Oldala 26 of 28 ElsőElső ... 162425262728 UtolsóUtolsó
Eredmény 251 to 260 of 271

Topic: PC szervíz

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 218
    Given: 411

0 Not allowed!
    A ház ideért (gyorsabban mint vártam), a többi cucc holnap jön, 1 dolgot kivéve. Ez fel is idegesített. Szóval megrendeltem mindent egyszerre, hogy egyszerre, vagy 1 nap eltéréssel minden megérkezzen. 3 csomagban jön, 2-vel látszólag nincs gond. A 3.-nál bejelöltem a gyorsított postázást. Erre hogy küldték el? A lehető leglassabban. Van a Posta, meg van a Fedex. Ha FedEx-el jön valami, az 2 nap. Ha Postán, az is kb. 2-3 nap. De ha FedEx Smartpost-al jön, akkor rohadt sokáig tart. Ami annyit tesz, hogy a FexEx felveszi a csomagot, ül rajta napokon át, majd odaadja a Postának, ami majd kiszállítja. Kedden rendeltem, gondoltam péntekre, szombatra minden ideér. Francokat. Az az egy cucc majd csak valamikor jövő hét szerdára ér ide. Itt ülhetek majd a s.ggemen és nem használhatom majd az új gépet vagy 5 napon át, mert az M2-es tárhelykártya valahol a kiszállító és a posta között ingázik.

Csúszik majd a videókészítés is. Addig meg gyönyörködhetek a 6 évvel ezelőtti gépépítős videómban...

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 60
    Given: 24

0 Not allowed!
    jó reklám ez a régi videónak

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az új gépnek nincs hangja. Ami ésszerű hogy technológia, de azért vártam egy pici zúgást, már csak a 4 ventilátor miatt is (1 proci, 1 gépház, 1 VGA kártya, 1 a tápban), de semmi. Mind forog, de mind síri csendben pörög. Talán majd a 2 HDD kicsit ad majd hozzá. Szeretem hallani hogy valami működik, ha egyáltalán nincs hangja, meg nem is remeg, akkor honnan tudom hogy megy-e, ha esetleg a monitor nem mutat semmit?
    A VGA kártya installja is fura volt. Felpakoltam, de installálás közben alvó módba ment és nem volt hajlandó felébredni. Reseteltem egyet és úgy tűnik hogy felrakta a drivert, szóval gond nincs. Az újabb játékok, a videószerkesztőm, meg a folyamatosan frissített kis ingyenes programok mennek majd vele, afelől semmi kétségem. Az egyetlen nagy kérdőjel, hogy a több mint 15 éves! Photoshop megy-e majd rajta. Ma kiderül...

jó reklám ez a régi videónak
    Ha én megosztok a fórumon egy videólinket, azt itt megnézi pár ember, és akkor azzal már sokat mondtam.

A lézeres szemműtét videómnál a számláló 437-et mutat, abból összesen 3 ember nézte meg innen.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Összeraktam teljesen, erre kerregést hallottam. Azt hittem hogy a CPU ventilátorához ér valami drót. Megigazítottam, de újra hallottam a kerregést. Rájöttem hogy az egyik terrás Winchester zörög. Próbáltam mindent, de nem látta a gép. (Előtte igen, de utána nem.) Biztos voltam benne hogy eldromlott. Áttettem a régi gépbe, az csinál egy csekkolást, de bebootolt és működik. Semmi kattogás, szépen megy. Most elég tanácstalan vagyok, de szerintem letakarítom és átdobok róla minent BluRay-re, biztos ami biztos.

A Win 10 idegesítő, lehet hogy csak szoknom kell.

Párszor belassult a gép, nem tudom miért. Videót néztem és közben egy kis programot telepítettem, aztán összesz.rta magát a Youtube vagy 10 másodpercre. Csúnya hangokat adott ki, de aztán rendbejött.

A videókonvertálást teszteltem, az érezhetően jóval gyorsabb mint a régi gépnél. A játékok szerencsétlenkednek, de majd a Fallout 4-et akarom kirpóbálni, vagy a GTA 5-öt. Csak eléggé bekavart ez a merevlemez probléma. Alapból nagyon csendes a gép, de mikor bedörrentem neki a konvertálást, akkor felpörög minden ventillátor.

Talán fel kéne dobni az alaplaphoz az alapdrivereket is.

Egyelőre ennyi. Ezen dolgozom egész nap, azért nem voltam a fórumon sem.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    mire feláll egy mindenes rendszer az nem kis munka

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ez már így szokott lenni... Igaz, ez a HDD ügy elég szomorú. Ment, aztán ráraktam a "fedőt", és azóta nem. A káebeleknek és a foglalatnak nincs baja, és a HDD vidáman fut a másik gépben. Gőzöm sincs mi lehet vele. (Az oldallap kicsit megnyomta a kábelt, de ha a másik merevlemez megy azzal a kábellel, akkor emez miért nem? Semmi értelme.)

Most nézem a HDD árakat, de ez is teljesen értelmetlen dolog. Tehát létezik 7,6 Terrabytos SSD. Árulja már el nekem valaki, hogy akkor mit szórakoznak a gyártók azzal hogy 120 GB-os SSD-ket csináljanak. Technológia megvan, anyagárban ugyanannyi. Mégis, a 120-as és a 240-est gyártják és azokat is drágán. És a batár nagy HDD-k is drágák, holott azokat már gyártani sem kellene, mert nem csak hogy nagyok, de lassúak is, meg szerintem a hiba-faktoruk is rosszabb.

Felhasználói szempontból az kellene hogy 3-4 Terrás SSD-ket áruljanak, dupla pakkban, úgy hogy a Windows (Linux, meg a többi OP rendszer) tükrözné az egyiket a másikra, hogy adat ne vesszen el ha az egyik tönkremegy.

Az a véleményem hogy a gyártók lehúzzák a felhasználókat.

Az Intelnél meg azt vettem észre, hogy havonta kijönnek egy új processzorral ami csak egy picit jobb a másiknál. Régen évente volt egy komolyabb újítás, most meg havonta kis újítások, hogy a "kockafejeknek" eladjanak pár extra Mhz-nyi sebességet.

Emlékszem mikor 486-os 100 MHz-es gépről átálltam a 3x olyan gyors AMD-re. Ott tényleg elképesztő volt a különbség. Most kicsit olyan, mintha a gyártók nem is próbálkoznának hogy szintet ugorjanak a technológiában.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Aminek nem nagyon bonyolult vagy macerás a gyártása, ott a premium gyártó nem tud rólad túl sokat lehúzni, mert minőségben meg fogja valaki közelíteni és durván alávág az árban.

Itt egy példa:
    https://www.youtube.com/watch?v=TXFde1umwmI

Ennek a cuccnak az elődje ugyanazt tudja, szinte semmit nem fejlesztett a dji mint prémium gyártó.

Miért történt mindez? Mert az elsőnél túl vastagon fogott a ceruza amikor az árcédula készült.

Kicsit gyengébb anyaghasználattal félár alatt kiadta a második verziót, mert valaki megcsinálta fillérekből ugyanazt:
    https://www.tomtop.com/p-d5342b.html

Így megy ez, egészen addig amíg a termék olyan jellegűvé nem válik, hogy részben befektetés részben know how, részben szakember (lehetnek egyéb tényezők) hiánya miatt, a konkurencia nem tud 5-10 éven belül kialakulni/piacra dobni valami ütőset, jó áron. Pl. a processor. Ahogy az AMD elcseszte és az Intelnek bejött (sok évvel ezelőtt) az intel szinte egyedül maradt és kilőtte az árait az égbe, fejlődés meg sehol. Aztán elcseszte az intel az AMD-nek meg összejött nagy nehezen, most kicsit kiegyenlítettebbé válik a dolog. Hogy az árak hogyan alakulnak? Vagy fejlődés lesz, vagy árcsökkenés, talán adott (gyenge/közepesen gyenge) teljesíményt meg lehet majd kapni olcsóbban, de ez már nem biztos.

GPU, RAM, SSD gyártás ugyanez, csak kevésbé (legalábbis általam) ismertek a gyártók. Nem véletlenül nem kezdünk el abban gondolkodni, hogyha jó üzlet az ssd gyártás, akkor gründoljunk ssd gyárat, és nem csak mi, de a leggazdagabbak közül se sokan.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 128

0 Not allowed!
    Tud valaki ajánlani jó áras 1TB SATA vinyóra webshopot?
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    Én is pont arra vadászok. Szerintem kivárom a karácsonyi leárazásokat, addig meg valahogy kihúzom nélküle. Még a rossz minőségüek is drágábbak 100 dollárnál, a jobbak meg aztán főleg.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 80
    Given: 120

1 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Tud valaki ajánlani jó áras 1TB SATA vinyóra webshopot?
    Tessék:
    https://www.aqua.hu/1tb-toshiba-35-p...va-508484.html

A házhoz szállítás 990 Ft.