Oldala 3 of 11 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 102

Topic: Napelemes töltők

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Enemy Hozzászólás megtekintése
    Örülök, hogy megérkezett, bevált és nem csalódtál benne Mizu!
    Jöhetne már az enyém is 22.napja rendeltem meg. Remélem nem kell csalódnom a legelső rendelésemben az Alitól..
    Egyébként én USB-s elemtöltőn gondolkozom mellé meg persze tölthető elemekke,(AA,AAA), amellyel elsősorban elemlámpához tudnék viszonylag tartós energiát biztosítani...
    Később meg lehet jön a 100000mAh-os a házhoz
    AZ USB-s elemtöltővel jó kombónak tűnik, ebből mit ajánlanátok, amit ezekre az Alis töltőkre lehetne kötni, AA ás AAA aksikhoz?

Senior Member A. L. Ias's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 1

0 Not allowed!
    Elnézést, ha félreérthető voltam. Nem a megbízhatóságát vonom kétségbe, hanem a teljesítőképességét, kapacitását. A névleges 10000 mAh, mennyi lehet a valóságban? Ez egy átlagos felhasználó számára rejtve is marad. Az általuk töltött eszközök 1000-1800-3500, esetleg 5000 mAh kapacitású akkukkal üzemelnek, azt vígan feltölti. Csak akkor derül ki, ha valaki direkt ezt teszteli. És igazából nincs is nagy jelentősége a pontos értéknek, amíg teszi a dolgát és röptében feltölti a szükséges eszközöket. A töltési sebesség nem annyira a töltő akku kapacitásától függ, amíg a az több, mint a töltendő eszközé, inkább a maximális töltőáram erősségtől amit le tud adni. Persze, mivel a kisüléskor folyamatosan esik az akku feszültsége, egyre kisebb a kimenő töltőáram, egy nagyobb kapacitásúval valamivel gyorsabban töltődik az eszköz.
    Inkább arra akartam rávilágítani, hogy a 100000 mAh-s változat inkább csak marketing fogás, semmi több.

Junior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló A. L. Ias Hozzászólás megtekintése
    Elnézést, ha félreérthető voltam. Nem a megbízhatóságát vonom kétségbe, hanem a teljesítőképességét, kapacitását. A névleges 10000 mAh, mennyi lehet a valóságban? Ez egy átlagos felhasználó számára rejtve is marad. Az általuk töltött eszközök 1000-1800-3500, esetleg 5000 mAh kapacitású akkukkal üzemelnek, azt vígan feltölti. Csak akkor derül ki, ha valaki direkt ezt teszteli. És igazából nincs is nagy jelentősége a pontos értéknek, amíg teszi a dolgát és röptében feltölti a szükséges eszközöket. A töltési sebesség nem annyira a töltő akku kapacitásától függ, amíg a az több, mint a töltendő eszközé, inkább a maximális töltőáram erősségtől amit le tud adni. Persze, mivel a kisüléskor folyamatosan esik az akku feszültsége, egyre kisebb a kimenő töltőáram, egy nagyobb kapacitásúval valamivel gyorsabban töltődik az eszköz.
    Inkább arra akartam rávilágítani, hogy a 100000 mAh-s változat inkább csak marketing fogás, semmi több.
    úgy derülhet ki, ha pl. egy 2 Ah-ás telefont a 10 Ah-ás powerbank min. 5-ször teljesen feltölt.

egyébként én is arra céloztam korábban, hogy az 100 Ah durva túlzásnak tűnik, ha csak 1 db powerbankról van szó (gondoljunk bele, az 2 db átlagos 55 Ah-ás gépjárműakku). több darabos készletet "összeadva" megérteném a marketing részét, másként csak sima hazugság...

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Sajnos elég szabadon értelmezik, írogatják a kínaiak az akkuk kapacitását.
    100Ah csak jó kerek szám, a valóság szerintem a fele sem lehet
    Ha tényleg meg tudnák csinálni, meg lenne oldva az elektromos autók energiatárolásának problémája.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló pet Hozzászólás megtekintése
    úgy derülhet ki, ha pl. egy 2 Ah-ás telefont a 10 Ah-ás powerbank min. 5-ször teljesen feltölt.
    Ez sem teljesen egzakt mérés. Beleszól feltöltendő akkuban maradt Amper, a napelem rásegítő töltése, ha ugyanazt a telefont tölti fel a lemerülése után, akkor az akku önkisülése és még sok apróság. Ez akár 10-15% pontatlanságot is eredményezhet. Simán kerülhet bele egy meo-n elbukott akku, ami 8500-9000 mAh-t tud csak. Akkor is feltöltheti 5-ször a telefont, de lehet, hogy csak 4-szer mégis megvan benne a 10 Ah.

Idézet Eredeti hozzászóló pet Hozzászólás megtekintése
    egyébként én is arra céloztam korábban, hogy az 100 Ah durva túlzásnak tűnik, ha csak 1 db powerbankról van szó (gondoljunk bele, az 2 db átlagos 55 Ah-ás gépjárműakku). több darabos készletet "összeadva" megérteném a marketing részét, másként csak sima hazugság...
    A LiPo akku méretben kicsit más, mint az ólmos-savas. Mint eredetileg is írtam az eredeti méretbe még bele is férhet a 10 Ah, de 10mm vastagság növelésbe már nehezen hihető az újabb 90 Ah. Ezért nem bánkódnék az új verziók megjelenésével. Kb. annyival tud többet amennyivel többe kerül. A kínai kapitalisták pontosan be tudják árazni a terméküket.

Egyébként ha egy hosszabb (1-2 hónapos) tesztidőszak után még mindig ilyen kedvező lesz a vélemény róla lehet én is beszerzek egyet. Bár nekem még mindig egy jó 12V-os rendszerre lenne szükségem a rádió miatt.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    A LiPo akku méretben kicsit más, mint az ólmos-savas.
    Más de azért nem ennyire.
    LiPo sem csodacucc, nekem továbbra is hihetetlen a 100Ah/320g.
    (sőt ebben már a napelem, elektronika, burkolat, stb. is benne van)

Bár nekem még mindig egy jó 12V-os rendszerre lenne szükségem a rádió miatt.
    Nekem is ilyenre fáj a szívem...

Frissítés:
    Lipo Battery 12V 100Ah for Solar Energy System
    Sajnos tömeget itt nem írnak.

EV akku, itt azért nagyon görcsölnek a témán, DE:
    HiPower Lithium Electric Car and Truck Batteries - LiFePo4 - 100Ah - 6.30in.(160mm) x 1.97in.(50mm) x 11.1in.(282mm) - 8.71 lbs(4.0 kg)* - $120.00
    Last edited by raktaros; 06-03-2014 at 09:49 AM.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Más de azért nem ennyire.
    LiPo sem csodacucc, nekem továbbra is hihetetlen a 100Ah/320g.
    (sőt ebben már a napelem, elektronika, burkolat, stb. is benne van)
    Erre írtam én is, hogy misztikum kategória.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Apr 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Ben Hozzászólás megtekintése
    AZ USB-s elemtöltővel jó kombónak tűnik, ebből mit ajánlanátok, amit ezekre az Alis töltőkre lehetne kötni, AA ás AAA aksikhoz?
    600 kőkemény magyar forintért lehet megkockáztatok egy ilyen "csodát"(nem lehet rossz):
    http://www.aliexpress.com/item/Durab...841489257.html

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 112
    Given: 197

0 Not allowed!
    Ha megérkezik teszteld le és írj egy beszámolót. Tényleg érdekes kis szerkezetnek tűnik.

Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Enemy Hozzászólás megtekintése
    600 kőkemény magyar forintért lehet megkockáztatok egy ilyen "csodát"(nem lehet rossz):
    http://www.aliexpress.com/item/Durab...841489257.html

Itt még ocsóbb http://www.ebay.com/sch/i.html?_trks...at=0&_from=R40