha valaki egyszerűen nem akar, vagy szó szerint minimálbért se keres. De hogy nyáron süt a nap, az úgy van akinek komoly kifogás?

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 96

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Én meg ezt találtam, hát nem tudom. Nehogy már a napsütés és a postán sorban állás valós indok legyen a gyerekvállalás ellen! https://wmn.hu/cikk/48817/

Komoly indok az, ha valaki egyszerűen nem akar, vagy szó szerint minimálbért se keres. De hogy nyáron süt a nap, az úgy van akinek komoly kifogás?
    A cikkből:
    Nem fogadom el azokat az érveket sem, hogy „a mai fiatalok nem képesek felelősséget vállalni”. Hogyne lennénk rá képesek… csak nem vagyunk olyan hülyék, hogy eleve vesztes helyzetből induljunk.
    Magyarul ezek szerint vesztesnek tartja magát, legalábbis azt a helyzetet amiben van.

Elég sok értelmetlen kifogása van arra hogy mit miért ne tegyen.

Ennyi erővel én is lemondhatnék a csináld magad jellegű projektjeimről, mert nincsenek meg hozzá az előre legyártott, boltban megvásárolható alkotóelemek és pénzem sincs megvenni mindent hozzá újonnan az utolsó csavarig. Durva hasonlat ez tudom, de ő is inkább a gyereknevelés anyagi részéről beszélt és arról amit az állam, a többi ember és a boltok elé raknak.
    Ezek külső korlátozó körülmények, amelyek között legtöbbször fel lehet nevelni legalább egy gyereket, ha az ember minimalizálja a szükségleteit, a párja is támogatja ebben, megvan hozzá a tartása és nem kívülről vár mindenre megoldást.

Meg azt mondja, hogy:
    Baromira nincs kedvem ma szülni, amikor a fizetésemből épphogy kijövök, és imádkozom, hogy ne üssön be semmi, de semmi krach, ami nagyobb kiadással járna, és hitelért kelljen folyamodnom.
    Ez valószínűleg így is van. Remélhetőleg egy ilyen krach majd helyreteszi a gondolkodását és végre rájön hogy nem a megfelelő helyen van és a mindennapjaiban a kényelem elhatalmasodása fokozottan kiszolgáltatottá tette minden tekintetben.
    A túlzott kényelem az igények irreális (mesterséges) megnövekedésével szokott járni, így aztán nem csoda hogy nem marad semmi a pénzéből a hó végére.

Jobban élünk anyagi szempontból mint mondjuk 40 évvel ezelőtt, de tudjuk hogy a kényelem az nagy úr tud lenni. Régen 2-3 havi fizetés volt egy TV, most meg egy átlagos fél havi fizetésből (60 ezer Ft) már egész jó készülékeket lehet venni, persze nem 80-100 colos képernyővel és 4K felbontással.

A lakások/albérleti díjak sok helyen irreálisan manapság, ez talán az ami a leginkább drága lett a sok felesleges kütyü után csak persze.

Felmerül bennem az a kérdés, hogy egy hozzá hasonló anyajelöltnek tényleg fontosabb a magas anyagi színvonalú (kényelmes) élet megtartása, mint hogy legyen legalább egy gyereke, akit fel is nevel(ha akar egyáltalán)?

Az is mondjuk érdekes hogy nincsen párkapcsolata - a szövegéből nekem legalábbis ez jött le és az hogy nem tetszik neki a jelenlegi helyzet, viszont változtatni sem akar rajta, mondjuk egyéni szinten.

Nyilván most csak egy oldalról fejtettem ki a véleményemet, mert sok más tényező is van ami közbe szól a gyerekvállalásnál.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

1 Not allowed!
    Így van. Aztán ott a kérdés, hogy ha semmilyen kötődést nem is érez Magyarország iránt, akkor miért nem lép le nyugatra? Az írásából ítélve nem hiszem hogy túl nehéz lenne neki, de akkor miért nem teszi meg?

A másik kérdés pedig, hogy sok fiatal 30 éven túl is a szüleivel él. Na már most, aki középiskolát végez, az 18 évesen, aki meg főiskolát, az 22 évesen elkezd dolgozni. Ha nyomja az ipart és a szüleivel él, és mindent félretehetNE, akkor miért nem teszi? Még ha minimálbéren is él és költ a fizetéséből 10-15 ezret. 10 év alatt akkor is összejön 10 millió Forint. Ami (ha nem is egy budai villára), de kelet-vidéki lakásra is elég lenne. Vagy 1 nyugat vidékire.

Voltak haverjaim, akik a szüleikkel éltek, dolgoztak is, alig adtak belőle haza valamit, ha egyáltalán, de mégis, 1 héttel a fizetés után már semmijük se volt, mert elitták. Na mármost, így tényleg nehéz ügy hogy összejöjjön egy ház. Aztán panaszkodhatnak hogy nincs otthon amiben családot lehetne alapítani.

Persze, nem általánosítok, csak azt mondom hogy SOK ilyen van. Személyesen is ismerek ilyeneket, nem is keveset. Volt aki Írországba ment évekre, de egy fillért nem gyűjtött össze, mert ott marhára drága a cigi, és ő meg láncdohányzott. Tehát éveken át dolgozott és aztán hazament egy fillér nélkül. És neki már volt gyereke is, és elméletileg azért ment ki, hogy a gyereknek keressen pénzt, de elköltötte az egészet cigire. 15 Euró / nap, 2 éven át.

Amúgy ahogy írod, aki NAGYON akar gyereket, annak lesz is (ha az egészsége engedi).