Oldala 2 of 6 ElsőElső 1234 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 51

Topic: Gyógyhatású növények, fűszernövények, gombák, gyümölcsök

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Sárkány ellen sárkányfű!

Ha a nőd elsárkányosodik, vessél Cannabaceae magot, Ha kinőtt leszeded szárítod, bekevered sütibe, és megeteted vele. amíg tart a hatása kezesbárány lesz.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló venosz Hozzászólás megtekintése
    Sárkány ellen sárkányfű!

Ha a nőd elsárkányosodik, vessél Cannabaceae magot, Ha kinőtt leszeded szárítod, bekevered sütibe, és megeteted vele. amíg tart a hatása kezesbárány lesz.
    Jó oda a mákgubó tea is.

Pityubá
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Jó oda a mákgubó tea is.
    Gyermekkoromban beszéltek nagyanyámék erről. De én nem foglalkoztam véle, soha sem próbáltam.
    Arra emlékszem, éretlen mák gubóját kell feldarabolni és teát főzni belőle.
    Álmatlanság, nyugtalanság esetére, meg a kölök hamar elaludjon és ne zavarja az éjszakai műszakot.
    Kicsit homályosítsatok fel erről a témáról. Inkább gyakorlati tapasztalatra gondolok.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4

0 Not allowed!
    Apám mesélte, hogy náluk az általad írt módon népszokás volt. Az adagolást nem tudom, megkérdezem tőle, amint találkozunk.

A gond vele a hozzászokás, pontosabban az elvonási tünetek, ami iszonyú fejfájással járhat. Ettől ordít a gyerek, akkor megint kap egy adagot és így tovább, amíg zombivá nem rohad az agya. Utána már nem lesz vele probléma, mert azt csinálja, amit mondanak. Amúgy meg szépen elücsörög magában a homályos tekintetével. Úgyhogy fasza anyag ez

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Mákonynak hívjuk magyarul. Amúgy meg ópiumnak.
    Nagyon nem játék. Felhasználását tekintve, hangsúlyozottan csak egy összeomlás esetén(!), fájdalomcsillapítóként tudom csak elképzelni.

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    A legrébebbi ópiát, a "mákony"

A máktea hazánkban a legrégebbi ópiát, más néven "mákony". Ez az ital is az opiátok csoportjába tartozik, mely a száraz, kicsépelt mákgubók leforrázásával készül. A mákteát már az ókori Egyiptomban és Mezopotámiában is fogyasztottál, Kínában pedig kb. négyezer éve isznak ilyen teát és szívnak ópiumot.
    http://antalvali.com/hirek/mak_gyogynoveny.html
    A kábító fájdalomcsillapítók legismertebb képviselője a morfium, melyet más hatóanyagokkal együtt a mák tejnedvéből, az ópiumból állítanak elő.
    opion, ősidők óta ismeretes gyógyszer és idegméreg; nem egyéb mint az éretlen mákfejekből bemetszések útján nyert fehér, tejszerű nedv, mely a levegőn csakhamar sárgás-veres, gyúrható tömeggé szárad s a melynek sajátságos bódító szaga és nagyon keserű íze van. A mák nedvének altató hatását már a legrégibb ókorban ismerték, (5) a jelek szerint Kis-Ázsiában a sumérok már 5000 évvel ezelőtt használták, s ők adták át ismereteiket a többi népnek. így pl. az orvoslással foglalkozó aegyptomi papok évezredek előtt alkalmazták.
    http://www.harmonia-testeslelek.gpor...35&nid=4961165
    Last edited by Törölt_fórumtag2; 02-24-2015 at 10:29 AM.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Ismertek bolthálózatot, ahol angyalgyökér magot forgalmaznak? Én végigjártam a környéket, de nem találtam, a jelenlegi állomány pedig csak a náron fog magot hozni

Senior Member mzperiksz's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    May 2014
    Lakhely
    Budapest
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Ha nem sürgős rendeld meg innen:
    http://www.aliexpress.com/item/100-p...873550937.html
    Megbízható eladó, már sok magot rendeltem tőle.

Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Ismertek bolthálózatot, ahol angyalgyökér magot forgalmaznak? Én végigjártam a környéket, de nem találtam, a jelenlegi állomány pedig csak a náron fog magot hozni

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 4

0 Not allowed!
    Az év vicce lenne, ha egy, a kertben amúgy itt élő növényhez kínából rendelnék magokat... Ami ráadásul nem is az, ami nekem kellene. De természetesen kösz a tippet, csak nem élek vele.

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 7

0 Not allowed!
    Jók a magyarázatok is. Lehet érdemes lenne megtanulni. Diólevél sokszor fordul elő.
    http://deluxe.cafeblog.hu/2014/06/30...rola-mindenki/