Oldala 3 of 44 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 434

Topic: Női és férfi szerepek a családban

Senior Member kheopsz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló MREVOLUTION Hozzászólás megtekintése
    Most erre mit mondjak???

Komolyan csak én vagyok egyedül, aki azt gondolja, hogy az lehetne a normális kapcsolat, ahol férfi és nő egyenlő?
    Ahol a nőnek is ugyanúgy van szava és joga mint a férfinak?

A férfiaknak több terhet kell hordani, mint a nőknek?
    Áruld már el légyszíves kedves Henrietta, hogy mégis miben nagyobb a felelőssége egy házasságban, vagy kapcsolatban a mai kor férfijának, mint a nőjének?

Továbbra is tartom magam ahhoz, hogy egy intelligens férfi sosem választana élete párjául olyan nőt, aki alárendeli magát, mert abból logikusan az következik, hogy ő felsőbbrendű.
    S egy kellő énképpel, önbizalommal rendelkező férfinak nincs szüksége rá, hogy bárkinél is felsőbbrendű legyen, főleg nem a szeretett nőtől.

A mai társadalmat a férfiak irányítják. Szerinted jól működik?
    Tudod van pár kicsi törzs, talán 3 a világon, ahol matriarchátus társadalom van, a Moszók a, Minangkabau törzs, stb.
    Tudod, hogy ezekben a társadalmakban mennyi a gyerekbántalmazás? Nulla
    Mennyi a családon belüli erőszak? nulla
    Ezek a társadalmak sem tökéletesek, sőt, még kicsit furák is, de nem háborúznak, nincs erőszak, mindenki teszi a dolgát s talán ők még boldogabbak is.

A nőnek annyira kötelessége kiállni a férfi mellett, amennyire a férfinak kötelessége kiállni a nő mellett.

A vezetés nem nőies dolog...
    Ugye csak szoknyában jársz, mert a nadrág is férfias dolog?

Azt hiszem darázsfészekbe nyúlok, de úgyis messze lakom a hölgyektől, nem fognak fizikailag bántani

A matriarchátus szép, és kis méretekben működik.
    De nagy méretekben nem. A világ agresszív, veszélyes. Férfi vezetésre van szükség. Agresszív vezetésre. Bár elítélem a mai rohadó, döglődő gazdasági modellt, fegyverkezésre szükség van, sokkal nagyobb mértékben mint eddig. A világ k*rva nagy, nem is nagy, hanem naaaaaaaaagy, óriási, hatalmas.A világűr még nagyobb. És veszélyes.
    Mi csak kis légypiszkok vagyunk. A Föld kis légypiszok a Naprendszerben. A mi Napunk, az az óriási csillag kis légypiszok más csillagokhoz képest.
    Nem lehet cicázni, meg rózsaszín masnikat kötni mindenhova.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Elég hosszúak a hozzászólások, főleg a két nézetet ütköztetve.
    Mind a két nézet érdekes és valahol létjogosultsága van.
    Egyenjogúság: A két fél egyenjogú és egyenrangú természetesen. De a fizikai test inkább a férfiak javára dől (legalábbis régen így volt). Tehát ő az úr. DE! Az úr mellett ott az asszony, vagy hívjuk inkább FELEségnek? A férfi fele, az oldalbordája, HITvese.
    Egyébként azt mondják, hogy a férfi viseli a nadrágot. Ez így van. Bár az asszony mondja meg, hogy mikor melyiket.
    Vagy hogy én vagyok az úr a háznál! De ezt el ne mondd a feleségemnek, mert megöl...
    Bár papíron és a társadalom felé a férfi a főnök, a családban a nő, aki összetartja a családot, a vezeti a háztartást. Legalábbis szerintem.
    És mindig a férfié az utolsó szó: "Igazad van, drágám"

Senior Member kovu78's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    kheopsz: és igy ad ki két fél egy egészet mert két nem na az egy igen

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló kovu78 Hozzászólás megtekintése
    kheopsz: és igy ad ki két fél egy egészet mert két nem na az egy igen
    Ez a számtechben nem működik, mert az ÉS csak akkor igaz, ha mindkettő igaz

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem tudhatod, hogy hol lakom, lehet hogy épp én vagyok a szomszédod

Közhely, de az erőszak erőszakot szül, biztosan halottad már.
    A világ veszélyes, de ki tette azzá?

Nő létemre itt vagyok és azon filózom, hogy ha beüt a krach, akkor különböző helyzetekben mit kellene tennem, de nem szívesen teszem.
    Szemben állok önmagammal is bizonyos kérdésekben, melyekben a mai napig nem tudok dűlőre jutni. Mit, hogy és meddig lehet elmenni.
    Ugyanakkor maximálisan hiszek abban, hogy mindenkinek joga van megvédeni önmagát.
    S pontosan ez is vezetett oda, hogy itt legyek.
    Nincs előttem se rózsaszín köd, sem illúzióim nincsenek arról, mi várhat ránk.
    Ugyanakkor igen is hiszek abban, hogy a nők sokkal békésebbek, s nem lennének háborúk, ha sem erőszak, ha ők vezetnék.
    Persze ezzel lehet vitatkozni.

Hát, ha te vagy a szomszédom, akkor vagy román csaj vagy, vagy angol, vagy pedig fickó...
    A világ veszélyes, a világ teszi azzá.
    Hogy értve, hogy meddig lehet elmenni? Miben?
    Szerintem itt igen kevesen vannak, akik szívesen gondolkodnak azon, ha atomot dobnak a szomszédos nagyvárosra hová és hogyan meneküljenek.
    A prepperség egy része élvezetes és szórakoztató, egy része viszont pszichológiai dolog, és szerintem (főleg Magyarországon) vannak olyanok, akik a pénzt tudnák másra is költeni.
    A köd lehet rózsaszín, de akkor fogsz koppanni, amikor rájössz, hogy szürke.
    Ismertem olyanokat, akik úgy látták, hogy a világ fekete és fehér. Ez nem igaz. A világ szürke. Sötétszürke.

A háborúkra szükség van, a háborúk felgyorsítják a fejlődést, felkészülten tartják az embert.

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    MREVOLUSION!
    Amikor szerinted sémákat húzok bármire is, akkor épp, hogy próbáltam rávilágítani arra, hogy azért nem olyan szerencsétlenek és elnyomottak, férfiak által bántalmazottak a nők, mint szerinted! Sem a régi korban, sem a mostani korban. Nem tudom, lehet te ezt láttad, én pont az ellenkezőjét.
    Azonkívűl nem egyenlőségjelet tettem, hanem egy bizonyos dolog elég gyakori következményét írtam le. Van nagyon sok házaspár a környezetemben, akik boldogok, de ott nem is cserélődnek fel a szerepek egyik fél kárára sem. Mellesleg nagyrészt általánosságban beszéltem a női és férfi szerepekről, nem pedig az I.K.E.A. polc összerakásáról. Érdekes, nekem sosem volt gondom azzal, hogy nem jutott volna időm a gyerekre, vagy a házimunkára, úgy, hogy mellette még dolgozom is.
    Fodrászhoz, bevásárolni, nagyszülőkhöz tömegközlekedve járok és sosem mondanék olyat egy férjemnek, hogy nem ihat meg egy üveg sört vagy akár többet is, ha kedve van hozzá! Mellesleg a vezetés egyáltalán nem is érdekel. De nem tanulom meg az ács, szobafestő, darukezelői stb.. munkát sem, gondolom jól kicseszek a férjemmel... Legalábbis most festheti majd a lakást egyedül.
    Igen, továbbra is bármikor visszamennék egy régebbi korba, annak ellenére, hogy volt lehetőségem remek főiskolákon, egyetemeken tanulni, szép sikereket értem el a magam választott sportokban, munkahelyen... Sikeres előadásokat tartottam olykor több száz fő elött... De bármikor gondolkodás nélkül elcserélném a mai rohanó, sehova sem vezető világot egy nyugodtabb, régebbi korra. Annak ellenére, hogy imádok nő lenni és nagyon jól boldogulok nőként, normális, kiegyensúlyozott kapcsolatom van, rengeteg barátom és nem élem meg a mostani életet nehézségként, sőt! Egyszerűen, ha választhatnék mást választanék.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A legkevésbé sem vagyok férfi, román pedig végképp. Magyar vagyok, nem csupán származásilag, de szívben és lélekben is.

Nem távolságra írtam, hogy meddig lehet elmenni, hanem hogy emberileg meddig lehet, szabad, kell elmenni.
    Nincs előttem rózsaszín köd, igyekszem valójában annak látni a világot, ami, ezért remélem az a koppanás nem lesz akkora. Porszem vagyok a gépezetben, s a valódi célokat nem tudhatjuk, de azért szemem nyitva tarthatom, hátha.
    Háborúkra szükség van...
    Mondd ezt dédnagyapámnak, aki mindkét háborút megjárta, s bár meglett férfiember volt már, mikor a Don-kanyarból hazajött, mégis élete végéig zokogott azon, amit akkor át kellett élnie, pedig nem volt sem nyámnyila, sem gyenge jellemű, vagy gyenge fizikumú (kovács volt).

Könnyű a fotelből rámondani (magamról is beszélek), hogy igen, kell egy fajta megtisztulás, hadd hulljon a férgese, úgyis sokan vagyunk, stb. stb.
    Belegondolva viszont csak veszíthetünk vele, aki nyer, az is veszít. Szerintem.

Nos, akkor biztos nem vagy a szomszédom. Ennek részben örülök, mert nem igazán vagyok oda értük.
    Ha beüt az esemény, akkor emberileg addig kell elmenni, amíg csak KELL. Ha életben akarsz maradni, KÉNYTELEN vagy.
    Ha te nem mész el ameddig kell, majd elmegy más, és annak talán te látod a kárát.

A háborúkra szükség van, de a háborúknak nincsenek győztesei, csak vesztesei.

"hadd hulljon a férgese, úgyis sokan vagyunk, stb. stb."
    Erre nem való a háború, hosszú és drága. Nézd meg a II. vh-t, 60-70millió halott, és mennyi romba dőlt épület, mennyi pénz 6 év alatt.
    Nem, az Új Világrend szerint szükséges "ritkításra" egy halálos járvány a legjobb. Gyors, olcsó, önmaga terjed, nem lovagias, nem válogat. Megcsinálod magadnak az ellenszérumot, kiengeded és a végén besöpröd a "nyereményt".

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Tudod engem csak az vigasztal, hogy ők sem élnek örökké, s egyszer bizony ugyanúgy eljön értük a halál, ahogy mindenkiért, s nekik az kegyetlenebb lesz mindennél, mert azt hiszik, örökké élnek, holott nem, s akkor, az utolsó pillanataikban szembesülnek azzal, hogy nem többek senkinél, s ugyanaz a vég vár rájuk, mint az általuk söpredéknek tartott átlagemberekre.

A kérdés az meddig érdemes egy ilyen világban életben maradni?
    Hogy meddig érdemes egy ilyen világban életben maradni?
    Addig kell életben maradni, amíg nem látod őket kínszenvedések között meghalni.

Törölt_fórumtag1
    Guest

0 Not allowed!
    Kedves MREVOLUTION!

Van férjem, gyerekem is!
    Viszont én most ezt a sehova nem vezető "vitát" inkább befejezném. Látom, nem akarod megérteni, amit/amiket írtam. Továbbra is dolgokat látsz bele, amiket nem mondtam. Nem írtam olyat, hogy egyedül mennék a rokonokhoz, sem azt, hogy te ne lennél nő, valamint a barátaim se szúrnak hátba és igenis örülök neki, hogy vannak.
    Szuper, hogy ennyi mindent csinálsz, pl. a szappan főzés, én is imádom, lehet inkább arról kellett volna beszélgetnünk.
    Kívánom neked, hogy az életben találd meg a megfelelő párt magadnak és egy nagyon boldog, sikeres életet éljetek együtt!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Southern UK
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Henrietta Hozzászólás megtekintése
    Kedves MREVOLUTION!

Van férjem, gyerekem is!
    Viszont én most ezt a sehova nem vezető "vitát" inkább befejezném. Látom, nem akarod megérteni, amit/amiket írtam. Továbbra is dolgokat látsz bele, amiket nem mondtam. Nem írtam olyat, hogy egyedül mennék a rokonokhoz, sem azt, hogy te ne lennél nő, valamint a barátaim se szúrnak hátba és igenis örülök neki, hogy vannak.
    Szuper, hogy ennyi mindent csinálsz, pl. a szappan főzés, én is imádom, lehet inkább arról kellett volna beszélgetnünk.
    Kívánom neked, hogy az életben találd meg a megfelelő párt magadnak és egy nagyon boldog, sikeres életet éljetek együtt!
    Míly sajnálatos látni, hogy két ilyen intelligens és ennyire különböző nő összeveszik.
    Mindkettőtöknek van egy világképe, a világ két teljesen ellentétes oldalán, s csak nem tudtok dűlőre jutni.
    De hát ez a szép az egészben, nem vagyunk különbözőek.
    Biztos van olyan hapsi, akinek egy karrierista nő kell. Biztos van olyan, akinek egy családanya/háziasszony kell. És nyilván van olyan is, aki azt szereti, ha az asszony az úr a háznál.

És ímhol, megtaláltátok a közös pontot:
    A jelenlegi világ sz*r.

"De bármikor gondolkodás nélkül elcserélném a mai rohanó, sehova sem vezető világot egy nyugodtabb, régebbi korra. "

"A mostani élet is nehéz, csak másként. Persze csak azoknak, akik nem állnak be a sorba."

Én nagyon remélem (szerintem mások is), hogy később még újra "találkoztok" egy ilyen érdekes téma keretében.
    A prepper társadalomban (hívhatjuk társadalomnak) igen kevés, talán elenyésző a szebbik/gyengébbik nem száma, így az ember élvezi az ilyen vitát, mert női szempontok ütköznek női szempontokkal.