Oldala 3 of 11 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 101

Topic: Napelemes töltők

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    73
    10 tetsziket kapott 10.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Enemy Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy megérkezett, bevált és nem csalódtál benne Mizu!
    Jöhetne már az enyém is 22.napja rendeltem meg. Remélem nem kell csalódnom a legelső rendelésemben az Alitól..
    Egyébként én USB-s elemtöltőn gondolkozom mellé meg persze tölthető elemekke,(AA,AAA), amellyel elsősorban elemlámpához tudnék viszonylag tartós energiát biztosítani...
    Később meg lehet jön a 100000mAh-os a házhoz
    AZ USB-s elemtöltővel jó kombónak tűnik, ebből mit ajánlanátok, amit ezekre az Alis töltőkre lehetne kötni, AA ás AAA aksikhoz?

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    537 tetsziket kapott 323.topicban
    Blog Entries
    4
    Elnézést, ha félreérthető voltam. Nem a megbízhatóságát vonom kétségbe, hanem a teljesítőképességét, kapacitását. A névleges 10000 mAh, mennyi lehet a valóságban? Ez egy átlagos felhasználó számára rejtve is marad. Az általuk töltött eszközök 1000-1800-3500, esetleg 5000 mAh kapacitású akkukkal üzemelnek, azt vígan feltölti. Csak akkor derül ki, ha valaki direkt ezt teszteli. És igazából nincs is nagy jelentősége a pontos értéknek, amíg teszi a dolgát és röptében feltölti a szükséges eszközöket. A töltési sebesség nem annyira a töltő akku kapacitásától függ, amíg a az több, mint a töltendő eszközé, inkább a maximális töltőáram erősségtől amit le tud adni. Persze, mivel a kisüléskor folyamatosan esik az akku feszültsége, egyre kisebb a kimenő töltőáram, egy nagyobb kapacitásúval valamivel gyorsabban töltődik az eszköz.
    Inkább arra akartam rávilágítani, hogy a 100000 mAh-s változat inkább csak marketing fogás, semmi több.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    1
    8 tetsziket kapott 6.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Elnézést, ha félreérthető voltam. Nem a megbízhatóságát vonom kétségbe, hanem a teljesítőképességét, kapacitását. A névleges 10000 mAh, mennyi lehet a valóságban? Ez egy átlagos felhasználó számára rejtve is marad. Az általuk töltött eszközök 1000-1800-3500, esetleg 5000 mAh kapacitású akkukkal üzemelnek, azt vígan feltölti. Csak akkor derül ki, ha valaki direkt ezt teszteli. És igazából nincs is nagy jelentősége a pontos értéknek, amíg teszi a dolgát és röptében feltölti a szükséges eszközöket. A töltési sebesség nem annyira a töltő akku kapacitásától függ, amíg a az több, mint a töltendő eszközé, inkább a maximális töltőáram erősségtől amit le tud adni. Persze, mivel a kisüléskor folyamatosan esik az akku feszültsége, egyre kisebb a kimenő töltőáram, egy nagyobb kapacitásúval valamivel gyorsabban töltődik az eszköz.
    Inkább arra akartam rávilágítani, hogy a 100000 mAh-s változat inkább csak marketing fogás, semmi több.
    úgy derülhet ki, ha pl. egy 2 Ah-ás telefont a 10 Ah-ás powerbank min. 5-ször teljesen feltölt.

egyébként én is arra céloztam korábban, hogy az 100 Ah durva túlzásnak tűnik, ha csak 1 db powerbankról van szó (gondoljunk bele, az 2 db átlagos 55 Ah-ás gépjárműakku). több darabos készletet "összeadva" megérteném a marketing részét, másként csak sima hazugság...

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,209 tetsziket kapott 789.topicban
    Sajnos elég szabadon értelmezik, írogatják a kínaiak az akkuk kapacitását.
    100Ah csak jó kerek szám, a valóság szerintem a fele sem lehet
    Ha tényleg meg tudnák csinálni, meg lenne oldva az elektromos autók energiatárolásának problémája.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló pet Hozzászólás megtekintése
    úgy derülhet ki, ha pl. egy 2 Ah-ás telefont a 10 Ah-ás powerbank min. 5-ször teljesen feltölt.
    Ez sem teljesen egzakt mérés. Beleszól feltöltendő akkuban maradt Amper, a napelem rásegítő töltése, ha ugyanazt a telefont tölti fel a lemerülése után, akkor az akku önkisülése és még sok apróság. Ez akár 10-15% pontatlanságot is eredményezhet. Simán kerülhet bele egy meo-n elbukott akku, ami 8500-9000 mAh-t tud csak. Akkor is feltöltheti 5-ször a telefont, de lehet, hogy csak 4-szer mégis megvan benne a 10 Ah.

Idézet Eredeti hozzászóló pet Hozzászólás megtekintése
    egyébként én is arra céloztam korábban, hogy az 100 Ah durva túlzásnak tűnik, ha csak 1 db powerbankról van szó (gondoljunk bele, az 2 db átlagos 55 Ah-ás gépjárműakku). több darabos készletet "összeadva" megérteném a marketing részét, másként csak sima hazugság...
    A LiPo akku méretben kicsit más, mint az ólmos-savas. Mint eredetileg is írtam az eredeti méretbe még bele is férhet a 10 Ah, de 10mm vastagság növelésbe már nehezen hihető az újabb 90 Ah. Ezért nem bánkódnék az új verziók megjelenésével. Kb. annyival tud többet amennyivel többe kerül. A kínai kapitalisták pontosan be tudják árazni a terméküket.

Egyébként ha egy hosszabb (1-2 hónapos) tesztidőszak után még mindig ilyen kedvező lesz a vélemény róla lehet én is beszerzek egyet. Bár nekem még mindig egy jó 12V-os rendszerre lenne szükségem a rádió miatt.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,794
    1,209 tetsziket kapott 789.topicban
    A LiPo akku méretben kicsit más, mint az ólmos-savas.
    Más de azért nem ennyire.
    LiPo sem csodacucc, nekem továbbra is hihetetlen a 100Ah/320g.
    (sőt ebben már a napelem, elektronika, burkolat, stb. is benne van)

Bár nekem még mindig egy jó 12V-os rendszerre lenne szükségem a rádió miatt.
    Nekem is ilyenre fáj a szívem...

Frissítés:
    Lipo Battery 12V 100Ah for Solar Energy System
    Sajnos tömeget itt nem írnak.

EV akku, itt azért nagyon görcsölnek a témán, DE:
    HiPower Lithium Electric Car and Truck Batteries - LiFePo4 - 100Ah - 6.30in.(160mm) x 1.97in.(50mm) x 11.1in.(282mm) - 8.71 lbs(4.0 kg)* - $120.00
    Last edited by raktaros; 06-03-2014 at 09:49 AM.

7. A következő fórumozóknak tetszett raktaros hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    0
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Más de azért nem ennyire.
    LiPo sem csodacucc, nekem továbbra is hihetetlen a 100Ah/320g.
    (sőt ebben már a napelem, elektronika, burkolat, stb. is benne van)
    Erre írtam én is, hogy misztikum kategória.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Tetszik adás
    155
    91 tetsziket kapott 46.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Ben Hozzászólás megtekintése
    AZ USB-s elemtöltővel jó kombónak tűnik, ebből mit ajánlanátok, amit ezekre az Alis töltőkre lehetne kötni, AA ás AAA aksikhoz?
    600 kőkemény magyar forintért lehet megkockáztatok egy ilyen "csodát"(nem lehet rossz):
    http://www.aliexpress.com/item/Durab...841489257.html

10. A következő fórumozóknak tetszett Enemy hozzászólása:

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,805
    4,964 tetsziket kapott 3,328.topicban
    Blog Entries
    4
    Ha megérkezik teszteld le és írj egy beszámolót. Tényleg érdekes kis szerkezetnek tűnik.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    73
    10 tetsziket kapott 10.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Enemy Hozzászólás megtekintése
    600 kőkemény magyar forintért lehet megkockáztatok egy ilyen "csodát"(nem lehet rossz):
    http://www.aliexpress.com/item/Durab...841489257.html

Itt még ocsóbb http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40

13. A következő fórumozóknak tetszett Ben hozzászólása: