Oldala 21 of 24 ElsőElső ... 111920212223 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 201 to 210 of 231

Topic: Ház, otthon, lakás, ingatlan

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 9
    Given: 0

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A napokban kimentünk az erdőbe. (Lakatlan rész, várostól több kilóméterre) A telkünk előtt egy futónyi szemét fogadott. Nagyon mérges lettem, mert még a műanyag kupakot is összeszedem, ha meglátom a fűben.
    Bízva a szerencsémbe, kiborítottam egy zsákot és elkezdtem túrni a szemetet. Találtam egy borítékot névvel, címmel.
    Tettünk feljelentést, de az a tervem, hogy ha lezárult az ügy, akkor egy reggelre a kapuja elé öntök egy kupac szemetet, csak, hogy érezze elszenvedőként is a dolgot.
    Nagyon bosszantó, hogy a szemetüket fogják és elviszik más erdejébe. Nekem is van keletkező szemetem, amit nem visz el a hulladékszállító, de nem viszem el más telkére, el sem ásom. Felpakolom a futóra, elautózok 20 km-t és fizetek, hogy lerakhassam. Milyen beteg gondolkodás ez? Elviszi más telkére és otthagyja. Ha nem látja, akkor már nincs is. Egy gyönyörű erdős környezetbe belerondít a szemetével...
    Mást is bosszant az ilyen vagy én reagálom túl?
    A fő gond pluszban még az, hogy téged ezért megbüntetnek, mint tulajdonost. Azt büntetik, akinek a területén van a szemét, ha az illető nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ki rakta oda.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 129
    Given: 6

0 Not allowed!

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Kicsit retro,de az egyik képen ,a tornác kis fa kapuja a gyermekkoromat idézi.A nyaralásokat a Mamánál..ott volt egy ilyen kis rugós kapu,hogy ne jöjjenek be a csirkék a teraszra.De előfordult,hogy mentünk volna wc-re és tele volt férgekkel a klotyó..kinyitottuk az ajtót és a csirkék se perc alatt kitakarították ,lehetett trónolni.
    A legjobb a 16-os kép..kalocsai függöny,terítő...látszó gerenda,100 éves komód ....és TELEVÍZIÓ.....(gázkonvektorral )

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 22

0 Not allowed!
    Ha a vályogház le van burkolva akkor az olyan mintha az ember tüdejét kivennék. A döngölt földpadlón keresztül lélegzik. Gyakorlatban nincs tapasztalatom. Nem voltak hülyék az öregek, ha jó lett volna felkövezik. Mostanában szokták lebetonozni, meg felgipszkartonozni a vályogházakat. Nincs valakinek konkrét tapasztalata?

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Ha a vályogház le van burkolva akkor az olyan mintha az ember tüdejét kivennék. A döngölt földpadlón keresztül lélegzik. Gyakorlatban nincs tapasztalatom. Nem voltak hülyék az öregek, ha jó lett volna felkövezik. Mostanában szokták lebetonozni, meg felgipszkartonozni a vályogházakat. Nincs valakinek konkrét tapasztalata?
    Sokat foglalkoztam a témával régebben! Beszélgettem örökségvédelmissel és egy műemlékvédelmis faszival is erről a témáról. A felvizesedést több dolog is okozhatja. Ha a régi tapasztást kicserélik olyan vakolatra, ami nem légáteresztő. Ha berakják a műanyag ablakot, ami nem szellőzik. Ha a tégla járdát kicserélik beton vagy aszfalt járdára. Ha kívülről leszigetelik és nem szellőztetnek. Ha belülről gipszkartonnal burkolják. Stb.
    A talaj burkolását nem mondták. Szerintem a lefestett dölgölt agyag se lehetett valami jó víz és légáteresztő.
    Én ezt a könyvet kaptam:
    https://www.libri.hu/konyv/mednyansz...lyoghazak.html

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Thumbs Up
    Received: 22

0 Not allowed!
    Nem festik le, agyaggal felkenik, vizes ronggyal elkenegetik szép textúrásra. hatalmas felület, tud száradni. Nagyon jó párologtató, és persze amiket te is írtál azok is okok a dohra penészre.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 69
    Given: 7

0 Not allowed!
    Itt az alföldön csináltak olyan agyag mázat, amit írtál, majd lefestették piros festékkel. Ezt nem én találtam ki, olvastam a fent említett könyvben. Szerintem a festett és döngölt agyag nem igazán vízáteresztő.
    Pár éve jártam egy döngölt padlós, alacsony belmagasságú, kis ablakos parasztházban és nem éreztem dohosnak a levegőt!
    A rosszul záródó nyílászárók biztosírják a szellőzést, a falak pedig az állandó páratartalomért felelősek. Tökéletesre fejlesztette az ember, majd utána az esztétika nevében visszabutította.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Thumbs Up
    Received: 17
    Given: 1

0 Not allowed!
    A szárazság érdekében ültették mellé a fűzfát. A gyökérzete a talajt szárította, a lomb meg árnyékot adott.

Törölt_reg
    Guest

0 Not allowed!
    Megfontolandó kérdés...!
    Mi van ha valakinek rengeteg pénze van,de nem felkészült?
    Lehetséges,hogy egy komoly shtf esetén bedől a gazdaság és a pénz értéktelenné válik...
    Igen ez jogos érv a felkészülés mellett!
    No de egy ilyen volumenű történés gazdasági,társadalmi krízist és a törvényes rend felbomlását eredményezi...
    Ahogy kp.-vel számlával rendelkező emberünk tulajdonát a Törvény és a rend garantálja...úgy több éve a felkészüléssel foglalkozó emberünk tulajdonát is a Törvény garantálja.
    A törvényes rend megszűnésével gyakorlatilag senkinek nincsen semmije.
    A minden idejét,megtakarítását a felkészülésbe ölő embertől gyakorlatilag egy,csak egész életében "hegedülő" ember,egy pillanat alatt,anno egy dollárért vásárolt vagy talált skulóval meg tudja "vásárolni" egész életének a gyümölcsét....és igen hálás lesz a napelemért és a pincében tonnaszám felhalmozott jóságokért.
    ...megjelenik a kapuban egy jól szituált férfi...vagy nő....(ápolt,udvarias,veszélytelen)
    -Ez most már az én ingatlanom!Kérem távozzon!
    Emberünk csak meredten bámul!
    -Rendben Ön döntött így!..... és használja az egy dolláros töltényt...

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 180
    Given: 324

0 Not allowed!
    Érdemes valamennyit aranyban, ezüstben tartani. És védekezésre is érdemes szánni. Akinek van pénze, az általában meg is teszi a megfelelő lépéseket.