Oldala 119 of 124 ElsőElső ... 1969109117118119120121 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1,181 to 1,190 of 1238

Topic: Tulelo blogja

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 165
    Given: 297

0 Not allowed!
    Elszámítottam magam. Fogtam egy nagy zsákot, gondoltam végigmegyek az úton, meg vissza, felszedem a szemetet, "nem lehet már sok, mert már hetek óta szedem". De tévedtem. Az út végén már megtelt a zsák, és akkor fordultam vissza. És még sorra találtam szemetet, nagy narancslé-flakonokat, meg mindenfélét, úgyhogy bele se fért már a zsákba. Ráadásul az út végén volt egy nagy tömör-műanyag széf, jó pár kilós, szóval a zsák már marhára nehéz lett tőle. Meg megy le a nap, az árnyékból elkezdtek a szúnyogok is támadni, én meg 30 méterenként megálltam pihenni, lépésben jöttem vissza, szétizzadva. 2 kilométer gyaloglás. Az asszony segített az utolsó 200 méteren.
    Még legalább 1 nagy zsáknyi szemét lesz, holnap azt elintézem. Persze nem lesz benne egy rakás gumiabroncs, amik az árokban vannak. Se az építési törmelék. Esetleg azt majd a következő hétvégén próbálom, legalább az üvegtörmeléket, vagy nem tudom.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 7

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Elszámítottam magam. Fogtam egy nagy zsákot, gondoltam végigmegyek az úton, meg vissza, felszedem a szemetet, "nem lehet már sok, mert már hetek óta szedem". De tévedtem. Az út végén már megtelt a zsák, és akkor fordultam vissza. És még sorra találtam szemetet, nagy narancslé-flakonokat, meg mindenfélét, úgyhogy bele se fért már a zsákba. Ráadásul az út végén volt egy nagy tömör-műanyag széf, jó pár kilós, szóval a zsák már marhára nehéz lett tőle. Meg megy le a nap, az árnyékból elkezdtek a szúnyogok is támadni, én meg 30 méterenként megálltam pihenni, lépésben jöttem vissza, szétizzadva. 2 kilométer gyaloglás. Az asszony segített az utolsó 200 méteren.
    Még legalább 1 nagy zsáknyi szemét lesz, holnap azt elintézem. Persze nem lesz benne egy rakás gumiabroncs, amik az árokban vannak. Se az építési törmelék. Esetleg azt majd a következő hétvégén próbálom, legalább az üvegtörmeléket, vagy nem tudom.
    Az Önkormányzat nem segít benne? Legalább elszállítani, ha Te már összeszeded....

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Áh, itt van a természet, az egyetlen vonzereje a megyének, a vadászat, halászat, kirándulás, erre minden tele van szórva szeméttel. Utak mellett zsákok, üvegek, minden. És akkor csodálkoznak hogy fogy a megye lakossága. Persze, ha még a szemetet se szedik fel, csak a magas ingatlanadót szedik be a lakóktól. A szemetet is külön kell fizetni, viszont heti 4 zsák szemét amit elvisznek. Tehát amit én összeszedek, azt elviszik, azért nem kell külön fizetni. Mondjuk a gumiabroncsot és hasonlókat nem vinnék el, szóval lehet hogy amiatt tényleg szólhatnék az önkormányzatnak. Bár kétlem hogy érdekelné őket. Van egy kidobott rugós matrac is. Van egy olyan lehetőség, hogy egy dicsőségtáblát állít fel az önkormányzat azoknak, akik rendben tartják az utakat. Azon gondolkodtam még. Ha már mást nem kapok érte...

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 65
    Given: 7

2 Not allowed!
    Tudom más ország, de idehaza működött. 3-4 levelet írtam az önkormányzatnak. Szerintem a végén megunták és elvitték a szemetet, a helyére meg hulladék lerakása tilos tábla került.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Videó Blog - #20 - Strand, sunshine, csillámszar

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Videó Blog - #21 - Diszkó, balhé, vér, drog

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Hétvége... szemetet szedtem, csokitortát sütöttem, francia salátát csináltam, most fejeztem be a munkát is, adópapír ügyeket intéztem, Internet ügyben beszéltem cégekkel. Videókkal tököltem.

Mondjuk kellemes érzés, ahogy eltöltöttem a délután egy részét a feliratozással, aztán az asszony leellenőrizte az angol feliratot és kijavította, utána feltöltöttem a videót a csatornámra, és az eredmény ---> alig néhány néző, 1 diszlájk, 2 leiratkozó és persze mikor felment a videó, azonnal letiltotta rajta a Youtube a kereseti lehetőséget is, mert hát miért ne. Az új mellett 4 másikon is. Érdemes sokat dolgozni új videókon, ha ez van belőle...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Új videóblog még nem lesz, addig amíg a normális időjárás nem áll helyre. Ennyire melegben semmi kedvem kamerázgatni. Viszont azért 2 videó felment ma is, régebbi felvételekkel.

Majd rá kell jönnöm hogy a biztonsági kamera felvételeivel mi legyen, mert úgy tűnik hogy már nem csak az új szoftverek, hanem a régiek sem akarják betölteni az MP4-et. Más MP4-et igen, csak a biztonsági rendszer által elmentettet nem...

Azért tegnap és most is sikerült érdekes felvételeket összehoznom. Idejött egy fehér borz, a macskáink idegeit is felborzolta egy kicsit. Tegnap az egyik vagy 3 méterre megközelítette. Most meg hajnalban az üvegajtó mögül figyelték, egész közel jött. Aztán kopogtam neki és beszaladt az erdőbe.

MPF támogató
    Csatlakozás dátuma
    Nov 2013
    Thumbs Up
    Received: 42
    Given: 11

0 Not allowed!
    albínó, vagy mi?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem hiszem, mert a feje fekete volt, de majd feltöltöm róla a felvételeket.