Oldala 2 of 6 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 51

Topic: Gyógyhatású növények, fűszernövények, gombák, gyümölcsök

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    224
    160 tetsziket kapott 95.topicban
    Sárkány ellen sárkányfű!

Ha a nőd elsárkányosodik, vessél Cannabaceae magot, Ha kinőtt leszeded szárítod, bekevered sütibe, és megeteted vele. amíg tart a hatása kezesbárány lesz.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    503
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló venosz Hozzászólás megtekintése
    Sárkány ellen sárkányfű!

Ha a nőd elsárkányosodik, vessél Cannabaceae magot, Ha kinőtt leszeded szárítod, bekevered sütibe, és megeteted vele. amíg tart a hatása kezesbárány lesz.
    Jó oda a mákgubó tea is.

Pityubá
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Jó oda a mákgubó tea is.
    Gyermekkoromban beszéltek nagyanyámék erről. De én nem foglalkoztam véle, soha sem próbáltam.
    Arra emlékszem, éretlen mák gubóját kell feldarabolni és teát főzni belőle.
    Álmatlanság, nyugtalanság esetére, meg a kölök hamar elaludjon és ne zavarja az éjszakai műszakot.
    Kicsit homályosítsatok fel erről a témáról. Inkább gyakorlati tapasztalatra gondolok.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    503
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Apám mesélte, hogy náluk az általad írt módon népszokás volt. Az adagolást nem tudom, megkérdezem tőle, amint találkozunk.

A gond vele a hozzászokás, pontosabban az elvonási tünetek, ami iszonyú fejfájással járhat. Ettől ordít a gyerek, akkor megint kap egy adagot és így tovább, amíg zombivá nem rohad az agya. Utána már nem lesz vele probléma, mert azt csinálja, amit mondanak. Amúgy meg szépen elücsörög magában a homályos tekintetével. Úgyhogy fasza anyag ez

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Mákonynak hívjuk magyarul. Amúgy meg ópiumnak.
    Nagyon nem játék. Felhasználását tekintve, hangsúlyozottan csak egy összeomlás esetén(!), fájdalomcsillapítóként tudom csak elképzelni.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    A legrébebbi ópiát, a "mákony"

A máktea hazánkban a legrégebbi ópiát, más néven "mákony". Ez az ital is az opiátok csoportjába tartozik, mely a száraz, kicsépelt mákgubók leforrázásával készül. A mákteát már az ókori Egyiptomban és Mezopotámiában is fogyasztottál, Kínában pedig kb. négyezer éve isznak ilyen teát és szívnak ópiumot.
    http://antalvali.com/hirek/mak_gyogynoveny.html
    A kábító fájdalomcsillapítók legismertebb képviselője a morfium, melyet más hatóanyagokkal együtt a mák tejnedvéből, az ópiumból állítanak elő.
    opion, ősidők óta ismeretes gyógyszer és idegméreg; nem egyéb mint az éretlen mákfejekből bemetszések útján nyert fehér, tejszerű nedv, mely a levegőn csakhamar sárgás-veres, gyúrható tömeggé szárad s a melynek sajátságos bódító szaga és nagyon keserű íze van. A mák nedvének altató hatását már a legrégibb ókorban ismerték, (5) a jelek szerint Kis-Ázsiában a sumérok már 5000 évvel ezelőtt használták, s ők adták át ismereteiket a többi népnek. így pl. az orvoslással foglalkozó aegyptomi papok évezredek előtt alkalmazták.
    http://www.harmonia-testeslelek.gpor...35&nid=4961165
    Last edited by Törölt_fórumtag2; 02-24-2015 at 10:29 AM.

7. A következő fórumozóknak tetszett Törölt_fórumtag2 hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    945 tetsziket kapott 525.topicban
    Ismertek bolthálózatot, ahol angyalgyökér magot forgalmaznak? Én végigjártam a környéket, de nem találtam, a jelenlegi állomány pedig csak a náron fog magot hozni

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Tetszik adás
    5
    277 tetsziket kapott 196.topicban
    Ha nem sürgős rendeld meg innen:
    http://www.aliexpress.com/item/100-p...873550937.html
    Megbízható eladó, már sok magot rendeltem tőle.

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Ismertek bolthálózatot, ahol angyalgyökér magot forgalmaznak? Én végigjártam a környéket, de nem találtam, a jelenlegi állomány pedig csak a náron fog magot hozni

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    945 tetsziket kapott 525.topicban
    Az év vicce lenne, ha egy, a kertben amúgy itt élő növényhez kínából rendelnék magokat... Ami ráadásul nem is az, ami nekem kellene. De természetesen kösz a tippet, csak nem élek vele.

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    77
    87 tetsziket kapott 59.topicban
    Jók a magyarázatok is. Lehet érdemes lenne megtanulni. Diólevél sokszor fordul elő.
    http://deluxe.cafeblog.hu/2014/06/30...rola-mindenki/