Oldala 2 of 44 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 434

Topic: Női és férfi szerepek a családban

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    A fizetés leadása nem annyira a régi kor hozadéka szerintem, a 80-as, 90-es években bevált jelenség volt, már akkor is elég visszataszítónak tűnt. Régen (legalábbis a nagyszüleim idejében) a nők ún. "konyha pénzt" kaptak a férjeiktől. Ebből gazdálkodhatták ki a heti bevásárlást.
    A pletykálást pont azért írtam, mert rengetegszer fültanúja voltam és mivel elég sok időt töltök férfiak között, így tapasztalatból állítom, hogy nem az ő részükről volt ez jellemző.
    A számonkéréssel nem arra céloztam, amit a férfi magától is elmondana (mert szükséges tudnia a másiknak), hanem a felesleges, minden percről való elszámoltatást. (Szintén tapasztalat az ismerőseim körében)
    A nők egyszerűen azért nem valók irányítói, vezetői szerepre, mert nem ez a természetes rendeltetésük... max. a háztartás vezetését bíznám rájuk. Ez a férfiak dolga szerintem. És nem csak szerintem! 14 éves korom óta folyamatosan férfiak között vagyok, iskolák, munkahely...Nap, mint nap ugyanezt hallom a férfi kollégáimtól.
    Persze, hogy hallottam olyan esetről, amikor egy nő megölte a gyermekét, még női erőszakról is! Sőt volt olyan kollégám, akit a párja vert is... Itt a nő a férfit, miközben a férfi vezette a háztartást és nevelte a gyereket... Hát, mit mondjak....
    Aranyos ez a találgatás, hogy megbántottak-e... Nos, ha valakit, engem biztosan nem, mivel nem szoktak bántani Csupán visszataszító számomra, ha felcserélődnek a szerepek. Ezenkívül nem érzem úgy, hogy korlátoznám a jogaimat.... Jobban mondva, amit szeretnék megtenni, abban sosem voltam korlátozva
    Folyamatosan egy olyan világot láttam magam körül, amiről pl. te is írsz... Én önként döntök úgy (mivel erről is - arról is van tapasztalatom), hogy melyiket választoml... Pont azért, mert szabadon eldönthetem és rengetegszer láttam, hogy hova vezet az, amikor a nőket "kicsit szabadjára engedik". Én biztos nem tudnék élni egy olyan kapcsolatban (megpróbáltam már, de gyorsan menekültem is belőle), ahol a férfi leadná nekem a fizetését, ahol a férfi takarítana, ahol a férfi beszámolna akár a munkájáról, akár bármi másról, ahol állandóan az egyenjogúságról beszélne, mert igenis nekem hagyja, hogy felnézzek rá, ő viszont ne nézzen fel rám, de szeressen, vagy ahol adott esetben nekem kellene kicserélni egy villanykörtét, vagy meghúzni pár csavart (nem azért mert nem tudom, hogyan kell, hanem mert nem vagyok rá hajlandó).

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 59

0 Not allowed!
    Hozzászólnék a témához néhány gondolattal.
    1. A férfi az férfi, a nő meg nő. Az az élet rendje. A törzsfejlődés különböző speciális képességekkel ruházta fel a két nemet, mert ez felelt meg az életben maradásnak. Ezt el kell fogadni. Attól hogy mindkét nem képes ellátni a legkülönbözőbb feladatokat, még különbözünk. Ez azonban nem jelenti azt hogy bárki, több vagy kevesebb lenne a másiknál.

2. Egyenjogúság.
    A nők egy része mindig a férfiak munkájára áhítozott, mert úgy érezte hogy csak akkor lesz valaki, ha férfi munkát végezhet.
    Rendben, legyen így. De akkor szeretném ha kohásznak, bányásznak, vasúti pályafenntartónak, kubikosnak is jelentkeznének!
    El kell fogadni, hogy vannak munkák pl. rendőr, tűzoltó, katona, ahol nőként csak korlátozottan képes valaki helytállni.
    Vagy itt van pl. a politikában bevezetésre kerülő női kvóta.... Nem megalázó a nőknek, hogy nem azért kerülnek oda mert kiérdemelték, szorgalmas munkával, tudással, tehetséggel, hanem csak azért mert nőnek születtek?!

3. Család
    A család lelke, összetartója mindig a NŐ volt és Ő is marad. A nők ezer felé figyelési képessége, fáradhatatlan gondoskodása nélkül nem lenne család, nem lenne nép nem lenne élet! Mindig is a NŐK voltak a családi tűzhely őrzői, az élet bölcsői. Hívjatok bár himsoviniszta disznónak, nők fő feladata az ANYASÁG, ebben teljesednek ki!
    A férfi feladata, hogy védje a nőt, védje, a családi fészket, az utódokat, és hogy élelemről gondoskodjon. Erre teremtette a természet. Ezért van hogy egy egészséges férfi gondolkodás nélkül halálig harcol a családjáért.

4. Emberi kapcsolat
    A szerelem szép dolog, azonban (normális esetben) idővel átadja a helyét más érzelmeknek amelyek aztán elkísérik a párt az életük egészén át. Kölcsönös tisztelet, szeretet, megbecsülés és elfogadás, ezek a kapcsolatok alappillérei. Emberi párkapcsolatra pedig mindenkinek (a legvadabb feministától a hímsoviniszta disznókig) mindenkinek szüksége van.

5. Az emberiség történetében a legutóbbi időkig az volt a jellemző hogy a férfi házon kívül, a nő otthon dolgozott. Ki-ki a természet által ráruházott szerepet játszotta az élet nevű színházban. Az utóbbi időben a nők mindenáron való munkába állításával ez a rend felborult, a szerepek elmosódtak és ez feszültséget szül, hiszem a természet mindig igyekszik egyensúlyt létrehozni és helyén kezelni a dolgokat. Ami ma van, az szembe megy a természettel! Mindezt csak azért, hogy valakik kétszer annyi adót szedhessenek....

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    Shadow177! Nagyon jól összefoglaltad a lényeget! Még egyszer nyomatékosítanám, sehol nem írtam azt, hogy a férfi különb lenne, pusztán a szerepek helyes egyensúlyának megtartására utaltam...
    Az egyenjogúsághoz még annyit hozzátennék, hogy szép dolog persze, csak nekem kicsit egyoldalúnak tűnik. A nők kiharcolták ugyan maguknak a szavazati jogot és a munkához (nem az otthon végzendőre gondolok) való jogot, de (biztosan hiányosak a történelmi ismereteim) semmi hír nem szól arról, hogy a nők csoportjaitól pár méterre ott tüntettek volna a férfiak is, azzal, hogy ide az egyenjogúságot nekünk is, ezentúl főzni, mosni, bevásárolni stb. akarunk...
    Innentől kezdve nekem egy nő se panaszkodjon arra, hogy helyt kell állni a munkahelyen, az otthoni teendőkben és ez mennyire megterhelő és egy nőnek mennyire nehezebb dolga van! Ezt akarták, megkapták!
    A férfi-női kapcsolathoz pedig annyit tennék még hozzá, hogy:
    "Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak. Mert a férj feje a feleségnek, mint a Krisztus is feje az egyháznak... De miképpen az egyház engedelmes Krisztusnak, azonképpen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjüknek mindenben. Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeiteket, miképpen a Krisztus is szerette az egyházát..." Ef. 5:22-25

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    MREVOLUZION!
    Nem értem miért próbálsz olyan dolgokat, kijelentéseket a számba adni, amiket sosem mondtam!
    Hogy a férfiak pletykásabbak-e vagy a nők saját tapasztalatból írtam! Nagyon sok olyan helyzetet láttam, amikor a férfi igenis leadja a fizetését a feleségének, és bármily hihetetlen, azért, mert a nő addig cirkuszolt vele, amíg ez bevett szokássá nem vált!
    Igen, továbbra is fenntartom, hogy a nők nem alkalmasak a vezetői szerepre, kivéve egy csoportban, ahol kizárólag nők vannak! De, ha már férfi is van a társaságban, illik átadni az irányítói szerepet. Nézzük meg, hogy a világ történelemben vajon mióta töltenek be a nők irányítói szerepet?????
    Nem egyszer kényszerültem rá, hogy vezetői szerepet töltsek be, és, még ha meg is voltak elégedve velem, természetellenesnek tartottam egy férfias közegben és egyáltalán nem vágyom rá!
    Mégis, hol a fr@ncba írtam én le azt a mondatot, hogy csak arra a férfira tudnék felnézni, aki alsóbbrendűnek tartana magától? Vagy hol írtam olyat, hol bárki is alsóbbrendűnek tartana, vagy éppen azt, hogy a nők alsóbbrendűek lennének a férfiaknál a te értelmezésedben?????????
    Hol írtam olyat, hogy nincs jogom beleszólni vagy akár bármelyik nőnek ne legyen joga beleszólni a saját életébe??????
    És köszönöm az aggódást, de semmilyen láncokat nem rakok magamra!!!!
    Azt meg pláne nem írtam, hogy bármelyik férfi helyettem cipelje a BOB-ot! Anno katonaként sem cipeltettem senkivel a 25 km-es menetgyakorlaton semmilyen felszerelést! Azonkívül nyomatékosan megkérnélek ismét (csak úgy, mint a ruházati kérdésekkel kapcsolatban), hogy az ilyenfajta személyeskedést mellőzd légyszíves!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    Azt még hozzátenném a véleményemhez, hogy az, ha egy nő, kihord egy babát, megszüli és neveli, az mind rendkívül tisztelendő dolog.

