Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 17 of 17

Topic: Háztartási műanyag hulladék felhasználása

Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Tetszik adás
    1
    27 tetsziket kapott 13.topicban
    A pit palackos tető szigetelésnel tuti nem ki lapitva van mert akkor kevesebb a levegő benne és a legvégo hőszigetelő

Törölt_fórumtag2
    Guest
    Feleségem elkezdte építgetni a virágos kertjét.

autógumi1.jpg

3. The Following 4 Users Say Thank You to Törölt_fórumtag2 For This Useful Post:

Member Xandar's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    10
    12 tetsziket kapott 9.topicban

Member Xandar's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    10
    12 tetsziket kapott 9.topicban
    Bocsi, csak ezt a topic-ot néztem át, hogy volt-e már

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Tetszik adás
    202
    154 tetsziket kapott 106.topicban
    Lehet, hogy kezd elharapódzni bennem valami rejtett gyűjtögető betegség, de valahogy rossz érzéssel dobom ki mindig a PET-palackokat. Egyrészt azért is, mert ugye az itallal együtt azt is kifizettem. Mostanában így vagyok szinte minden műanyag csomagolással, főleg a mylar (pl chipses zacskó)
    És sajnos amíg nem tudok teljes önellátásra átállni, vásárolnom kell ezeket a sz.rokat.
    Nagy Zoltán

7. The Following 2 Users Say Thank You to glassbox For This Useful Post:

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Ahol van gyerek ott jó eséllyel található egy pár szatyornyi bébiételes üveg. Én azokban rendszereztem a csavarokat, alátéteket, stb.
    A tejfölös vödrök ételesként funkcionálnak. A tejfölös poharakban növények gyökereztek. Régi fagyasztóládából kutyaház lett. Másik meghibásodott fagyasztóládából meg füstölőt szeretnék csinálni.

9. The Following 3 Users Say Thank You to Alpha For This Useful Post:

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Tetszik adás
    2,505
    833 tetsziket kapott 541.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Ahol van gyerek ott jó eséllyel található egy pár szatyornyi bébiételes üveg. Én azokban rendszereztem a csavarokat, alátéteket, stb.
    A tejfölös vödrök ételesként funkcionálnak. A tejfölös poharakban növények gyökereztek. Régi fagyasztóládából kutyaház lett. Másik meghibásodott fagyasztóládából meg füstölőt szeretnék csinálni.
    Jó ötlet a bébiételes üvegek újrahasznosítása. Én vetőmagok tárolására tervezek használni ilyeneket, amikor majd hozzájutok pár darabhoz.
    Ehelyett viszont van pár tucat fűszeres üvegem, amelyek a fenti üvegeknél is keskenyebbek, ezeket apró csavarok és alkatrészek rendezésére fogom használni. Csak előbb rakjak rendet a rendszerezni kívánt cuccok között.
    Palánták számára van elég sok palántához való műanyag cserepem. Az elmúlt években a piacról beszerzett palánták után maradtak meg. Így már tudok palántákat nevelni, a kérdés már csak az hogy hol.
    Már 15 éve annak, hogy a régi fagyasztóládánkból kutyaház lett. Azóta is bírja a kiképzést. A mostani kutyák így télen inkább egymás mellé fekszenek, ahelyett hogy bemennének oda melegedni. Hiába, a falkaszellem már csak ilyen. Nyáron és az átmeneti időszakokban viszont előszeretettel szokták használni.
    Elromlott hűtőszekrényből lehet készíteni egyébként tárolószekrényt és például aszalót is. Ez utóbbit még nem próbáltam, viszont tervben van és amint lesz rossz hűtőszekrényem át is fogom építeni. A fűtését egy sörkollektor fogja adni.

Személy szerint igyekszem minél inkább megszabadulni a műanyag vackoktól. Gondolok itt olyan dolgokra, amelyek könnyen tudok fémmel/fával/egyéb természetes, környezetbarát anyaggal helyettesíteni. Emellett azon is dolgozok hogy minél kevesebb műanyag jusson be a háztartásba. A környezetvédelem terén mindig van hova fejlődni.

11. A következő fórumozóknak tetszett mmilan21 hozzászólása: