Oldala 125 of 125 ElsőElső ... 2575115123124125
Eredmény 1,241 to 1,246 of 1246

Topic: Tulelo blogja

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 47
    Given: 15

0 Not allowed!
    :O

Hogy történhetett veled ilyen? :O

Azt hittem nagyon óvatos vagy? :O

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 183
    Given: 324

0 Not allowed!
    Az asszony szerint a McDonald's ban történt, mert ott elveszik a kártyát, hátraviszik leolvasni és visszaadják. Épp csak mibe telik a dolgozónak lefotózni a kártya két oldalát. A meki híres erről.

De lehet hogy az egyik online boltot törték fel, Aliexpresszen vásároltam párszor az elmúlt 30 napban.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 47
    Given: 15

0 Not allowed!
    Ali durva lenne...
    Remélem nem az.
    Mekis dolog nagyon durván hangzik :O

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Először vettem dolgot az Alibabáról (az Aliexpressz eladóknak készült részlege - félig-meddig). A kártyás fizetés ott külön van beállítva, szóval az is lehet hogy ott volt a probléma.

A bank úgy néz ki megoldotta, eltűnt 2 vásárlás, a 3.-nál pedig az van kiírva hogy küldik csekken a pénzvisszatérítést. Egy indiai banki alkalmazott fószerrel beszéltem (gondolom vasárnap reggel nem volt senki más telefonközelben, vagy 20 percet várattak minket mire találtak egy embert). Ő azt mondta hogy a régi kártyám vagdaljam szét, az újat meg küldik a héten.

Szóval úgy néz ki hogy megoldódott a probléma.

Ja, még azt is megkérdeztem hogy akkor a rendőrséggel mi lesz? Erre mondja hogy "a bank majd megvizsgálja az ügyet, de ha be akarja vonni a rendőrséget, akkor saját maga tegyen feljelentést".

Mondjuk ez elég fura, majdnem 2000 dolláros a csalás, az úgy már bőven bűncselekmény.

És a bank weboldalán, törölték az utolsó 2 vásárlási kísérletet, tehát mit vigyek a rendőrségnek, ha a bank weboldalán az már nincs ott? Nem csoda hogy annyi bankkártyás csalás történik, ha a bank még a rendőrséget is kihagyja belőle.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!
    A kártyaügyből videó lesz.

Addig itt van valami más.

Emlékeztek hogy a múltkor írtam hogy az asszony talált egy mobilt az úton.

Utánanézett és egy újabb modell volt, 250 dollárt érő. Igaz, rommá volt törve a kijelzője, de a telefon működött. Feltöltötte, mondta hogy megtartaná. Én meg mondtam neki hogy az kizárt, mert az is lehet hogy valaki ellopta, kidobta a kocsiból, vagy valaki elveszítette, ki tudja...

Szóval elkezdte próbálgatni a jelszavakat, és mondhatni rögtön sikerült neki. A jelszó néhány darab 2-es volt. A telefonban benne volt egy rakás fotó, meg egy vőlegény teljes neve. A vőlegény meglett Facebookon, a nő pedig rajta keresztül. FB-on kint volt a nő munkahelye is (pincérnő egy pubban), úgyhogy a probléma megoldódott.

Az asszony odavitte a telefont és odaadta a nő főnökének. Az meg annyit mondott hogy a pincérnő "telefonja mindig össze van törve, szóval a teljesen összetört kijelző az nála normális állapot".

Ennyi a telefon-sztori.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

1 Not allowed!