Oldala 22 of 24 ElsőElső ... 122021222324 UtolsóUtolsó
Eredmény 211 to 220 of 237

Topic: PC szervíz

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 18
    Given: 1

0 Not allowed!
    Kolléga Hölgyek és Urak!
    A telefonommal fotózva meg tudom nézni a telefonon a készítés Gps koordinátáit. Ugyanezeknek a képeknek a pc-s megnézése (Win 10) során hogyan és milyen módon tudom megnézni ezeket az adatokat?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    A telefonnak a gps-e be volt- kapcsolva, illetve a fényképezőn is bekapcsoltad a gps koordináták mentését? Ha igen, akkor a fájl metadatait kell megnézned, ott van a koordináta. Azt nem tudom, hogy a w10-ben jobbegérklikk tulajdonságokra kiadja-e de valami rendes képnézegetőben meg tudod nézni.

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Na, ez az! Melyik a jobb képnézegető? Én már sok mindent kipróbáltam!

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 106

0 Not allowed!
    Én a "lapos macskára" (IrfanView) szavazom
    Abban nyomsz egy "i"-t, feldob egy panelt a kép adataival, a gps adatokat az "EXIF info" gomb alatt találod, másik gombnyomásra térképre is teheted:

iview.jpg

(Nekem buta telefonom és buta fényképezőm van, így a fényképeket a mentett útvonalammal fésülöm össze, de gondolom a telefon is hasonlóan írja bele.)
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Köszönöm!
    Én ezt miért nem találtam meg magamtól???

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Megtaláltam néhány régi CD-met, 20 éves játékokkal. Egyik se akart elindulni, nem kompatibilisek. XP-n még mindegyik vidáman futott. A DOS-box-al csináltak már valamit, vagy még mindig idegesítő és pötyögni kell egy csomó mindent hogy elinduljanak vele a régi programok?

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Thumbs Up
    Received: 83
    Given: 30

0 Not allowed!
    exén jobbegérklikk, futtatás mint: és ott állítsd be mondjuk az xp-t vagy a 98-at, ami tetszik. Hátha

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 325

0 Not allowed!
    Azt rögtön próbáltam mikor megtaláltam a játékokat. Sajnos egyik se működött úgy.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 6
    Given: 106

0 Not allowed!
    Az elmúlt évtizedben készült összes Intel processzorban durva biztonsági hiba van

Egy szakember hozzászólása:
    Pár gondolat a jelenlegi CPU bugokról, mivel sok a téves információ. Itt az amit én tudok eddig a whitepaper és egyéb források alapján
    - 3 típusú támadásról beszélünk.
    - Ebből 2 segítségével az ÖSSZES CPU sebezhető, amiben van belső Cache és Protected mode.
    - Ez közérthetően azt jelenti, hogy kb 1995 óta az összes CPU megtörhető ezzel a módszerrel.
    - Ez azért gáz, mert így kb semmit sem ér a Protected mód. Bármelyik alkalmazás belenyúlhat olyan memória területre, amire nem kéne neki. Ez okozhatja azt, hogy lefagy a géped, mert mondjuk a böngésző képes felülírni a VGA illesztő memória területét egy jól összeállított javascript sorozat segítségével.
    - Rosszabb esetben ezt arra használják, hogy kártékony kódot telepítsenek rendszergazdaként a gépedre. Ez meg lehet az egyszerű reklámon kívül a bitcoin bányász boton keresztül akármi.
    - Ez egy Side channel Attack, ami magyarul annyit jelent, hogy alapvetően az elképzelés ami alapján tervezték nem hibás, de az implementáció során hiba csúszott be.
    - Ez a hiba a belső Cache memória időzítéséből fakad, kb ez egy Dinamikus hazárd, amire alapjáraton nem gondoltak -> ezért tudott túlélni eddig.
    - Microcode szinten nem biztos, hogy javítható, ha javítható is, akkor sem 1-2 perc lesz legyártani. Ezért inkább szoftveresen oldották meg és teljesen külön memória területre van pakolva a kernel.
    - A lassulás azért következik be, mert így minden rendszerhívás végrehajtásakor a processzornak kontextust kell váltania az üzemmódjai között. Ez azzal jár, hogy a feldolgozott utasításokat kilapátolja memóriába, a rendszerhíváshoz szükséges memóriát belapátolja, majd ha végzett, akkor ismét a kernel kilapátolódik a memóriába, majd vissza lapátolódik az eredeti alkalmazás.
    - A 3. attack az egyenlőre csak Intel procikat érint, de valószínűleg itt is érintett lehet az összes CPU, ami tud Out of Order Executiont. Egyenlőre az exploit csak Intel CPU-kra lett megírva. A többi CPU-ra az architektúrális különbségek miatt portolni kell.
    - A 3. típusú támadás segítségével tetszőleges fizikai RAM szegmens dumpolható, nem csak adott processz és kernel kontextusban. Tehát akár egy támadó alkalmazás hozzáférhet az ugyan azon a gépen futó HTTPS szerver privát kulcsához.
    - Ez azért borítja meg az ipart, mert az 99%-ban Intel szerverek vannak a piacon.
    - A 3. valószínűleg javítható mikrokódból, legalábbis az Intel nyilatkozata erre enged következtetni, de ezt szintén nem 1-2 perc összehozni, mert át kell hozzá írni az utasítás végrehajtás optimalizálását, valamint ez szállítaniuk kell egy csomó pocira.
    - Idővel valószínűleg a maximum 30% visszaesés csökkenni fog, de sosem lesz már olyan gyors egy proci sem, mint voltak
    Ez is érdekes:
    ... Bár a Google már tavaly június óta tudott róla, hogy nagy a baj, nyilvánosságra csak nemrég hozták ...
    Nekem az az érzésem, kellett egy kis idő hogy a 3 betűsök kihasználják a lehetőséget...
    "Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 107

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló raktaros Hozzászólás megtekintése
    Az elmúlt évtizedben készült összes Intel processzorban durva biztonsági hiba van

Egy szakember hozzászólása:

Ez is érdekes:

Nekem az az érzésem, kellett egy kis idő hogy a 3 betűsök kihasználják a lehetőséget...

Ehhez tegyük még hozzá, hogy az Intel Management Engine /Intel ME röviden/ (az első Core i processzorok megjelenése óta használják) is rendelkezik egy hátsóajtóval, amit hárombetűsék szintén ki bírnak használni és ki is használtak, mivel nekik lett készítve velószínűleg.

A kormányzati gépek esetében ez persze le van tiltva.(Na vajon miért?)

Néhány hobbihackernek sikerült részben kikapcsolni az Intel ME-t, erre az Intel nemrég bejelentette, hogy a következő generációs processzorokban már nem lehet majd kikapcsolni szoftveresen az ME-t. Hardveresen meg lehetetlen.

Eközben az AMD bejelentette, hogy egy BIOS mikrokód frissítéssel opcionálisan kikapcsolhatóvá teszik a processzoraikban az Inteléhez hasonló, ugyanúgy távvezérlésre tervezett funkciót. Az AMD a 2013-as évtől kezdve használ ilyen megoldást.

Most már biztos hogy nem fogok Intel alapú gépet összeállítani, ha egyszer arra kerül a sor. Az AMD a Ryzen processzor generációjával egyébként is behozta a lemaradásának nagy részét az Intelhez képest. Ráadásul olcsóbbak az alaplapok és processzorok mint az Intel fronton.

Én HP laptopot sem fogok venni, mert beépített keylogger volt a gyári (Windows Update-en keresztül is letölthető) drivereikben. A régebbi esetben alapból be volt kapcsolva, a nemrég nyilvánosságra került esetben pedig csak a bekapcsolásra várt ez az apró, de annál szemtelenebb programocska.
    A laptop termékpalettájuk nagy részét érintette/érinti ez az eset. Tudják hogy kit nézzenek hülyének azzal a szöveggel hogy "véletlenül (minőségbiztosításból egyes) maradt benne ez a tesztverzióban használt programrész a kész WHQL minősítéssel rendelkező driverben".