Oldala 2 of 21 ElsőElső 123412 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 11 to 20 of 208

Topic: Ház, otthon, lakás, ingatlan

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,570
    4,797 tetsziket kapott 3,222.topicban
    Blog Entries
    4
    Idézet Eredeti hozzászóló Doom Hozzászólás megtekintése
    ...tényleg jó hely Amerika....Magyarországon,ha nem tudod fizetni a hitelt,viszik a házat,a kocsit,a nyaralót,a bútorokat,a tv-t,mosógépet,a gyerekek játékait++++hátralévő életben a fizetést is,,,,ja és ha segítettek a szülők,hát viszik az ő cuccaikat is.....
    Én úgy vettem itt észre, hogy a bankok itt egész tűrhető hitelt adnak. És soknál vagy nincs, vagy kikerülhető, illetve kiváltható a havi díj is. És ha mégis szednek le pénzt, ha reklamálsz miatta akkor nagy eséllyel visszaadják.

Példának: Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.

Doom
    Guest
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Én úgy vettem itt észre, hogy a bankok itt egész tűrhető hitelt adnak. És soknál vagy nincs, vagy kikerülhető, illetve kiváltható a havi díj is. És ha mégis szednek le pénzt, ha reklamálsz miatta akkor nagy eséllyel visszaadják.

Példának: Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.
    ...akkor írok én is egy példát...nem az enyém azt nem írom le,egy rokoné......vételi ár anno 5300000,-,az érték most kb 3200000,-,,,,,hitel a megvásárláshoz 3200000,.(forint!!!!!!,Chf-et senki nem látott),visszafizetett törlesztés 1900000,-,tartozás jelenleg,4400000,-...természetesen kötelező biztosítással aminek a bank a kedvezményezettje....törlesztő részlet volt induláskor 28000,-...most 56000,-(illetve a fene tudja mennyi,mert minden hónapban más...........................egy ilyen kéró bérleti díja 25-50,- az elhelyezkedés,település függvényében.......nagy üzlet,csodás törvények.......Csatolmány 2763

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Tetszik adás
    242
    110 tetsziket kapott 55.topicban
    Itt Canadában egy kicsit olcsóbbak a ház és lakásbérleti árak. Itt házat majdnem annyiért tudsz bérelni mint lakást, csak a lakás bérleti díjában benne van a rezsi a házéban meg nincs. Én azért írtam neked a bérlést mert azt gondoltam ott is hasonlóak a z árak. Én most megyek hétvégén aláírni a bérleti szerződést egy házra ami nem nagy de nekem megfelel. 2 szoba, nappali, fürdő, konyha, gáz fütésű de van központi klíma is ami tud fűteni is. A telek akkora, hogy két kamion is beférne kényelmesen, és csak 10 percre van a várostól. 750 dollár havonta plusz rezsi. a gáznak 40 cent/m3, a villany meg 11cent/kwh ha jól emlékszem.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2013
    Lakhely
    Csongrád megye
    Tetszik adás
    1,056
    596 tetsziket kapott 354.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Wannabe Hozzászólás megtekintése
    "hatvan rohamsisakos, pajzsos készenléti rendőr lepte el a környéket, hogy kilakoltassanak egy négygyerekes családot"

60 páncélozott fegyveres négy gyereket terrorizálni. A bűnözőkre meg egy se megy rá. Rohadjon meg mind, amelyik ilyet nem tagad meg.
    Nem értik a férgek hogy amikor a parti véget ér, nem csak a király megy vissza a dobozba, hanem a vezér is....
    Ha be akarsz verni egy szeget, nem kell a felhajtás és a hűhó,
    fogd a kalapácsot és üsd a r..adt szeget még be nem megy!

5. A következő fórumozóknak tetszett shadow177 hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,007 tetsziket kapott 551.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Nálunk a városban egy kiskertes ház bérleti díja 1.600 dollár, egy lakásé 700 körül van. Ha banki hitelt veszel fel egy 35-40.000 dolláros házra, az úgy havi 250-300 dollár, amiben biztosítás és adó is van.
    Itt többnyire fordítva van, azaz egy törlesztőrészlet jellemzően a másfélszerese, duplája annak a pénznek, amiért amúgy az adott kategóriás ingatlant ki lehetne bérelni.
    Nálatok hosszú távon venni éri meg, itt meg bérelni. Persze teljesen specifikus, hogy hogyan jön ki jobban a matek, mert akár az ottani példát is lehet követni. Embere válogatja

7. A következő fórumozóknak tetszett Dream_walker hozzászólása:

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Mi is hasonlóképpen jártunk, mint amit Doom leírt... havi 56e felment 102-re, még szerencse, hogy volt fundamentánk, anélkül már tuti az utcán lennénk... Most a 7,3milláért vett ingatlant 6,3-ért nem tudjuk eladni, pedig akkor akár nullán is lehetnénk... Mocskos egy világ ez... Legközelebb csak forint alapon, mocskos hosszú távra, havi alacsony részletre vennék magánházat. A legjobb persze hitel nélkül lenne, de a bérlés csak átmeneti szerintem, kell egy SAJÁT bázis.

9. The Following 3 Users Say Thank You to Amatorpe For This Useful Post:

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,570
    4,797 tetsziket kapott 3,222.topicban
    Blog Entries
    4
    Én se akarnék hitelt, bár valószínű hogy ha akarnék se kapnék.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,007 tetsziket kapott 551.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Amatorpe Hozzászólás megtekintése
    A legjobb persze hitel nélkül lenne, de a bérlés csak átmeneti szerintem, kell egy SAJÁT bázis.
    Bérlés és bérlés között óriási különbségek lehetnek. Ma itt az a divat, hogy valakinek üresen áll a háza (örökség, költözés, akármi) egy évig, gyorsan kiadja bérbe, hogy keressen egy kis pénzt okosba'.
    Az ilyen kerülni kell, mint a tüzet.
    Olyan házat/lakást kell bérelni, ami erre a célra lett megépítve/megvásárolva. Szerződéssel, természetesen. Aztán akkor már majdnem olyan, mint a saját.

Senior Member raktaros's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    A raktárban
    Tetszik adás
    4,679
    1,189 tetsziket kapott 775.topicban

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Sep 2013
    Tetszik adás
    579
    528 tetsziket kapott 317.topicban
    Nagyon jó cikk, remek hely lehet! Követendő példa, kár hogy ilyenről nem hallani a hírekben...
    (Bakker tényleg, ha nem az lenne a szenzáció, hogy ki kivel mikor kit csalt meg, vagy hogy kit vert meg, hanem melyik település/ember tett valami igazán hasznosat, és nyert nemzetközi versenyt... Álom, édes álom...)
    Last edited by Amatorpe; 06-07-2014 at 09:36 AM.

14. The Following 2 Users Say Thank You to Amatorpe For This Useful Post: