Oldala 2 of 2 ElsőElső 12
Eredmény 11 to 18 of 18

Topic: Háztartási műanyag hulladék felhasználása

Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    A pit palackos tető szigetelésnel tuti nem ki lapitva van mert akkor kevesebb a levegő benne és a legvégo hőszigetelő

Törölt_fórumtag2
    Guest

0 Not allowed!
    Feleségem elkezdte építgetni a virágos kertjét.

autógumi1.jpg

Member Xandar's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!

Member Xandar's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Bocsi, csak ezt a topic-ot néztem át, hogy volt-e már

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2014
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lehet, hogy kezd elharapódzni bennem valami rejtett gyűjtögető betegség, de valahogy rossz érzéssel dobom ki mindig a PET-palackokat. Egyrészt azért is, mert ugye az itallal együtt azt is kifizettem. Mostanában így vagyok szinte minden műanyag csomagolással, főleg a mylar (pl chipses zacskó)
    És sajnos amíg nem tudok teljes önellátásra átállni, vásárolnom kell ezeket a sz.rokat.
    Nagy Zoltán

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Ahol van gyerek ott jó eséllyel található egy pár szatyornyi bébiételes üveg. Én azokban rendszereztem a csavarokat, alátéteket, stb.
    A tejfölös vödrök ételesként funkcionálnak. A tejfölös poharakban növények gyökereztek. Régi fagyasztóládából kutyaház lett. Másik meghibásodott fagyasztóládából meg füstölőt szeretnék csinálni.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 68

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    Ahol van gyerek ott jó eséllyel található egy pár szatyornyi bébiételes üveg. Én azokban rendszereztem a csavarokat, alátéteket, stb.
    A tejfölös vödrök ételesként funkcionálnak. A tejfölös poharakban növények gyökereztek. Régi fagyasztóládából kutyaház lett. Másik meghibásodott fagyasztóládából meg füstölőt szeretnék csinálni.
    Jó ötlet a bébiételes üvegek újrahasznosítása. Én vetőmagok tárolására tervezek használni ilyeneket, amikor majd hozzájutok pár darabhoz.
    Ehelyett viszont van pár tucat fűszeres üvegem, amelyek a fenti üvegeknél is keskenyebbek, ezeket apró csavarok és alkatrészek rendezésére fogom használni. Csak előbb rakjak rendet a rendszerezni kívánt cuccok között.
    Palánták számára van elég sok palántához való műanyag cserepem. Az elmúlt években a piacról beszerzett palánták után maradtak meg. Így már tudok palántákat nevelni, a kérdés már csak az hogy hol.
    Már 15 éve annak, hogy a régi fagyasztóládánkból kutyaház lett. Azóta is bírja a kiképzést. A mostani kutyák így télen inkább egymás mellé fekszenek, ahelyett hogy bemennének oda melegedni. Hiába, a falkaszellem már csak ilyen. Nyáron és az átmeneti időszakokban viszont előszeretettel szokták használni.
    Elromlott hűtőszekrényből lehet készíteni egyébként tárolószekrényt és például aszalót is. Ez utóbbit még nem próbáltam, viszont tervben van és amint lesz rossz hűtőszekrényem át is fogom építeni. A fűtését egy sörkollektor fogja adni.

Személy szerint igyekszem minél inkább megszabadulni a műanyag vackoktól. Gondolok itt olyan dolgokra, amelyek könnyen tudok fémmel/fával/egyéb természetes, környezetbarát anyaggal helyettesíteni. Emellett azon is dolgozok hogy minél kevesebb műanyag jusson be a háztartásba. A környezetvédelem terén mindig van hova fejlődni.

0 Not allowed!
    Pet palackot félbe vágni, és abban is lehet tárolni, vagy ültetni bele valamit. A tetejéről levágott rész meg funkcionálhat megfordítva tölcsérként. A kupakot le lehet adni gyűjtésnél, de otthon is lehet vele ügyeskedni, van csomó DIY ötlet, pl. kulcstartónak minden kulcshoz különböző szín hogy meg tudd különböztetni. Műanyag kisebb zacskókat lehet kutyasétáltatásnál hasznosítani, és nem külön extrát venni hozzá, bár ha beüt a krach, akkor ezzel nyilván senki sem fog foglalkozni Vannak olyan műanyag joghurtos/tejfölös dobozok, aminek van teteje. Abban fagyasztani is lehet kisebb adagokat vagy pl. fűszernövényeket. Kisbabának vásárolt műanyag cuccok, amit nem lehet eladni vagy nem igazán szokták örökölni sem a higiénia miatt (pl. cumisüveg, babafésű stb...): veszel hozzájuk egy játék babát, és a gyerek szuperül eljátszik ezekkel a tárgyakkal amíg érdekli a babázás (kb 10-12 éves korig). Meg babakonyhába/homokozóba is mehet csomó minden, pl. műanyag adagoló kanalak akármiféle porhoz amit adnak (testépítőknek por vagy tápszerhez) vagy érdekes formájú műanyag dobozok. Tejeszacskó felcsíkozva jó erős kötözőanyag. Műanyag zacskók meg akkor hasznosak, ha vízhatlan akarsz valamit tárolni.