Oldala 1 of 12 12311 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1 to 10 of 117

Topic: A felkészülő mentalitás terjesztése

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    4,970 tetsziket kapott 3,331.topicban
    Blog Entries
    4

A felkészülő mentalitás terjesztése

Interneten a keresőszavak népszerűsége: prepper és prepping

https://www.google.com/trends/explor...repping&cmpt=q

Úgy tűnik hogy a prepper kifejezés nem igazán létezett 2009 előtt. Talán a média hozta be a köztudatba. A prepping viszont azelőtt is jelen volt.

Elég vicces hogy 2012 decemberében hogy néz ki a grafikon. Mindenki bepánikolt a Maya jóslat miatt és a legutolsó pillanatban akartak rá felkészülni?

_

Amit észrevettem, hogy a magyar Wikipédián semmi nincs az egész prepperkedés dologról.

http://en.wikipedia.org/wiki/Survivalism

http://en.wikipedia.org/wiki/Doomsday_Preppers

Ennek a kettőnek írhatnánk magyar lapot.

A Bushcraft-nak már készített valaki egyet.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Bushcraft

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Hivatkozásnak a lapok alá ki lehetne tenni a fórum címét. És ha vannak még jobb prepper blogot, akkor azok címét is. (A várositúlélő blogot tartom a legjobbnak és az AMASZABEKA blogot, bár ez utóbbi nem tudom hogy jelenleg működik-e.)

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,815
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Oakland Hozzászólás megtekintése
    Mi, itt a fórumon megnézzük, hogy ki mit vett, mit csinált, politizálgatunk, de nem akarjuk a világot figyelmeztetni, felrázni. A prepper alapból egoista.
    Ez azért így nem teljesen igaz. Gondolj bele hány Youtube csatorna van, hány blog, hány fórum, mind arról szól hogy az embereknek magukhoz kellene térniük. Maga a fórum is ismeretterjesztés céljából jött létre a külföldi nagy fórum mintájára. Talán nem jut el elég emberhez az intő szó, vagy akikhez eljut azok nem hallgatnak rá. Általában a gúnyolódás a válasz arra ha próbálunk magyarázni valamit, vagy az elítélés, mert hogy "magadnak spájzolsz, ahelyett hogy másoknak osztanád szét amid van" típusú szövegekkel vágnak vissza.
    Én mindenesetre ahol hozzá lehet szólni és prepperkedés a téma, vagy fegyvertartás, ott én mindig írok valamit, információt osztok, hátha lesz valaki aki elgondolkodik rajta.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Ez azért így nem teljesen igaz. Gondolj bele hány Youtube csatorna van, hány blog, hány fórum, mind arról szól hogy az embereknek magukhoz kellene térniük. Maga a fórum is ismeretterjesztés céljából jött létre a külföldi nagy fórum mintájára. Talán nem jut el elég emberhez az intő szó, vagy akikhez eljut azok nem hallgatnak rá. Általában a gúnyolódás a válasz arra ha próbálunk magyarázni valamit, vagy az elítélés, mert hogy "magadnak spájzolsz, ahelyett hogy másoknak osztanád szét amid van" típusú szövegekkel vágnak vissza.
    Én mindenesetre ahol hozzá lehet szólni és prepperkedés a téma, vagy fegyvertartás, ott én mindig írok valamit, információt osztok, hátha lesz valaki aki elgondolkodik rajta.
    Igazad van, nagyjából.
    Azonban az embereket nem tudjuk megfogni a gondoltainkkal.
    Még szélesebb családom is hülyének néz az önellátásra törekvésem miatt. El is döntöttem, hogy egy összeomlás esetén nem is kapnak semmit, nem fognak a készleteimen, vizemen, tudásomon élősködni.
    Évekig próbáltam meggyőzni őket, feladtam és ezért egoistává is válltam. Az egyik még kéményt sem épített a házába, minek is, hiszen ő cirkóval fűt. Olyan, hogy nincs gáz, az nem lehet. Múltkor volt egy 3 napos áramszünet náluk, a cirkó leállt, fagyoskodtak. Ezek után sem történt semmi változás a mentalitásukban. Ugyanez az áramszünet nálunk nem okozott fennakadást, a kandallóban égett a fa, felhoztam 3 petróleumlámpát a pincéből, feltöltöttem a készleteimből és máris volt fény.
    Magamnak gyűjtöm a készleteket, nem másnak. Emlékeztet a dolog a hangya és a tücsök meséjére. Csak, ahogy telnek az évek és hiába adom a tanácsokat (észt sajnos nem tudok), egyre inkább nem érdekel, hogy másokkal mi fog történni egy gebasz esetén. Megpróbáltam és ahogy Te is írod, az elutasítások miatt belefáradtam, hogy megváltsam a világot.
    Úgy látom, hgy egy preppert csak egy másik prepper tud megérteni. Akkor építsük a közösséget a saját házunk táján.
    Ettől függetlenül díjazom, ha valaki, mint Papica is, még érez elég erőt magában ahhoz, hogy harcoljon a mindenen eluralkodó közönnyel szembe.

5. The Following 3 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    1,104
    616 tetsziket kapott 365.topicban
    Tulajdonképpen, mi is a felkészülés? Szerintem az átlagember nem tud bombabiztosan felkészülni minden eshetőségre. Egyszerűen nem tudsz annyit felhalmozni, nem tudsz úgy elbújni, nem tudod úgy megvédeni a készleteidet hogy örökre biztosíthasd magad és az utódaid túlélését. Ennek fényében talán nem is érdemes felkészülni? De!
    Hiszen minden amit teszel, többet ér mintha nem tettél volna semmit.
    Például tartasz otthon íjat és csúzlit, gyakorolsz és tanítod a családot is. Hobbinak kiváló, szabad levegőn mozogtok. Adott esetben pedig az otthonotok vagy egymás védelmében ragadhattok íjat vagy éppen csúzlit. Egy nyílvessző gyakorló heggyel is halálos, egy csúzlilövés pedig a gyereked kezéből is hathatósan szelídít meg egy fosztogatót vagy ad lehetőséget neked, hogy egy baltacsapással lerendezd a dolgot.
    Ha ismersz pár ehető vagy gyógynövényt adott esetben, máris tovább húzhatod mint mások.
    Van otthon csatabárdod, dárdád, bozótvágód, esetleg gyalásód, vagy akár csak egy vascsöved? Máris megnövelted a magad és családod esélyeit!
    Értesz a sebkötéshez? Van akár 10 éves elsősegély dobozod, amit nem dobtál ki? A legtöbb sterilitáspártival szemben azt mondom jobb a lejárt kötszer mint a semmi, főleg hogy az utcán, erdőben harcban, vagy a romok között semmi sem steril. Ha teszel valamit, jobb mint ha semmit nem tennél!
    Rambó/ninja/kung-fu bajnok akarsz lenni? Lehetsz, de nem valószínű. Ha bármilyen kevéssé is, de edzed magad, már több vagy az átlagnál. A fekvőtámasz és a kerékpár mindenkinek elérhető. Ha van boxzsákod és naponta beleversz néhányat, már közelebb kerülsz ahhoz hogy adott esetben esélyed legyen egy támadó ellen.

Alapvetően ez az az irány amit magam elé tűztem. Ez az ami legalább esélyt ad hogy addig túléljünk, míg alkalmazkodunk a megváltozott körülményekhez. Ez az a mentalitás, amit terjeszteni igyekszem.
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

7. The Following 3 Users Say Thank You to shadow177 For This Useful Post:

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Ez az a mentalitás, amit terjeszteni igyekszem.
    Nagyon kevés a fogékony ember, sajnos. Felénk már a kertet sem művelik, max. díszkertet csinálnak. A rendszer elérte a célját, az állampolgárok teljes függőségben élnek tőle.
    Az alap emberi lustaság megakadályozza őket abban, hogy bármi "fárasztót" is tegyenek.

9. The Following 2 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Senior Member BragBOL's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Oct 2013
    Tetszik adás
    194
    241 tetsziket kapott 149.topicban
    Be vagyok regisztrálva a wikibe, ha megírjátok a cikket akkor létrehozom, de kicsit fel kell frissíteni a technikai tudást.

11. A következő fórumozóknak tetszett BragBOL hozzászólása:

P
    Guest
    Én nem tudom kárhoztatni őket ezért. Tudatos népbutítás zajlik, többek között. Kezdjük azzal, hogy egy átlagembernek hány problémával kell szembenéznie nap, mint nap, ill. milyen terelő / agymosó hírekkel, véleményekkel, témákkal kerül kapcsolatba úgy, hogy még erőfeszítést sem kell tennie érte. Nemrég olvastam arról is, hogy a szegénységgel és a mindennapos elkeseredett küzdelemmel milyen radikálisan leromlik a nép intelligenciája. A legtöbb ki sem lát a fejéből, a kis világából, mert ez az érdek, és ezt az állapotot fenntartják. Aztán ott van az is, hogy a képzett értelmiség nagy számban kivándorol, és itt egyre magasabb arányú marad a primitív, beszűkült lakosság (bocsánat, de én így látom).
    Amióta tulajdonképpen nyaralással töltöm az időm (ok, nagyképűen én életművészkedem meg ellátom magunkat, így nem olyan felháborító ), magam tervezem meg minden napom, azóta van nekem is időm körülnézni, és belegondolni abba, mi zajlik körülöttem. Eddig egyszerűen töredéke időm sem volt az ehhez szükségesnek ahhoz, hogy elkezdjek információmorzsákból valami képet összerakosgatni, mi várható, mi a realitás, mik zajlanak az orrunk előtt. Volt időm esténként 2-3 dokumentumfilmre, cikkekre, fórumokra.

Azért, mert ebben hibáznak, még nem biztos, hogy méltóak a felkészületlenségükből adódó sorsukra, szerintem ez nem ilyen fekete és fehér. Engem is felháborít, hogy mennyi buta, primitív ember vesz körül, észre sem veszik, ahogy vágják maguk és mások alatt a fát, gyilkolják a környezetüket, szennyezik az "én" levegőmet, talajomat is, plusz sokan még itt is autóval járnak a központba, és saját maguk mondják, hogy tv nélkül nem tudnának élni, és ha tehetnék, inkább éldegélnének egy pesti panel-lyukban, mint itt, falun, de ugyanakkor többségük jószívű, segítőkész ember...
    Csak épp lehetetlen őket felrázni.
    Szimpatikusabb egy fórumozó hozzáállása, aki azt írta, hogy a mentalitásuk ellenére, a tudtuk nélkül a családtagjainak is gyűjtöget. Én is úgy tervezem, hogy a nagy telkem ott lesz nekik, ha baj van, tele termő fákkal, stb., én pedig feltalálom magam máshol.

Amúgy pedig a téma ügyével kapcsolatban lehet írni nekem privátot.

Törölt_fórumtag2
    Guest
    A világért nem tartozom felelősséggel, csak a közvetlen családomért.
    Amíg én izzadok a munkában, mások söröznek a tévé előtt. Utána osszam szét az általam megtermelt javakat?
    Hát, nem. Ez nem így működik. Egy prepper közösségben szét lehet osztani a feladatokat, az egyik állatot tar, a másik ezt termel, a harmadik azt, ők a tüzelőt gyűjtik stb.
    Ott mindenki hozzátesz valamit a közösséghez, de a csak élősködés nem működik.

14. The Following 3 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

P
    Guest
    Áhh, a világra nem is gondoltam, de még csak a faluközösségre, vagy kollégákra sem ezalatt. Viszont vannak unokatestvérek, nagynénik/bácsik, stb. és egy-két barát, aki szintén nem hagyna cserben, ha az életem vagy jólétem a tét, olyan emberek, akik akár erőn felül is segítették egymást, és ezt az összetartozást nem én fogom felbontani csak azért, mert elképzelhetetlennek tartják, hogy megérnek pl. egy összeomlást még az életükben. Ez nem lenne fair.
    Másrészt nagyon kevesen lesznek, akik majd egyáltalán és soha nem lesznek mások segítségére utalva, ezért nem szeretnék én sem hátat fordítani a bajban például a szomszédoknak.
    De azt hiszem, tudom, mire gondolsz - én sem veszélyeztetném a készletem, és ezzel együtt a túlélésünket azzal, hogy tömegeket avatok be, vagy elosztogatom. Én inkább arra gondoltam, hogy a lehetőségét próbálom megadni annak, hogy maguk gondoskodjanak a családjukról.

A felvilágosítás nagyon fontos lenne, a legfontosabb pedig a közösségben, amelyben élünk, de ameddig egy nagyszájú különc és egy messziről jött-ment (azaz párom és én) próbálja felnyitni az emberek szemét, semmi sem fog változni. Bár ki tudja, annak is mintha lett volna hatása, hogy lecseszte a fiatalokat, amiért önző módon képtelenek "szaporodni". Igaz, hogy orrba vágták érte, de két év múlva megkétszereződött a babák száma.
    Valahol már írtam, hogy a saját túlélésünket segítjük elő azzal, ha minél több ember gondolkozik hozzánk hasonlóan, azaz kevesebb éhező-fagyoskodóval kell számolni. Ehhez viszont kevés lesz egy wikis cikk, bár hasznos, ezért tartom fenn az előző kommentemben az utolsó mondatot.