Oldala 3 of 6 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 51

Topic: Gyógyhatású növények, fűszernövények, gombák, gyümölcsök

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    72
    79 tetsziket kapott 52.topicban

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,436
    799 tetsziket kapott 518.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Én éppen ezért nem a internetről gyűjtöm a teáimhoz a recepteket.

A Herbárium könyvben azért jobban bízok. Egészséggel használom mióta megvettem.

3. The Following 2 Users Say Thank You to mmilan21 For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2015
    Tetszik adás
    241
    135 tetsziket kapott 82.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    A cáfoló pont akkora hülyeségeket ír, mint az eredeti szerző.

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    500
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Alfa Hozzászólás megtekintése
    A cáfoló pont akkora hülyeségeket ír, mint az eredeti szerző.
    Nekem is úgy tűnik

MPF támogató Mizu's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    704 tetsziket kapott 391.topicban
    Skacok!
    Sajna a fórumos kereső nem hozott eredményt!

Talán itt beszéltünk róla:
    Galagonya virágos hajtásvégből készült alkoholos kivonat.
    3 csomag-1 liter pálinkába áztatva 10 nap-2 hétig, majd a leszűrt "levet" naponta 1 evőkanalanként elkortyolni...???

Helyes amit itt leírtam emlékezetből??
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    Megtaláltam:
    Zacskóbicska
    07-02-2014, 08:31 AM

Saját receptem szerint egy összemaréknyi szárított galagonya virágos hajtásvéget kissé összemorzsolva beteszel 1 l 50 fokos, vagy erősebb pálinkába. Szobahőmérsékleten állni hagyod 3 hétig, amikor arra jársz, fordítasz néhányat az üvegen. 3hét után leszűröd, majd az akkorra már erősen zöldes barna színű szűrletet idd. Javasolt mennyiség e evőkanállal lefekvés előtt, 8 héten keresztül úgy, hogy egyetlen nap se maradjon ki. Ha szedsz vérnyomáscsökkentőt, 4 hét után ellenőriztesd a helyzetet, mert lehet, hogy már nem kell. A személyes tapasztalatom alapján az esetek több, mint 80 százalékában a kúra után el lehet hagyni a vérnyomáscsökkentőket. Évekig, vagy évtizedekig nem kell megismételni a kúrát ennek az eredménynek a fenntartásához...

..Az április végén, vagy május első hetében szedhető virágzatra. A virágokat a körülötte lévő levelekkel együtt csipkedd le az ágak végéről. A fás rész nem kell. De vehetsz galagonya virágot (ez ugyanaz) a patikában, vagy gyógynövény boltban is. Aból 3 csomag kell 1 l páleszbe...

Bemásoltam, hogy meglegyen megint!

8. The Following 4 Users Say Thank You to Mizu For This Useful Post:

Senior Member Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    500
    681 tetsziket kapott 391.topicban
    Helyes. Azóta visszajött a TV-ből és egyéb médiumból, mint a "nagy szakik" találmánya. Egyébiránt ez az enyém, lekövethető És még működik is. (Van több is, de azok már mentek a komposztálóba.)

Mellesleg qrvasokat dolgoztam rajta, amíg a használható valami összejött. Persze ez egy olvasatból nyilvánvalóan nem így tűnik Mindegy, én azon vagyok, hogy a jó ötletnek terjednie kell, ugyanis nem milliárdos magánembernek gyógynövénnyel kapcsolatban semmilyen ötlete nem lehet, főleg ami pénzt is hozhat. Ezért van tele a fiókom Pontosabban csak volt, már kidobáltam őket, mert nem szeretnék ujjat húzni a törvény képviselőivel, de emiatt a törvénytelenség képviselőivel sem. Ha kell, készítek magamnak, oszt pofabe.

Köszönöm Mizu

10. The Following 5 Users Say Thank You to Zacskóbicska For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Tetszik adás
    753
    Mi köszönjük!
    A magam részéről extrában is köszönöm, mert sok jó írásod szolgáltatott nagyon-nagyon hasznos infókat.
    Ne hagyd abba!!!
    http://dhwf.daisypath.com/fKbkp2.png

Minden és mindenki jó valamire ! Más nem, elrettentő példának !
    http://index.hu/tudomany/2014/03/17/...n_a_vilagvege/

12. A következő fórumozóknak tetszett Mizu hozzászólása:

Member Hannah's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2015
    Lakhely
    Szeged melletti kis faluban
    Tetszik adás
    53
    33 tetsziket kapott 22.topicban
    Nekem Maria Treben a vezetőm ezen az úton! Rengeteg hasznos írása van! Majd egyszer ha lesz időm bepötyögöm, vagy keresek linket! De hagy mondjak 1 példát addig is! Anyukám hangszálait és torkát megtámadta valami folytonos betegség , valószínűleg a dohányzás okozta! Borzalmas volt hallgatni ahogy köhög és sokszor annyira ráment a hangszálaira, hogy beszélni nem tudott! Megvettem az egyik könyvét Marianak és abban találtam egy receptet! Papsajtmályva tea: 4 kanál friss, aprított papsalytmályva levelet (a szárát és a virágát is fel lehet aprítani a teához) 1 liter hideg vízbe teszünk és hadjuk éjszakára pihenni! A könyv gége és torokbetegség esetén 2,5 litert ajánlott! Reggel kicsit meglangyosítjuk (nem szabad forralni), leszürjük, majd ízesítés nélkül egész nap elkortyoljuk kb a felét, a másik felével gargalizálunk! Este pedig gersli lisztjével összekeverve meleg borogatást kell csinálni a torokra! Persze ez tényleg a legsúlyosabb esetet írja le! Anyukám egy hét múlva nem köhögött egyáltalán! Sajnos a kezelést idő előtt abba hagyta és így visszajött, de hiszem, hogy ha közbe lerakta volna a cigit és még utána pár hétig kezelte volna magát, akkor teljesen rendbejött volna! Ja és úgy hogy ő nem gargalizált és nem borogatta, csak itta a teát! Szóval torok, gége, mandula és hangszál bántalmakra kiváló ez a növény! Gyomor- és bélfekélyre, gyomorhurutra, hólyaghurutra és ezek gyulladásos megbetegedéseire is jó a növény! Gerslit főzünk levesnek, majd a kihült leveshez keverünk a papsajtmályva leveléből! Illetve szemirritáció, könnybeszáradás esetèn borogassuk, mossuk le teával a szemet! Allergiás bőrreakció esetén is enyhítheti a tüneteket! Illetve lábdagadás esetén a papsajt fürdőt használhatjuk eredmènyesen, főleg végtagtörés után ha megeröltetjük és folyton bedagad! Jó kétmaréknyi papsajtot hidegvízbe áztatunk 5 liter vízbe, majd másnap felmelegítjük annyira, hogy a lábunk, kezünk elbírja! 20 percig fürdetjük a végtagot! Még 2x használhatjuk fel ezt a vizet!
    Last edited by Hannah; 11-26-2015 at 07:58 AM.
    "Boldog viadalt és sose hagyjon el benneteket a remény!"

14. A következő fórumozóknak tetszett Hannah hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    37
    936 tetsziket kapott 519.topicban
    Maria Trebennel az a baj, hogy a germán vérét nem tudja letagadni, és mindent rendszerezne
    Szerintem meg a péniszpenész elleni teakeverék hat marék pitypanglevél helyett öttel is tökéletesen működik, csak kevésbé keserű...
    No de viccet félretéve, szerintem nem kell annyira túllihegni a dózisokat, mint ahogy az ő könyveiben van, ami nem nagyon durva hatóanyagú növény, abból simán túlléphető bármilyen adag.

16. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása: