Oldala 3 of 12 ElsőElső 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 117

Topic: A felkészülő mentalitás terjesztése

P
    Guest
    Akkor megint csak az jut eszembe, hogy egy prepper közösség nélkül esélytelen a dolog, kivéve, ha valakinek látnoki képességei vannak, és tudja, hova kell költöztetni a családot. Mert ha egy éhező tömeg vesz körül, hamar a szorgos hangyából lesz ellenség.
    Egy falu is addig megoldás, amíg kizárólag külső ellenség fenyeget, addig el tudom képzelni, hogy múltbéli rossz viszonyokon, irigységen, önzésen túllépve a saját érdekében összefog a közösség, de más esetben nem. És más esetre is nagy a realitás.
    Ha nem , akkor tartom magam ahhoz, hogy a felvilágosítás vagy a közösség szintű készülés létfontosságú. Nem muszáj ehhez úgy állni, hogy jajj, mit csinálsz, szomszéd, ha nem lesz áram, vagy bedől a gazdaság, elég lenne a dolgok jó oldalát elővenni. Ilyen például a gyümölcs-sarj osztogatás. Nem állítom, hogy mindenki szépen elülteti, gondozza őket utána, de sokan megteszik. Még mindig nem tudom, hogy olyan helyzetben, amikor tényleg nincs élelem, és tényleg a saját raktárodra vagy szorulva, hogy gondolhatja bárki, hogy egymagában, pláne gyerekekkel fent tud maradni, ekkora népsűrűség és ilyen primitív hozzáállású embertömeg közepette?
    Nem azért érvelek mellette, mert szükség van erre a 7 milliárd emberre (bár ezek szerint én szerfelett empatikus és önzetlen vagyok), hanem azért, mert nem tudtam jobb megoldást találni még a saját család megmentésére sem, tuti biztos helyszín és luxus-szintű (műszaki) kivitelezés híján.
    Kétlem, hogy mindenki el tud menni egy elszigetelt, rejtett telekre, ahol várja a készlete vagy a készleteivel együtt, aki ezen a fórumon már így is több lépéssel a többiek előtt járhat. Hiszen akkor egy konkrét közösség is előbb megvalósítható volna...

Idézet Eredeti hozzászóló Plafon Hozzászólás megtekintése
    Akkor megint csak az jut eszembe, hogy egy prepper közösség nélkül esélytelen a dolog, kivéve, ha valakinek látnoki képességei vannak, és tudja, hova kell költöztetni a családot. Mert ha egy éhező tömeg vesz körül, hamar a szorgos hangyából lesz ellenség.
    Ez valószínű. Szerintem minden közösségben fellépne a másiktól való harácsolás szükséghelyzetben. Itt, a világnak ezen a területén és ezen a kultúrán sajnos ez a helyzet. A csukcsoknál, busmanoknál és más természeti népeknél ez másként van. Én pl. a lustaságon kívül többek között ezért nem prepperkedem igazán. Van ugyan mindig elérhető saját vízlelő helyem, mindig van tartalékban 4-5 olajos hal, babkonzerv, kristálycukor, cérnametélt, van valamennyi kötszer, két ládányi macséta, tőr és bicska (baltákkal én nem bajlódok), valamint egy kosfejű jó kövér törpe nyúl, amelyik vagányabb egy kutyánál. Ideiglenesen állomásozik nálam, mint anno hazánkban a Szovjet Hadsereg.

Idézet Eredeti hozzászóló shadow177 Hozzászólás megtekintése
    Sajna az én nejem, ha az íjat nagy néha kézbe is veszi, azt már nem fogja fel hogy minek legyen otthon legalább 10 konzerv....
    Az enyém meg a gumibotot, meg a tramontinámat nem akarja elfogadni..azt mondja nem akarja elől látni a fegyvereket...hiába mondom, hogy hátul meg nincs értelme tartani

Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Az enyém meg a gumibotot, meg a tramontinámat nem akarja elfogadni..azt mondja nem akarja elől látni a fegyvereket...hiába mondom, hogy hátul meg nincs értelme tartani
    Ha nem tetszik, hogy elöl van a machete, odab@szol egyet a gumibottal. Persze az már más kérdés, hogy ezek után nyugodtan alszol-e majd annak tudatában, hogy elöl van a bozótvágó...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Idézet Eredeti hozzászóló Zacskóbicska Hozzászólás megtekintése
    Ha nem tetszik, hogy elöl van a machete, odab@szol egyet a gumibottal. Persze az már más kérdés, hogy ezek után nyugodtan alszol-e majd annak tudatában, hogy elöl van a bozótvágó...
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Hátja Szerencsére az asszonynak nincs barna keze és nem próbál befelé nyúlkálni az ajtón...Az eszközök célszerszámok és csak ezekhez a nyulkapiszkákhoz valók...Remélem nem szenvedek Pistorius szindrómában

Idézet Eredeti hozzászóló Grafitos Hozzászólás megtekintése
    Hátja Szerencsére az asszonynak nincs barna keze és nem próbál befelé nyúlkálni az ajtón...Az eszközök célszerszámok és csak ezekhez a nyulkapiszkákhoz valók...Remélem nem szenvedek Pistorius szindrómában
    Nem. Teljesen normális, hogy elöl vannak. Hátra tenni csak akkor kell, amikor meguntad, mert beszereztél újabbakat és azok jobban tetszenek. Innentől ezeké az elsőbbség

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Nem. Teljesen normális, hogy elöl vannak. Hátra tenni csak akkor kell, amikor meguntad, mert beszereztél újabbakat és azok jobban tetszenek. Innentől ezeké az elsőbbség
    Például egy szervómozgatású, páncélozott, önvezérlő 12.7mm es nehéz-géppuska rendszert meg hozzá vagy 50000 skulót
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Itt van még egy amit le lehetne fordítani a magyar Wikire.

http://en.wikipedia.org/wiki/Bug-out_bag

Kellene egy jo iras, amolyan szemfelnyito, amiben benne van a vilag aktualis helyzete, annak instabilitasaval/loporoshordo jellegevel es kb az utolso harmadaban mi, azaz hogy valamilyen szinten fel lehet, fel kell keszulni ra! Fontos, hogy valos, testkozeli (pl ukran haboru) dolgok legyenek az elejebe, es a vegen se durvuljon el a cikk, hogy csak ferrocenium szikra a jo, meg 50ezer ft-os kes! Illetve a terjedelem, 2-3+ oldalba mar nem biztos, hogy egyaltalan belefognak! Ezt az irast, vagy a linkjet elkuldenenk a csaldtagjainknak/baratainknak, vagy "csak" mindenkinek es remenykedunk, hogy celbatalal az alomvilagba es penzhajhaszasba eltompult osztoneik, agyuk egy zugaba es a magocskabol szepen kifejlodik egy prepper!