Férfi ilyet nem csinál, de szerintem a többség be se vállalná, még akkor se ha orvosilag lehetséges lenne.

Mindemellett szerintem a nők is lehetnek jó irányítók, hány bölcsődét, óvodát, iskolát, várost vezetnek? Elég sok a politikus is. A politikában meg -ahogy már említettem- mindegy a nap, ott a tisztesség és az ész a fontos.

(Nem hittem volna hogy pont ebből a témából lesz a legnagyobb vita, azt meg főleg nem hogy pont két női fórumozó közt.)

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    Bocsi, nem vitának szántam! Egyszerűen leírtam, hogy azt a mai kort bármikor elcserélném egy régebbi korra + a véleményemet! Úgy érzem, nem támadtam senkit és nem drámáztam ezérz, mert neki más a véleménye, sőt írtam, hogy jó is, hogy nem vagyunk egy véleményen!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 162
    Given: 283

0 Not allowed!
    A vita is jó, csak barátságos mederben kell tartani, hogy ne fajuljon el veszekedéssé.

Senior Member Grafitos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    Borsod&BP
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Már úgyis halálra untuk magunkatthxgirls

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    Tudom, hog mit írtam, de még mindig nem találom benne azt, hogy a nők alacsonyabb rendűek lennének, vagy azt, hogy engem bármelyik férfi is alsóbbrendűnek tartana magától, esetleg, hogy a nőnek ne legyen beleszólása az életébe! Pusztán arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy jobb lett volna, ha mindenki megmarad annál a szerepnél, amire a neménél fogva teremtetett. Nyilván ez ebben a mai világban nem lehetséges, de ez nem azt jelenti, hogy ez most jó és az eddigi rossz volt. Ez nem alacsonyabb vagy esetleg feljebb valóság kérdése, hanem természetes dolog lenne.

Azt, hogy "a férfiak kasztrálva lesznek hamarossan", poénból írtam, ezért tettem utána a jelet is, nem mondtam, hogy tőled idéztem volna!
    Velem szemben egyáltalán nem kell megvédened a véleményedet, én pusztán leírtam a sajátomat, egyáltalán nem zavar, ha neked vagy bárki másnak más a véleménye! Sőt, hozzáteszem az sem zavarna, ha teljesen egyedül lennék a véleményemmel, mert mint írtam is, eleget láttam erről az oldalról is és a másikról is, ahhoz, hogy el tudjam dönteni melyik a jobb.
    Azt sem írtam Neked, sem másnak, hogy én meg lennék sértve, vagy megbántódtam volna, ha így lenne, valószínüleg írtam volna. Amiért szóltam az pusztán a személyeskedés, mivel én sem tettem.

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    Kedves MREVOLUTION!

Sajnálom, hogy számodra az tűnt ki az írásomból, hogy én szó szerint a nőket alacsonyabbrendűnek tartanám a férfiaknál, sőt elárulom nem vagyok nőgyűlölő sem!
    Igen, tartom magam ahhoz, hogy nem tennék nőket magas szinten vezetői szerepbe (itt nem Túlélő egyik hozzászólásában említett óvodákra, bölcsödékre gondoltam, természetesen az teljesen nekik való).
    Szerintem nagyon sok mindent eldönthetnek a nők, még az általad szapult régi korban is! Te arra ráhúztál egy sémát, mely szerint minden nőnek pokol volt az élete, mert a férfiak verték őket, mert egy csomó gyereket kellett szülniük és mert egész nap csak robotoltak! Erre írtam akkor, hogy abban a világban sem vertek minden nőt szerintem, sőt az én dédszüleim, de a nagyszüleim is önként házasodtak össze, nem kényszerítették őket egymáshoz. Az anyai nagymamám eldönthette, hogy 2 gyermeket akar és ennyi is született nekik. Nem verte őt ezért a férje. Régen természetes volt a családokban a sok gyermek, ennek minden más mellett volt egy olyan "praktikus" oka is, hogy nem létezett az ún. nyugdíj rendszer, tehát a szülőket idős korukban a gyermekek tartották el (már amennyi életben maradt és megérte a felnött kort), így szinte érdekük is volt a gyerek nemzés.
    Természetesen az általad szarkasztikusan írt dolgokat is eldönthetik, de dönthetnek arról, hogy milyen iskolában tanuljanak tovább, milyen munkát válasszanak maguknak, férjhez menjenek-e vagy sem, hány gyermeket szüljenek, milyen szellemben neveljék a gyerekeket stb... Ezt most a mai korra értettem. De mondom, régen sem rabszolgaként tartottak minden nőt, pont a nagyszüleimmel kapcsolatban említettem...
    Az, hogy egy nő tartozzon engedelmességgel a férje iránt, nem saját kútfőből vettem, ezért idéztem a Bibliából, mint Isten rendelését. Persze, hozzáteszem itt nem a mindenre vélemény nélküli bólogatásra gondol a Szentírás, mint ahogy az alacsonyabbrendűséget sem a te általad értelmezett formában gondoltam.
    Az engedelmesség pusztán annyit jelent, hogy elismerem a férfit családfőnek, elismerem, hogy joga van döntést hozni a család érdekében és támogatom őt ebben/ezekben a döntésében/döntésekben. Valamint, mellette állok jóban/rosszban.
    Örülök neki, hogy ennyire "véded" a nők helyzetét, kell is, hogy védje valaki őket! Én nem teszem, mert rengeteg tönkrement családot, kapcsolatot, megnyomorított gyerekeket láttam magam körül és ebben elsősorban a nők voltak a hibásak (persze a papucs férjük is, hogy hagyták idáig fajulni a helyzetet). Szerintem a "marha nagy" jogaikkal és szabadságukkal nem tudtak élni. Mindenesetre nem tartom jónak, amikor a nőktől azt látom, hogy családon belül alkoholizálnak, hogy minél magasabb beosztást vagy minél több időt igénybe vevő munkát keresnek maguknak, ez miatt a férfira marad a háztartás vezetése (és ezt még természetesnek is tartják). Vagy mondjuk, amikor a férfi dolgozik a munkája mellett még 2-3 másodállásban és nem azért, mert enélkül nem élnének meg, hanem, mert a nőnek semmi nem elég és, ha tehetné 6 bőrt nyúzna le a férfiról, csak azért, hogy legyen nagyobb lakás, szebb autó stb... Sokszor mindezt a "kedves mama" noszogatására.
    Nyilván a férfiak is hibásak sok mindenben, de még mindig nem ők akarták az egyenjogúságot és azt, hogy a nők "kikerüljenek az anya szerepből, az otthon munkákból, és a háztartásvezetéséből". Legalábbis nekem egy férfi ismerősöm sincs, akitől azt hallottam volna, hogy én egy nagyon öntudatos, független, feminista, főzni nem tudó, a háztartás vezetését nem vállaló, de hatalmas karriert befutó feleséget akarok magamnak, aki (ha hajlandó lesz rá és ideje engedi, esetleg majd szül nekem egy gyereket), akivel majd én otthon maradok gyesen, és majd az én csodálatosan független, önálló feleségem addig eltartja a családot! Biztos van ilyen, de én még nem találkoztam ezzel, tehát nincs róla saját tapasztalatom.
    Ezért vallom azt, hogy igen is mindenki maradjon meg a saját szerepénél, a férfiak legyenek férfiak, a nők pedig ne akarjanak többet, mint amennyi adatott nekik!