Oldala 2 of 24 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 231

Topic: Ház, otthon, lakás, ingatlan

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 167
    Given: 298

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...tényleg jó hely Amerika....Magyarországon,ha nem tudod fizetni a hitelt,viszik a házat,a kocsit,a nyaralót,a bútorokat,a tv-t,mosógépet,a gyerekek játékait++++hátralévő életben a fizetést is,,,,ja és ha segítettek a szülők,hát viszik az ő cuccaikat is.....
    Én úgy vettem itt észre, hogy a bankok itt egész tűrhető hitelt adnak. És soknál vagy nincs, vagy kikerülhető, illetve kiváltható a havi díj is. És ha mégis szednek le pénzt, ha reklamálsz miatta akkor nagy eséllyel visszaadják.

Példának: Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.

Doom
    Guest

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Én úgy vettem itt észre, hogy a bankok itt egész tűrhető hitelt adnak. És soknál vagy nincs, vagy kikerülhető, illetve kiváltható a havi díj is. És ha mégis szednek le pénzt, ha reklamálsz miatta akkor nagy eséllyel visszaadják.

Példának: Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.
    ...akkor írok én is egy példát...nem az enyém azt nem írom le,egy rokoné......vételi ár anno 5300000,-,az érték most kb 3200000,-,,,,,hitel a megvásárláshoz 3200000,.(forint!!!!!!,Chf-et senki nem látott),visszafizetett törlesztés 1900000,-,tartozás jelenleg,4400000,-...természetesen kötelező biztosítással aminek a bank a kedvezményezettje....törlesztő részlet volt induláskor 28000,-...most 56000,-(illetve a fene tudja mennyi,mert minden hónapban más...........................egy ilyen kéró bérleti díja 25-50,- az elhelyezkedés,település függvényében.......nagy üzlet,csodás törvények.......Csatolmány 2763

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 36

0 Not allowed!
    Itt Canadában egy kicsit olcsóbbak a ház és lakásbérleti árak. Itt házat majdnem annyiért tudsz bérelni mint lakást, csak a lakás bérleti díjában benne van a rezsi a házéban meg nincs. Én azért írtam neked a bérlést mert azt gondoltam ott is hasonlóak a z árak. Én most megyek hétvégén aláírni a bérleti szerződést egy házra ami nem nagy de nekem megfelel. 2 szoba, nappali, fürdő, konyha, gáz fütésű de van központi klíma is ami tud fűteni is. A telek akkora, hogy két kamion is beférne kényelmesen, és csak 10 percre van a várostól. 750 dollár havonta plusz rezsi. a gáznak 40 cent/m3, a villany meg 11cent/kwh ha jól emlékszem.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Thumbs Up
    Received: 19
    Given: 59

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    "hatvan rohamsisakos, pajzsos készenléti rendőr lepte el a környéket, hogy kilakoltassanak egy négygyerekes családot"

60 páncélozott fegyveres négy gyereket terrorizálni. A bűnözőkre meg egy se megy rá. Rohadjon meg mind, amelyik ilyet nem tagad meg.
    Nem értik a férgek hogy amikor a parti véget ér, nem csak a király megy vissza a dobozba, hanem a vezér is....
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 112
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.
    Itt többnyire fordítva van, azaz egy törlesztőrészlet jellemzően a másfélszerese, duplája annak a pénznek, amiért amúgy az adott kategóriás ingatlant ki lehetne bérelni.
    Nálatok hosszú távon venni éri meg, itt meg bérelni. Persze teljesen specifikus, hogy hogyan jön ki jobban a matek, mert akár az ottani példát is lehet követni. Embere válogatja

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Mi is hasonlóképpen jártunk, mint amit Doom leírt... havi 56e felment 102-re, még szerencse, hogy volt fundamentánk, anélkül már tuti az utcán lennénk... Most a 7,3milláért vett ingatlant 6,3-ért nem tudjuk eladni, pedig akkor akár nullán is lehetnénk... Mocskos egy világ ez... Legközelebb csak forint alapon, mocskos hosszú távra, havi alacsony részletre vennék magánházat. A legjobb persze hitel nélkül lenne, de a bérlés csak átmeneti szerintem, kell egy SAJÁT bázis.

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 167
    Given: 298

0 Not allowed!
    Én se akarnék hitelt, bár valószínű hogy ha akarnék se kapnék.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 112
    Given: 5

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    A legjobb persze hitel nélkül lenne, de a bérlés csak átmeneti szerintem, kell egy SAJÁT bázis.
    Bérlés és bérlés között óriási különbségek lehetnek. Ma itt az a divat, hogy valakinek üresen áll a háza (örökség, költözés, akármi) egy évig, gyorsan kiadja bérbe, hogy keressen egy kis pénzt okosba'.
    Az ilyen kerülni kell, mint a tüzet.
    Olyan házat/lakást kell bérelni, ami erre a célra lett megépítve/megvásárolva. Szerződéssel, természetesen. Aztán akkor már majdnem olyan, mint a saját.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Thumbs Up
    Received: 0
    Given: 0

0 Not allowed!
    Nagyon jó cikk, remek hely lehet! Követendő példa, kár hogy ilyenről nem hallani a hírekben...
    (Bakker tényleg, ha nem az lenne a szenzáció, hogy ki kivel mikor kit csalt meg, vagy hogy kit vert meg, hanem melyik település/ember tett valami igazán hasznosat, és nyert nemzetközi versenyt... Álom, édes álom...)
    Last edited by Amatorpe; 06-07-2014 at 09:36 AM.