Oldala 109 of 120 ElsőElső ... 95999107108109110111119 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1,081 to 1,090 of 1200

Topic: Tulelo blogja

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 106
    Given: 194

0 Not allowed!
    Na, tegnap megint megtörtént. Alszok, kora hajnalban, erre az asszony lökdös, hogy "ébredj már fel! ébredj már fel! Valaki van a házban!

"Mi van? Honnan veszed?

"Nagy csörömpölés volt. Hallottam!"

"Én nem hallottam semmit."

Felkelek, kinézek az ablakon, hogy van-e kint kocsi, vagy lábnyomok a hóban.

"Ne kintre nézz! bent van a házban!"

Pisztoly ki az ágy alól, aztán körbejártam vele a házat. Nem találtam semmit.

Reggel mondta hogy az volt a hangos hogy a hangfalát lelökték a macskák az asztaláról.

Fórum támogató
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Lakhely
    Föld
    Thumbs Up
    Received: 5
    Given: 1

0 Not allowed!
    Le ne lődd a macskát a nagy ijedtségben! ��
    Aki nem vágott még fát géppuskával, az nem is ember!

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Nem volt szándékomban. Nem én voltam megijedve, hanem az asszony. Ahogy tavaly meg a jégropogás miatt keltett fel az éjszaka közepén.

Persze hogy vannak hangok a házban, 4 macskánk van, állandóan rohangálnak, ráadásul az egyik több mint 5 kilós. Ahogy fut, dübörög az egész ház.

Amíg nem látok kocsit a ház előtt, vagy nem hallok beszédet, suttogást, vagy egyértelmű lépteket, addig nem aggódom.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Rendelj az e-bayen elektromos egérriasztót Kínából. Én évekkel ezelőtt vettem (1000 Ft. alatt, free shipping), azóta nincs egér. Megbízható, jó holmi. A kutyát, macskát egyáltalán nem zavarja.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Engem nem zavarnak az egerek, a macskáknak meg jó szórakozás és tréning. Egércsapdát vettem, de az nem vált be. A macska ebből a szempontból jó befektetés.

Fórum támogató Zacskóbicska's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Aug 2013
    Lakhely
    Hungary
    Thumbs Up
    Received: 4
    Given: 0

0 Not allowed!
    Ne feledd, hogy a macska gyakorlatilag tenyészti az egereket. Elsősorban a sérült, vagy satnya példányokat szelektálja, mert genetikailag benne van, hogy nem élheti fel a táptalaját. Az egerek főleg Amerikában halálos betegséget is terjeszthetnek (Hanta vírus), így jobb, ha komolyabb eszközökkel tartod távol őket.
    Igenis előre kell inni a medve bőrére! Később már nem biztos, hogy lesz rá lehetőség.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A vírusról nem tudtam, akkor majd legközelebb kesztyűt veszek mielőtt kidobom őket.

A macskák nem válogatnak, amelyik egér bejön, azt kinyírják, legyen az gyenge, beteg, vagy erős és egészséges. Valahol a gáztűzhely mögül jönnek be, talán a csöveken át, vagy nem tudom. De mivel az összeset likvidálják az őrök, így túlzottan nem aggódom miattuk.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    A vírusról nem tudtam, akkor majd legközelebb kesztyűt veszek mielőtt kidobom őket.

A macskák nem válogatnak, amelyik egér bejön, azt kinyírják, legyen az gyenge, beteg, vagy erős és egészséges. Valahol a gáztűzhely mögül jönnek be, talán a csöveken át, vagy nem tudom. De mivel az összeset likvidálják az őrök, így túlzottan nem aggódom miattuk.
    Annó még a szülővárosomban volt egy házam külterületen. Késő ősszel és kora télen mindig megleptek az egerek. Többnyire a tűzhely és a hűtő mögött lettek meg vagy ott zörögtek. Én is kerestem a lyukat, ahol bejönnek a tűzhely mögött de nem találtam. Majd később kikövetkeztettem, hogy nem ott jöttek be, hanem oda mentek az étel illata vagy a meleg miatt, esetleg a sütő szigetelése tetszett nekik.
    Nem törvényszerű, de lehet neked se feltétlen a sütő mögött kell keresni a bejutási lehetőséget.
    Csak tanács...

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    A meleget kizárhatjuk, az a sütő már 3 éve nem volt begyújtva, de az ételszag az biztosan csalogatja őket, úgyhogy az egyik konyhaszekrényt be kellett zárnunk, mert felmászott oda az egyik és megrágta a capuccino-s dobozokat.

Senior Member Alpha's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Jan 2017
    Thumbs Up
    Received: 39
    Given: 3

0 Not allowed!
    Csak ötletnek vagy tanácsnak vagy lehetőségnek vagy vagynak szántam...
    Csak leírtam a tapasztalatom!
    Szerinten a legjobb a hagyományos egérfogó!