Oldala 21 of 21 ElsőElső ... 11192021
Eredmény 201 to 208 of 208

Topic: Ház, otthon, lakás, ingatlan

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Tetszik adás
    527
    722 tetsziket kapott 419.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Alpha Hozzászólás megtekintése
    A napokban kimentünk az erdőbe. (Lakatlan rész, várostól több kilóméterre) A telkünk előtt egy futónyi szemét fogadott. Nagyon mérges lettem, mert még a műanyag kupakot is összeszedem, ha meglátom a fűben.
    Bízva a szerencsémbe, kiborítottam egy zsákot és elkezdtem túrni a szemetet. Találtam egy borítékot névvel, címmel.
    Tettünk feljelentést, de az a tervem, hogy ha lezárult az ügy, akkor egy reggelre a kapuja elé öntök egy kupac szemetet, csak, hogy érezze elszenvedőként is a dolgot.
    Nagyon bosszantó, hogy a szemetüket fogják és elviszik más erdejébe. Nekem is van keletkező szemetem, amit nem visz el a hulladékszállító, de nem viszem el más telkére, el sem ásom. Felpakolom a futóra, elautózok 20 km-t és fizetek, hogy lerakhassam. Milyen beteg gondolkodás ez? Elviszi más telkére és otthagyja. Ha nem látja, akkor már nincs is. Egy gyönyörű erdős környezetbe belerondít a szemetével...
    Mást is bosszant az ilyen vagy én reagálom túl?
    A fő gond pluszban még az, hogy téged ezért megbüntetnek, mint tulajdonost. Azt büntetik, akinek a területén van a szemét, ha az illető nem tudja hitelt érdemlően bizonyítani, hogy ki rakta oda.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    38
    1,025 tetsziket kapott 561.topicban

Senior Member FreeDoom's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Dec 2016
    Tetszik adás
    142
    149 tetsziket kapott 87.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Dream_walker Hozzászólás megtekintése
    Kicsit retro,de az egyik képen ,a tornác kis fa kapuja a gyermekkoromat idézi.A nyaralásokat a Mamánál..ott volt egy ilyen kis rugós kapu,hogy ne jöjjenek be a csirkék a teraszra.De előfordult,hogy mentünk volna wc-re és tele volt férgekkel a klotyó..kinyitottuk az ajtót és a csirkék se perc alatt kitakarították ,lehetett trónolni.
    A legjobb a 16-os kép..kalocsai függöny,terítő...látszó gerenda,100 éves komód ....és TELEVÍZIÓ.....(gázkonvektorral )

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    109
    164 tetsziket kapott 104.topicban
    Ha a vályogház le van burkolva akkor az olyan mintha az ember tüdejét kivennék. A döngölt földpadlón keresztül lélegzik. Gyakorlatban nincs tapasztalatom. Nem voltak hülyék az öregek, ha jó lett volna felkövezik. Mostanában szokták lebetonozni, meg felgipszkartonozni a vályogházakat. Nincs valakinek konkrét tapasztalata?

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Rozsomák Hozzászólás megtekintése
    Ha a vályogház le van burkolva akkor az olyan mintha az ember tüdejét kivennék. A döngölt földpadlón keresztül lélegzik. Gyakorlatban nincs tapasztalatom. Nem voltak hülyék az öregek, ha jó lett volna felkövezik. Mostanában szokták lebetonozni, meg felgipszkartonozni a vályogházakat. Nincs valakinek konkrét tapasztalata?
    Sokat foglalkoztam a témával régebben! Beszélgettem örökségvédelmissel és egy műemlékvédelmis faszival is erről a témáról. A felvizesedést több dolog is okozhatja. Ha a régi tapasztást kicserélik olyan vakolatra, ami nem légáteresztő. Ha berakják a műanyag ablakot, ami nem szellőzik. Ha a tégla járdát kicserélik beton vagy aszfalt járdára. Ha kívülről leszigetelik és nem szellőztetnek. Ha belülről gipszkartonnal burkolják. Stb.
    A talaj burkolását nem mondták. Szerintem a lefestett dölgölt agyag se lehetett valami jó víz és légáteresztő.
    Én ezt a könyvet kaptam:
    https://www.libri.hu/konyv/mednyansz...lyoghazak.html

Senior Member Rozsomák's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2015
    Tetszik adás
    109
    164 tetsziket kapott 104.topicban
    Nem festik le, agyaggal felkenik, vizes ronggyal elkenegetik szép textúrásra. hatalmas felület, tud száradni. Nagyon jó párologtató, és persze amiket te is írtál azok is okok a dohra penészre.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Tetszik adás
    33
    87 tetsziket kapott 47.topicban
    Itt az alföldön csináltak olyan agyag mázat, amit írtál, majd lefestették piros festékkel. Ezt nem én találtam ki, olvastam a fent említett könyvben. Szerintem a festett és döngölt agyag nem igazán vízáteresztő.
    Pár éve jártam egy döngölt padlós, alacsony belmagasságú, kis ablakos parasztházban és nem éreztem dohosnak a levegőt!
    A rosszul záródó nyílászárók biztosírják a szellőzést, a falak pedig az állandó páratartalomért felelősek. Tökéletesre fejlesztette az ember, majd utána az esztétika nevében visszabutította.

Senior Member fater.lajos's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jul 2013
    Tetszik adás
    252
    562 tetsziket kapott 328.topicban
    A szárazság érdekében ültették mellé a fűzfát. A gyökérzete a talajt szárította, a lomb meg árnyékot adott.

9. A következő fórumozóknak tetszett fater.lajos hozzászólása: