Oldala 3 of 79 ElsőElső 123451353 ... UtolsóUtolsó
Eredmény 21 to 30 of 788

Topic: Tulelo blogja

Senior Member
    Csatlakozás dátuma
    May 2013
    Tetszik adás
    74
    89 tetsziket kapott 57.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    50 000 ? lőszergyárad van ? ennyitől elzsibbadna a kezem
    A Baikal szponzorálta, 5 ember volt rá váltásban Ennél drágább sörétes nekem nem kell, biztos minőség, piti ár.

2. A következő fórumozóknak tetszett Traveller hozzászólása:

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    ilyen tesztre én is mennék

Senior Member aksurv's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    133
    295 tetsziket kapott 187.topicban
    Idézet Eredeti hozzászóló Tulelo Hozzászólás megtekintése
    Új videó a http://thatmaninblack.blogspot.com blogomon.
    Nincs vele a semmi gond. Senki nem születik puskával kezében, én is csak annyit értek söréteshez, amit megmutattak, de nagy a vágy rá... Én karácsonyra leptem meg magam két doboz patronnal örömlövészkedni...
    traveller elmondta a lényeget.. Dőlj bele jobban, enged le a súlypontodat de ne légy merev.. Úgy állj, hogy minden irányba ha kell tudj mozogni..
    Kérdezném, hogy miért lősz kesztyűben és taktikai mellényben?
    Ha nem contractornak készülsz, akkor ez problémát jelent, ha esetleg használnod kellene.. Nem hiszem, hogy bárki megvárja, hogy beöltözz... Viszont, ha kesztyűben lösz majd utána meg anélkül kell használnod, olyan mintha új fegyvert vennél a kezedbe, totál mellé lehet lőni.
    Sörétesről. Érdemes lenne venni 10-15 puffertöltényt és jól begyakorolni otthon az újratöltést, és a zármozgatást.. Ennek úgy kell mennie mint az olajozott villámnak, állva térdelve, mozgásban, fedezék mögött...
    Az acélnál senki nem keményebb, az ólomnál senki nem gyorsabb....

Administrator Tulelo's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,065
    4,468 tetsziket kapott 3,005.topicban
    Blog Entries
    4
    Tudom hogy kell lőni, csak nem érdekelt így elsőre. Sokan panaszkodtak a Rem870-esre, hogy ilyen baja van, meg olyan gyári hibás, úgyhogy először gondoltam elpuffantok néhányat, csak hogy lássam hogy működik-e. Meg arra is panaszkodtak a neten, hogy a Rem870 nem működik túl jól a Winchester aprósörétes lőszerrel. Amiatt is gondolkoztam hogy vajon jó lesz-e, vagy baja lesz vele.

Meg a Az első 2 lövés után még a "céltábla" is szétszállt. Nagyon nem jött össze a nap, mert hiába vittem egy csomó nyomtatott céltáblát, mert nem volt mivel hozzátűzni a dolgokhoz. Legközelebb viszek egy tekercs csomagoló ragasztószalagot, az máskor elég jól bevált.

Kérdezném, hogy miért lősz kesztyűben és taktikai mellényben?
    Miért ne? Néha vannak benne dolgok, rakok bele lőszert, tárat. Mostanra terveztem egy kis komolyabb lövészetet, de ahhoz nyugalom és koncentrálás kellene, ami nem volt.

De a Youtube miatt is fontosnak tartom. Teljesen mindegy ki mit mond rá, a lényeg hogy megnézzék a videót. Ha pont a mellény miatt nézik meg, akkor az néhány dollár és úgy keresem vissza annak az árát hogy odamentem, fogyott a benzin, lőszer, egyéb kiadások. Nem vagyok vagyonos, úgyhogy minden dollár számít.

Viszont, ha kesztyűben lösz majd utána meg anélkül kell használnod, olyan mintha új fegyvert vennél a kezedbe, totál mellé lehet lőni.
    Azért azt nem. Szoktam lőni kesztyű nélkül is, épp csak úgy nem túl kényelmes, pontatlanabb. A kesztyű tartja a kezem és sérülések ellen is véd. Volt hogy az AK csövéhes odanyúltam és kesztyű nélkül nem volt túl kellemes érzés. Ahogy az sem, mikor a 1911-es megharapta a tenyeremet. Nem nagy ügy, de a kesztyűnek oka van. Tudok lőni anélkül is, de valahogy kesztyűben jobban szeretek. Mondjuk tárat tölteni nem könnyű benne.

"Érdemes lenne venni 10-15 puffertöltényt és jól begyakorolni otthon az újratöltést"
    Arra gondoltam hogy majd legközelebb hazahozok egy rakás hüvelyt és azzal majd gyakorolok. Esetleg feltöltöm őket viasszal, hogy súlyuk is legyen.

Ennek úgy kell mennie mint az olajozott villámnak, állva térdelve, mozgásban, fedezék mögött...
    Egyelőre ott még nem tartok, örülök, hogy letesztelhettem hogy működik.

Az biztos hogy aki azt mondja, hogy a pumpás-sörétest könnyebb kezelni mint az AR-t vagy az AK-t, az igen nagyot hazudik, vagy azt se tudja miről beszél. Szerintem erről majd írok egy rövidebb szösszenetet a blogomon.

Senior Member astonferi's Avatar
    Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    budapest
    Tetszik adás
    1
    526 tetsziket kapott 273.topicban
    nos pár gondolat. kesztyűben mellényben vagy ezek nélkül esetleg fürdőgatyában mezítláb mindegy. úgy ahogy TE jól és biztonságosan illetve kényelmesen érzed magad. a többi csak gyakorlás kérdése. minden fegyver, irányzék más hozzá kell szokni sok minden zavarhat egy lövészt ezeknek a zavaró dolgok kizárásának a gyakorlása a cél többek közt.
    Te szerencsés vagy mert tudsz gyakorolni legalább. itt még azt sem tudunk.
    kitartást kívánok neked és csináld ahogy neked kényelmes.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    133
    Idézet Eredeti hozzászóló astonferi Hozzászólás megtekintése
    nos pár gondolat. kesztyűben mellényben vagy ezek nélkül esetleg fürdőgatyában mezítláb mindegy. úgy ahogy TE jól és biztonságosan illetve kényelmesen érzed magad. a többi csak gyakorlás kérdése. minden fegyver, irányzék más hozzá kell szokni sok minden zavarhat egy lövészt ezeknek a zavaró dolgok kizárásának a gyakorlása a cél többek közt.
    Te szerencsés vagy mert tudsz gyakorolni legalább. itt még azt sem tudunk.
    kitartást kívánok neked és csináld ahogy neked kényelmes.
    Azért fürdőgatya nem mindegy.. Nálunk már térdgatyáért is szolnak és jogosan én is kaptam már szilánkot arcba, lábba is...
    Az hogy érzi magát valaki a lőtéren attól függ, hogy miért megy ki..
    Ha örömlövészkedni (abszolút nem pejoratív szerintem az egyik legfontosabb dolog amiért kimegy valaki a lőtérre az, hogy jól érezze magát) akkor nyugodtan használhat bármit hisz a cél szimpla öröm...
    A pont lövészetnél is valami ilyesmire törekszik lövő, elérni a lövés leadásához a létező legoptimálisabb állapotot.
    Szituációs lövészet az viszont más tészta. Jeff Cooper azért hozta létre, hogy realisztikus körülményeket , gyakorlási lehetőséget biztosítson civilek részére..
    Itt akkor, jó az edzés, ha szívsz, mert verseny még rosszabb lesz, és még izgulni is fogsz..
    Ha valaki élesre gyakorol akkor ez dolog, még fokozottabb, egy versenybe nem halsz bele, egy lövöldözésbe simán, és ezt te is tudod, és az ellenfeled(id) is tudják..
    Ha néha mellé lösz lőtéren gyakorlás közben amikor nem akarnak megölni, akkor biztos mellé lősz élesben.. Sima önhitegetés azt hinni, hogy nem így lesz... Nekem azt mondják, az oktatóim max. 30%, ennyit tudsz hozni a lőtéri tudásodból... Én se hittem el, de igazuk volt... Versenyen Csak versenyen a vártnál 1 órával előbb hívtak, akkor akartam enni valamit, hogy már ürüljön a gyomrom.. Egyszer csak ott találtam magam fegyverrel a kezembe, és nyomkodtam tarba lőszereket, lezúgó vércukor, kiszáradó száj remegő kéz elemi hibák.. a harmadik pályára szedtem össze magam, és kezdtek el javulni az eredmények.. Élesben nincs 3-4. pálya...
    Én katonakoromba belefutottam fegyveres eseménybe ahol fegyver fegyver ellen volt, csak azért nem lőttem, mert nem tudtam a személyt és a torkolattüzet lokalizálni a vaksötétben.. Olyan adrenalin löket....
    Tehát élesre utcai ruha, v. otthoni defense felszerelés, mert azt akarod életszerűen használni, nem pedig egy katonai felszerelést.. De erről mindenkinek magának kell meghozni a döntést én senki életébe nem akarok beleszólni...
    Last edited by aksurv; 06-10-2013 at 09:39 PM.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,065
    Blog Entries
    4
    Szilánkot arcba és lábba? Mire lőttetek? Kövekre?

Ha néha mellé lösz lőtéren gyakorlás közben amikor nem akarnak megölni, akkor biztos mellé lősz élesben..
    Én nem lőttem mellé.

Ha élesről van szó, akkor civilnek otthonvédelemnél/önvédelemnél 5-10 méternél nem kell több, olyan közelről meg már művészet mellélőni. Ezért is van az, hogy öreg mamikák simán leszedik azokat a rablókat akik betörnek hozzájuk. Még ők se lőnek mellé. Azért annyira nem bonyolult a célzás.

Tehát élesre utcai ruha, v. otthoni defense felszerelés
    Mindig BDU-t hordok, nem csak a lőtéren, hanem az utcán is, szóval az stimmel. De a mellényem és a sisakom is karnyújtásnyira van. Az igazat vallva a sisak se hülyeség, mert ha a betörő se jön üres kézzel akkor esetleg jól jöhet a kevlar védelem.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    133
    steel. Pedig megvolt a biztonsági 10-12 m. Nem luxus a jó szemüveg.
    Én lőttem már mellé 3 m ről. Célozva. Igaz térdelve, fedezék mögül nagyon éles szögben, mivel tartani akartam, hogy 50% testfelület fedezékben legyen ki kellett csavaródnom, ezért valószínűleg eltolta oldalra nézőkét.. Szép 3 centis szórás volt a célalakon kivül, plusz totál döbb. hogy ez meg hogyan...
    Mamikás videók csak arra jók, hogy érvek legyenek egy vitában e fegyvertartás mellett, én erre szoktam használni a feliratos videóidat, (köszönet értük nem sok ilyen van magyar nyelven) , de egyszerűen megütötték a főnyereményt hisz élve maradtak.. Ezekből a videóból kiindulni annyi, mintha a partraszállásnál az amerikai ejtőernyősök, a lengyel segédszolgálatosokra, készültek volna fel és nem a waffen SS-re v. a fallsimjagerekre..
    Ez a story most volt a nyári Kaliber különszámban...
    A rendőr SWAT lőkiképző volt és mesterlövész.. Ép hogy megúszta..
    http://www.policemag.com/channel/pat...08/page/3.aspx
    http://www.policemag.com/channel/pat...8-25-2008.aspx
    http://www.policeone.com/patrol-issu...mo-on-the-job/
    (Az utolsó link a legjobb)

Én a mellény helyett egy taktikai övet javaslok, edzésre én is azt használok..
    Fegyvertok, multifogó, lámpa, tártartók.. Egy mozdulattal fel és levehető mindig a begyakorolt optimális helyen fegyver.. Éjszaka a pizsamára is felcsatolhatod, esemény, aztán ha jönnek rendőrök fegyver biztosít rejt, tok lecsatol leejt földre, elkerülve azt, hogy fegyverrel kézben fogadd rendőröket.. Nem egészséges dolog még Amerikában se ....
    Nat. Geon. Láttam hasonlót egy prepperen, egy védelmi övre nyilván több dolog ( ha érdekel van rá javaslatom) kell mint edzőövre, és az öv nálunk is max 5 ezer Ft tétel..
    Puffertöltény. kéken azt írták 40 szöggel kiüt a csappantyú helyére tömör gumikorong, aztán feltöltés xiloplasttal...
    Last edited by aksurv; 06-10-2013 at 10:23 PM.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Lakhely
    USA
    Tetszik adás
    5,065
    Blog Entries
    4
    de egyszerűen megütötték a főnyereményt hisz élve maradtak
    Nem feltétlenül. Az a legritkább, hogy valaki lőfegyverrel védekezik, de a bűnözők mégis nekimennek. Általában az a helyzet, hogy lő egyet az áldozat és akár eltalál valamit, akár nem, a bűnözők elkezdenek fejvesztve menekülni. Százával, ha nem ezrével találsz erre bizonyítékot, híreket, cikkeket, hivatalos statisztikákat.

A mellényemet pont azért szeretem mint a kesztyűmet, tartást ad. Úgy tartja a gerincet, mint a kesztyű a kezet.

Célozva. Igaz térdelve, fedezék mögül nagyon éles szögben, mivel tartani akartam, hogy 50% testfelület fedezékben legyen ki kellett csavaródnom

Így én is gyakorolnék, csak mindig vannak a lőtéren és ők meg egymásra is ferde szemmel néznek. A többség csak úgy lő, hogy áll egy helyben és kész. Mikor térdelve lőttem, már akkor is hunyorogtak, hogy miért térdelek le a beton mögé. Sok sz öregember, azok meg kis sámlit visznek és arra ülnek le, úgy lőnek. Jóhogy nem sezlonyról, vagy fotelből.

Közben meg sunnyognak a hüvelygyűjtögetők is. Rájuk is figyelni kell fél szemmel, mert összeszedik a rézhüvelyeket, amiket amúgy el lehet adni. Nehéz így koncentrálni.

Csatlakozás dátuma
    Mar 2013
    Tetszik adás
    133
    Láttam 1911-et használsz, Glockban nem gondolkodsz? Lőttem .45-el Bár vastag, de meglepően kellemes volt lőni vele.. A polimertok jól csillapít...