Oldala 120 of 126 ElsőElső ... 2070110118119120121122 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1,191 to 1,200 of 1260

Topic: Tulelo blogja

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 198
    Given: 351

1 Not allowed!
    Ma ébresztett az asszony.

- Valaki van a ház előtt.

Felkelek, valami nő, biciklije a fűben, telefonál. Aztán odamegy a postaládánkhoz és vissza a biciklihez. Közben felöltöztem, kimegyek, erre mondja hogy:

- Bocs, azt hittem más lakik itt.

Aztán kinyomta a telefont és eltekert.

Ezzel van néhány probléma.

Megnéztem a kamerán hogy mit csinált.

Az egyik, hogy mikor befordult a házhoz, nem nézett rá a postaládára. Nem az lett volna az első, hogy megnézze hogy kinek a neve van rajta és hogy mi a házszám? A másik hogy mikor bejött, egész az ajtónkig tekert, de nem kopogtatott be, hanem a két biztonsági kamerát bámulta. Aztán hátrébb tolta a biciklit (mármint a háztól távolabb, az út felé és ledöntötte a fűben). De megint nem kopogott be hogy érdeklődjön. És mikor kimentem, akkor sem mondta meg hogy kit keres, és nem kérdezte meg hogy nem-e tudom hogy akit keres az hol lakik vagy akármi.

A kinézete is gyanús. Az egyik az ápolatlan haj, a másik a szemüveg ami az egész szemét eltakarta. A következő hogy nyári idő van, pólós, de rajta volt pulóver, kabát, és még egy külön szatyor ruha a biciklijén, nem beszélve a nagy batyuról ami a vállán volt. A szűk farmer sem éppen hosszú biciklizéshez való, de biztosan nem a szomszédból jött, mert 3 literes vizes palack volt nála.

Ehhez jön hozzá, hogy a járása és a mozgása is olyan volt, mint aki épp be van drogozva. Meg furán húzta a száját is és pofákat vágott.

Szerintetek?

Aztán vagy 20 percre rá jött egy fehér kocsi is a ház elé, itt állt 4 percig, nyitott ajtóval. Kimentem, az meg szemetet dobott ki az árokba.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Blog Entries
    6
    Thumbs Up
    Received: 141
    Given: 6

0 Not allowed!
    Esetleg érdekelhet ez a kezdeményezés:

https://steemit.com/cleanplanet/@cle...lanet-movement

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 22

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Ma ébresztett az asszony.

- Valaki van a ház előtt.

Felkelek, valami nő, biciklije a fűben, telefonál. Aztán odamegy a postaládánkhoz és vissza a biciklihez. Közben felöltöztem, kimegyek, erre mondja hogy:

- Bocs, azt hittem más lakik itt.

Aztán kinyomta a telefont és eltekert.

Ezzel van néhány probléma.

Megnéztem a kamerán hogy mit csinált.

Az egyik, hogy mikor befordult a házhoz, nem nézett rá a postaládára. Nem az lett volna az első, hogy megnézze hogy kinek a neve van rajta és hogy mi a házszám? A másik hogy mikor bejött, egész az ajtónkig tekert, de nem kopogtatott be, hanem a két biztonsági kamerát bámulta. Aztán hátrébb tolta a biciklit (mármint a háztól távolabb, az út felé és ledöntötte a fűben). De megint nem kopogott be hogy érdeklődjön. És mikor kimentem, akkor sem mondta meg hogy kit keres, és nem kérdezte meg hogy nem-e tudom hogy akit keres az hol lakik vagy akármi.

A kinézete is gyanús. Az egyik az ápolatlan haj, a másik a szemüveg ami az egész szemét eltakarta. A következő hogy nyári idő van, pólós, de rajta volt pulóver, kabát, és még egy külön szatyor ruha a biciklijén, nem beszélve a nagy batyuról ami a vállán volt. A szűk farmer sem éppen hosszú biciklizéshez való, de biztosan nem a szomszédból jött, mert 3 literes vizes palack volt nála.

Ehhez jön hozzá, hogy a járása és a mozgása is olyan volt, mint aki épp be van drogozva. Meg furán húzta a száját is és pofákat vágott.

Szerintetek?

Aztán vagy 20 percre rá jött egy fehér kocsi is a ház elé, itt állt 4 percig, nyitott ajtóval. Kimentem, az meg szemetet dobott ki az árokba.
    Szerintem nem olyan furcsa, csak az előző társaságot kereste, látta hogy bukta a dolog, továbbállt, ennyi.
    Lehet lesz még ilyen, nem tudhatod, de többé kevésbé fel vagy készülve erre, 1-2 dolog eszembe jut amik nagyon minimálisak és segíthetnek a hasonló ügyekben, de nem hiszem, hogy bármi nagyon extra dologra szükséged lehet

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem tudom, de nem ő volt az első sunnyugó a ház körül és valószínűleg nem is az utolsó. Annyira nem zavarnak, mikor kimentem, ez is rögtön elhúzott. Arra mondjuk kíváncsi lennék hogy kivel beszélt telefonon és miről. Mert az hogy a ház volt a téma, az biztos. Nem rossz a környék, de drogprobléma az van, és ugye ebben a házban egy rövid ideig laktak csövesek is, úgy lettek kitéve.
    Azért is volt az a kínos első találkozás a szomszédunkkal, mert az hitte hogy mi is valami hajléktalanok voltunk akik csak beköltöztünk ide. Úgy kellett neki megmagyarázni hogy én fizettem a házért.

Senior Member Unicornis's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 32
    Given: 45

1 Not allowed!
    Szerintem terepszemlét tartott, közben leadta a drótot....
    Sajnos így csinálják a kicsit felkészültebb betörők. Vagy tippre mennek, vagy, odaküldi pl. a barátnőjét, hogy szaglásszon körbe a környéken, hogy hol mi van.
    Persze lehet hogy az előző tulajt kereste tényleg. Akitől régen vett valami "anyagot".
    De az mindenesetre jó hogy megvan a képe! Mentsed le több helyre. Ha valami ne adj isten történik, akkor lesz egy támpont!
    Így hogy kerítés sincs, én is örülnék, hogy van a kezem ügyében egy AK...

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Milyen típusú kamerád és rendszered van , ha nem titok ?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    LaView, 1080p. De nem ajánlom, mert a képre hiába van 1080p írva, mert sokszor úgy néz ki mintha 144p lenne (ha minden nyugodt és nincs mozgás a képen akkor néz ki talán 360p-nek), ráadásul hiába örültem hogy mp4-ben menti a videókat, mégsem tudja felismerni a formátumot a sok videószerkesztő. 1 felismerte, de valamiért most már az sem. Lejátszani lehet, szerkeszteni nem.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A múltkor kérdeztetek a fehér hátú borzról. Itt van, a macskánk épp barátkozni akr vele. (ami nem jó ötlet, de nem lett belőle probléma)

Ma jött a házhoz két másik is, azok fekete hátúak voltak.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

3 Not allowed!
    Kutunk szétfagyott, valami gondja lett a szivattyúnak. Hónapokon át pocsékolta az áramot, mindig le kellett kapcsolni. Most kihívtuk a kutas céget, mivel láttam hogy a múlt hónapban 70 dollárnyi áramot pocsékolt el a kút, mert mindig pumpálja vizet és van hogy elfelejtettük lekapcsolni. Szóval felhívtuk a kútszerelő céget.

Ma kijött a fickó, ránéz a kútra. Szétkapja, megjavítja 10 perc alatt. Aztán bejön hogy "ok, ennyi volt". Kérdezem tőle hogy mennyibe kerül, erre azt mondja hogy á, hagyjuk, mindegy, könnyű javítás volt. Erre gyorsan adtam neki egy felvarrót, de ha tudom hogy ezt mondja, akkor egy egész csomagnyi akármit adtam volna neki, elemlámpát, több felvarrót, vagy egy multitool-t. A múltkor is 45 dollárt kértek el, pedig akkor itt voltak sokáig, meg bemásztak a mocsokba a ház alá, alkatrészeket cseréltek meg minden. Akkor is számítottam vagy 300 dolláros számlára. De ma meg semennyi, csak idejött és nem kért pénzt. Milyen cég jár házhoz ingyen dolgokat megjavítani? Csak bámulok.

Legközelebb tuti kész pakkot csomagolok nekik össze borravalónak. Most meg adok nekik néhány jó értékelést Interneten.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 48
    Given: 22

1 Not allowed!
    ezigen