Oldala 19 of 19 ElsőElső ... 9171819
Eredmény 181 to 187 of 187

Topic: Ház, otthon, lakás, ingatlan

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    55 tetsziket kapott 32.topicban
    Szóval gondolkodik az ember,hogy hol lenne jobb az élete.Hol vegyen ,cseréljen ingatlant.
    Nagyon jó lenne egy szép természeti környezetben,hegyek tó közelében,biztonságos környéken,de úgy,hogy ne kelljen lemondani a fogyasztói társadalom előnyeiről.
    Utópia!?
    Lehet menni keletre.
    Az ember szabad oda költözik ahová csak akar!
    De mi vár keleten?Csodálatos hegyvidék,jó levegő,olcsó ingatlan árak......és szegénység,munkanélküliség,bűnözés,létbizonytalans ág,rosszindulat,frusztráltság...esetleg egyszerű,tudást nem igénylő meló kis pénzért (persze vannak kivételek,mint mindig)
    Budapest és vonzáskörzete.
    Nem szép,nincs semmi,csak embertömeg,dudálás,dugók,idegeskedés,túlterhel turista útvonalak...és pénz!
    Győr környéke ugyan ez!
    Baranya.Úgy mint kelet.
    Túlélő jól látja a posztjában...első,hogy ne hordják szét!Ahhoz az kell,már látom,hogy az ember életvitel szerűen ott lakjon!
    Bár sok az eladó ingatlan,mégis nehéz megtalálni!Bár idő van rá...vagy nincs?..ezt nem tudja senki..vagy nem mondja!

Ádám Csaba
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló FreeDoom Hozzászólás megtekintése
    Te a tény-az tény,minden ország GDP-jének nagy része a városokban termelődik meg,ott vannak a munkahelyek.
    Erre én meg azt mondom, hogy Budapestre van bejelentve több ezer vidéki cég, azaz oda adózik. Ennek ellenére a fővárosban minden nagy beruházást a magyar államnak kell finanszíroznia. (Lásd metróépítés)
    Vidéken saját költségvetésből épülnek a városok, Budapest meg a közösből. Nekem ebből úgy tűnik, hogy a vidéktől függ a nagyváros, nem pedig fordítva.
    Shtf esetén a sok Pesti szellemi foglalkozású (közalkalmazottak, irodai asszisztensek, kereskedők, üzletkötők, piackutatók, informatikusok, értékesítők, stb.) mit fog csinálni? Szerintem Ők igyekeznek majd a vidéki rokonokhoz, nem pedig fordítva.

3. The Following 3 Users Say Thank You to Ádám Csaba For This Useful Post:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    Idézet Eredeti hozzászóló Ádám Csaba Hozzászólás megtekintése
    Erre én meg azt mondom, hogy Budapestre van bejelentve több ezer vidéki cég, azaz oda adózik. Ennek ellenére a fővárosban minden nagy beruházást a magyar államnak kell finanszíroznia. (Lásd metróépítés)
    Vidéken saját költségvetésből épülnek a városok, Budapest meg a közösből. Nekem ebből úgy tűnik, hogy a vidéktől függ a nagyváros, nem pedig fordítva.
    Shtf esetén a sok Pesti szellemi foglalkozású (közalkalmazottak, irodai asszisztensek, kereskedők, üzletkötők, piackutatók, informatikusok, értékesítők, stb.) mit fog csinálni? Szerintem Ők igyekeznek majd a vidéki rokonokhoz, nem pedig fordítva.
    Ez így igaz,jó a meglátásod!..csak hát most,most van..!
    Egy Pesti szellemi foglalkozású nagyságrendekkel többet keres,mint egy kis faluban egy közmunkás,így sokkal több jóhoz hozzá tud jutni.nagyságrendekkel nagyobb készletet tud felhalmozni(már ha prepper) és a megtakarításaiból tovább húzza(ha működik a pénzrendszer),a félretett pénzéből vásárolhat egyéb ingatlanokat is frankó helyeken.Viszont a szegényes vidéki részeken,ha elapad a közmunka és a szociális ellátás,nem marad más csak a bűnözés,fosztogatás.Már most vidéki emberek százezreit csak az állami ellátó rendszer tartja életben.Semmi tartalékkal nem rendelkeznek egy shtf eseményre.
    ..hogy mi lesz Shtf esetén azt nem tudom...csak találgatni tudnék...de nagyjából az lenne amit írtál.
    Vagy a jól felszerelt nyaralójukba(már ha érdekelte őket a felkészülés),amit sikerült megóvni az egyébként a mai napon is fosztogató helyi vidékiektől.
    De egy egyszerű példa.
    van egy városi emberke..vesz(mert futja rá,mert jól keres) egy nyaralót egy szép,csendes eldugott helyen,távol mindentől,jó kis prepperfészket helyen...feltölti fullra készletekkel(hogy majd ha kell,lehet oda menni)..és otthon a városban él,dolgozik,tanul stb.....Mire fog kimenni tavasszal?

Ádám Csaba
    Guest
    Na most ez teljesen úgy hangzik, mintha vidéken csak csóró közmunkán és segélyen tengődő emberek élnének, nagyvárosokban meg csak gazdag, kényelmes munkából élő emberek.
    Azt elismerem, hogy Pesten magasabb bért fizetnek ugyanazért a munkáért, mint vidéken, de szerintem százalékosan a fővárosban is ugyanannyi a proli és hónapról-hónapra élő, mint a vidéki városkákban.

6. A következő fórumozóknak tetszett Ádám Csaba hozzászólása:

Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    56
    Na most ez teljesen úgy hangzik, mintha vidéken csak csóró közmunkán és segélyen tengődő emberek élnének, nagyvárosokban meg csak gazdag, kényelmes munkából élő emberek.
    Nem volt szándékomban ilyet írni,ha félre érthető voltam ...sorry!
    de szerintem százalékosan a fővárosban is ugyanannyi a proli és hónapról-hónapra élő, mint a vidéki városkákban.
    Nem tudom a százalékokat,de szerintem sokkal több van a városokban,mint vidéken!Hajléktalan biztos,hogy sokkal több van..mert több a maradék(sörös doboz,kuka),az ellátó rendszer is a városokban összpontosul (szállók,ételosztás) és a menedék is több(elhagyott épületek,aluljárók)
    tehát az igazán végletesen szegény a városban több mint vidéken,mert jobbak a túlélés esélye,mint egy faluban.Egyszerűen több a forrás egy hajléktalannak.
    Vidéken is ugyanúgy meg van ez a réteg,csak Ők kukázás helyett bűnözéssel,közmunkával,segéllyel,minimálbérrel,szá nalmas nyugdíjjal tengetik az életüket,mivel nincsen szálló és kuka.a különbség,hogy van valamiféle összedőlésre ítélt épület.
    A fő szabály,hogy akinek van(vagyon vagy bármi)mindenképpen veszélyben lesz attól,akinek nincs,lakjon bárhol!
    Általános szabály talán nincs is ,hogy hol a nagyobb esély a túlélésre shtf esetén!

Senior Member WestBam's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2014
    Lakhely
    Bp.
    Tetszik adás
    174
    413 tetsziket kapott 271.topicban
    Legalább annyi ha nem több! Az amit látunk nem minden, az sem mindegy hol nézzük milyen emberek vannak. Egy plázában azt látod mekkora jólét van, persze. Ha rendszeresen jársz pl. tescoba megfigyelheted a valóságot is, csak ki kell nyitni a szemed. Postán ugyan ez a helyzet. Kígyózó sor a postán mikor jön a segély. Aznap, másnap kígyózó sorok a tescoban. Őket a hónap további részében nem fogod a boltban látni, nem tud még egyszer elmenni vásárolni, nincs miből. Helyi kisebb boltokban is figyelem ki mit vesz. Nem sokan engedhetik meg maguknak hó végén a minőségi élelmiszert és élvezeti cikkeket. Rengeteg "gettó" van szétszórva a városban, ahol kívülről észre sem veszed mi van a kapu túloldalán, mert ők is próbálnak "láthatatlanok" maradni. Ázsia center tömve a szegényebb réteggel, ott vesznek sok mindent. A város sem fenékig tejfel, max annak tűnik. Hatalmas a szakadék az egyes rétegek között és egyre csak nő.

9. A következő fórumozóknak tetszett WestBam hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    4
    82 tetsziket kapott 47.topicban
    Persze, hogy nem. De hét közben csak a "maradék" van otthon. Nálunk hétfő reggel a fél település autóba ül (kisbuszba, kisteherautóba), és megy építkezésekre a fővárosba, hogy a derék fővárosi népek büszkék lehessenek arra a szép városra.
    Munkámból adódóan egy időben megszállottan jártam szállásról szállásra, hogy az embereimnek minél helyet találjak. Akkoriban döbbentem rá, hogy van Pestnek egy nem reklámozott arca. A maszek munkásszállások világa. Ahol családi házakból átalakított tömegszállások százaiban melósok nyomorognak. Helyenként 10-15 fő egy szobában. házanként egy fürdőszoba. A konyha: rezsó a hokedlin. Az itt nyomorgó ezrek-tízezrek is a fővárosnak termelnek, nem vidéknek.

Azt elismerem, hogy Pesten magasabb bért fizetnek ugyanazért a munkáért, mint vidéken, de szerintem százalékosan a fővárosban is ugyanannyi a proli és hónapról-hónapra élő, mint a vidéki városkákban.
    Helyi fémipari vállalat melósai felvitték pestre betanítani, valami polírozott alumínium alkatrész gyártására. Örültek a srácok. Úgy nézett ki, jól fizető meló lesz.
    Tévedtek. Mire lekerült hozzánk a gyártás, Ők már csak a pesti darabbér 52%-át kapták.