Oldala 3 of 24 ElsőElső 1234513 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 237

Topic: PC szervíz

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    Gomplayer=spyware (amikor teszteltem, telepített kémcuccot).
    Jótanács: engedj rá a gépedre egy Superantispyware-t.
    Kipróbálom majd, köszi!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 78
    Given: 2

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Medve Hozzászólás megtekintése
    A VLC tud Bluray-t is lejátszani. Azzal mi a probléma?
    Nekem nem ez a szakmám, szóval lehet, hogy én most hülyeséget mondok, de tudomásom szerint a vlc is külső kodekpakkal megy. Illetve nem biztos, hogy külső a helyes megnevezése, de nem a progi része alapból, hanem valamilyen kiegészítő plugin kell? Kéretik nem hangosan röhögni, ha nem így van
    Én használtam linux meg windows alatt is, illetve használtam volna, mert a különböző h.lyeségek miatt hamar megváltunk egymástól.

A kmplayer esetében ilyen nem volt, évek óta nagy megelégedéssel használom, még az amúgy szökőévente egyszer felbukkanó quicktime videókat is kérdés nélkül indítja. Ráadásul dvd esetében a menü összes eleme közvetlenül a progiból elérhető, ha valamiért nem töltődne be lejátszáskor. De betöltődik Szóval én nem változtatok a jól bevált recepten

Amúgy Tulelo, ha a hely a gond, miért nem veszel külső vinyót? Vagy ha van vinyód régi gépből, akkor ahhoz usb-s dokkolót? Drága lenne nálatok a bluray-hez képest?

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 101
    Given: 191

0 Not allowed!
    Azt nem szeretném mert a HDD az néhány év után kidobandó. A Blu Ray adattároláshoz kell, hogy valami meg legen 10-15 év múlva is. Mindig minden elromlik, kezd nagyon idegesíteni. Ezt a fejhallgatót is 70 dollárért vettem, eltelt néhány hónap és máris rossz. Először azt hittem hogy a drótja tört meg, de nem. Jobb oldali fül résznél érintkezési hibás lett. A HDD is olyan, hogy eltelik valamennyi idő, aztán lehet venni a következőt. Pedig mindig vigyázok rájuk. Csak reménykedem hogy ez a Blu Ray dolog beválik és a lemezen is tartósan rajta marad az adat.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az én ismereteim szerint az otthoni írókkal optikai lemezre felvitt anyag jó ha 5 évig fenn van, utána már minden napért hálásnak kell lenni... (A gyáriakat nyomják, azok tovább bírják.) Talán jó íróval, jó lemezzel, jó progival, lassú írással kicsit több, de inkább bíznék 10 éves HDD-ben, mint 5+éves lemezben. (Most is van egy öreg 320-as a gépemben, és még eddig - lekopogom - nem volt vele baj...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 101
    Given: 191

0 Not allowed!
    Nekem 12 éves CD-im vannak, meg 10 éves DVD-im. Vagy talán még öregebbek. Nincs velük gond én írtam őket.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Azt nem szeretném mert a HDD az néhány év után kidobandó. A Blu Ray adattároláshoz kell, hogy valami meg legen 10-15 év múlva is. Mindig minden elromlik, kezd nagyon idegesíteni. Ezt a fejhallgatót is 70 dollárért vettem, eltelt néhány hónap és máris rossz. Először azt hittem hogy a drótja tört meg, de nem. Jobb oldali fül résznél érintkezési hibás lett. A HDD is olyan, hogy eltelik valamennyi idő, aztán lehet venni a következőt. Pedig mindig vigyázok rájuk. Csak reménykedem hogy ez a Blu Ray dolog beválik és a lemezen is tartósan rajta marad az adat.
    Hát akkor ne hdd-t vegyél, hanem flash memóriásat, mint a pendrájvok vagy az sd-kártyák. Nem tudom, hogy azoknál hol tart a méretezés, de szerintem már elérhetők terabájtos kapacitással is. MicroSd-ből van nekem 32 gigás, és az kisebb terjedelmű, mint a telefonom simkártyája. Azokat beteszed egy faraday-kalitkába, hogy lehetőleg semmilyen elektromágneses térrel ne találkozzanak, és az idők végezetéig jók. Elméletileg persze.

Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az a gond az SSD-vel, mert gondolom erre gondoltál, hogy ha sokat van használatban, az írás részére gondolok, akkor közel sem tart ki addig mint egy HDD.
    Vannak már Terrás SSD-k 2 összeépített 512-es lévén, de közel 300e Ft-ot fizessen érte akinek 6 anyja van
    Manapság már időleges minőséget kapunk, ami annyit tesz, hogy a garancia lejárásáig nagyjából biztos nem lesz baj, utána meg biztos hogy lesz. Bezzeg régen... Vannak 10-15 éves HDD-im amik még mindig működnek.

Sajnos köztudatban lévő, megfizethető tartós adattároló nincs, a kormányzati/katonai eszközökhöz meg nincs hozzáférésünk. A legtartósabban úgy lehet adatot tárolni, ha képeket/adatokat/könyveket kinyomtatva, zenéket ha erre valakinek szüksége van akkor bakeliten és a gyakorlati hasznú dolgokat fejben tartja az ember.

Szerintem.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 42

0 Not allowed!
    Én a fontosabb dolgokat 3 helyen tárolom: gépemben HDD-n, SD kártyákon, külső HDD-n.
    Régebben voltak gondjaim pár éves cd-kkel, így már nem nagyon bízom az optikai lemezekben.
    Melóhelyemen most is javítanak komoly mágnesszalagos adattároló egységeket (Quantum, HP), gondolom van oka a dolognak hogy még mindig nem haltak ki...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Medve Hozzászólás megtekintése
    Az a gond az SSD-vel, mert gondolom erre gondoltál, hogy ha sokat van használatban, az írás részére gondolok, akkor közel sem tart ki addig mint egy HDD. A legtartósabban úgy lehet adatot tárolni, ha képeket/adatokat/könyveket kinyomtatva, zenéket ha erre valakinek szüksége van akkor bakeliten és a gyakorlati hasznú dolgokat fejben tartja az ember.
    Arra gondoltam. Meggyőztél, én hajlok a szakmai tapasztalatok elfogadására Van másfél mázsa régi bakelitem, azok újraírhatóak?

Senior Member Medve's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ess neki hősugárzóval, azt hallottam, hogy az azon a megadott frekvencián sugároz, ami a bakelitről tudja törölni az adatokat.