Oldala 111 of 126 ElsőElső ... 1161101109110111112113121 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 1,101 to 1,110 of 1251

Topic: Tulelo blogja

Administrator TMIB's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 186
    Given: 328

0 Not allowed!
    Rókanyomok a ház előtt, de egyszerűen nem látom a biztonsági kamerákon hogy mikor járt erre. Őz nyomokat is találtam, de azt se látom a felvételeken.

Az asszony meg bement a múltkor a városba, talált az úton egy hitelkártyát. Először úgy volt hogy leadja a rendőrségen, de mindenütt azt írják hogy ahelyett az a jó, ha felhívjuk a kártyán a számot és letiltatjuk, mivel a tulajdonos úgyis kap helyette másikat, a rendőrséget meg felesleges vele fárasztani. Végül is ésszerűen hangzik. Úgyhogy majd felhívjuk a számot, aztán meg elégetjük a kártyát.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Canada
    Thumbs Up
    Received: 24
    Given: 44

0 Not allowed!
    Ha credit kartya Akkor azzal bevasarolhattatok volna

(csak vicc volt) en is mar talaltam, es en az egyik bank fiokban adtam le, ok majd ertesitik az ugyfelet

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Az asszony még egy közeli házba is bekopogott és megkérdezte hogy ők veszítették-e el, de azt mondták neki hogy nem. Szóval marad a telefonálás.

Amúgy megoszlanak a tanácsok az Interneten. Van ahol kifejezetten azt írják hogy aki talál vegye fel, de volt ahol az ellenkezőjét tanácsolták. Hogy aki látja, hozzá se nyúljon. (Mert van olyan csalás, hogy kitesznek egy kártyát a csalók, aztán ha valaki felveszi a földről, akkor odaugranak mellé és megvádolják hogy lopta a kártyát, majd azt mondják neki hogy vagy fizet egy rakás pénzt, vagy ráhívják a rendőrséget.) Volt ahol azt írták hogy ilyen esetben a rendőrségen kell leadni, de sok helyen meg azt hogy a rendőrséget felesleges ilyen hülyeséggel zargatni.

Ki gondolná hogy még egy kártya-találás is ennyire bonyolult lehet.

A tegnapi napom eltelt. Kicsit visszafeküdtem aludni dél körül vagy mikor. Aztán felébredtem hajnali 3-kor. Kicsit elaludtam. Igaz, napok óta 6 órákat alszom, úgyhogy lehet ezzel bepótoltam az alvást 1 hétre előre.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Videó Blog - #9 - Tolvajok a gyártelepen, fenyegetőzés

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Ó, hogy miért fagy bele a víz a csőbe -6 fokban, ha egyszer nem fagy bele -24 fokban. Nincs is hideg, kint olvadt a jég, csöpögtek a jégcsapok. Pedig még az egyik csapot is úgy hagytuk, a biztonság kedvéért, hogy hadd folyjon belőle lassan. Holnap mehetek le a ház alá. Már benéztem oda, nem érződött túl hidegnek lent, szóval nem tudom hol fagyhat az a víz.

Senior Member mmilan21's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Feb 2014
    Lakhely
    Bács-Kiskun megye
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up
    Received: 67
    Given: 107

0 Not allowed!
    Idézet Eredeti hozzászóló TMIB Hozzászólás megtekintése
    Ó, hogy miért fagy bele a víz a csőbe -6 fokban, ha egyszer nem fagy bele -24 fokban. Nincs is hideg, kint olvadt a jég, csöpögtek a jégcsapok. Pedig még az egyik csapot is úgy hagytuk, a biztonság kedvéért, hogy hadd folyjon belőle lassan. Holnap mehetek le a ház alá. Már benéztem oda, nem érződött túl hidegnek lent, szóval nem tudom hol fagyhat az a víz.
    Valószínűleg mostanra hűlt át a talaj annyira hogy a vízvezetékekben is meg tudott fagyni a víz.
    Még ha a talaj fölött van a vízvezeték(tipikus amerikai megoldás), akkor is a talaj sugárzó hidege miatt fagy meg a rendszer vagy azért mert utat talált befelé a kinti hideg levegő.
    A talaj pedig továbbra is tárolja a hideget, mert nagy a hőtehetetlensége. Idővel úgyis kiolvad, mert alulról mindig kap meleget a talaj az alsóbb rétegeiből, ezért ez csak a külső levegő hőmérsékleten múlik, hogy mennyi meleget kap felülről.
    Ha nincsen hőszigetelés a csöveken akkor kell rakni rá, ha van rajtuk, akkor meg kell vastagítani. Így jobban fogja bírni a hideget.

Ui:
    Az is sokat számít ha (vannak) a csőtartó bilincsek miként tartják meg a csövet, mert a fém bilincsek szigetelés nélkül nagyon jó hőhídként működnek. A hőhíd pedig gyorsítja a víz megfagyását. Erre is érdemes odafigyelni amikor körbenézel odalenn.
    Last edited by mmilan21; 02-08-2018 at 07:07 AM.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Lementem a ház alá, megnézni a csöveket. Nem találtam fagyást. Hideg van lent, de annyira azért nincs... vittem a kamerám is, itt a teljes videó:

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    Most érkezett. 196 tekercs. Ezt vettem, meg egy rakás konzervet. Találtam 2 online kupont, egy 5 és egy 15 dollárost, úgyhogy egy 20-ast spóroltam.

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Thumbs Up
    Received: 1
    Given: 13

0 Not allowed!
    Ez vicc.... M.o-on tudomásom szerint nincs ilyen kuponos lehetőség mint odaát ... Legalább ingyen szállították ?

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Blog Entries
    4
    Thumbs Up

0 Not allowed!
    5 dollár-t írtak a kiszállításra, az egyik kupon volt az ingyen házhoz szállítás. A másik meg egy 15%-os engedmény minimum 100 dolláros rendelésnél.